APARATI ZA KUCU

da,nije losa ideja,tata je ionako na poslu
malo cemo da se razmazimo,danas smo gledala lapin garou(kako bi ti prevela ovo? )
sutra cemo opet filmove i sve nesto razmisljam da ne kuvam nego narucim klopu
 
zekodlak? lepo zvuci zekodlak
bice vam lepo, sta vas briga, kokice ispred tv-a.
ja imam projektor, to je dusu dalo za gledanje filmova, sto crtanih sto obicnih. je l' dobar lapin garou?
 
hanibaI77:
ja sam to videla u filmovima:nevidljiva elektricna ograda
zasto ne postavis svetlo na senzor,kad se priblizi da ti osvetli celo dvoriste,tako ce valjda pobeci
sta radi?samo gleda ili...?je l ga znas?
Bio voajer i ispred mog prozora.Ja upotrebila srpski bezbednosni sistem: izisla sam na kapiju sa sekirom i dreknula na njega kako cu da ga usitnim sa podignutom sekirom i krecem prema njemu.Pobego je i vise nije dolazio.Obicno su takvi nesigurni i strasivi a svakako ne znaju koliko ja mogu biti luda.. :lol: :lol:
 
@Mojra
pitam zbog voajera
Jel ti ogradjeno dvoriste...?
Ne znam da l se plasis, al ja bih se upiskila od straha ... :?

U Srbiji je vecina aparata koje smo navele nedostupna obicnom narodu. Ovde ljudi mole boga da im nista ne rikne bez cega ne mogu (frizider, masina za ves )
Od te bele tehnike sve sto imam u kuci sve je gorenje jer nam kao prvo odgovara cena a kao drugo kvalitet je ok.
 
jurio ga je moj brat kad nam je bio u gostima prosle godine, pobeze, napravi pauzu i opet dodje
covek ulazi, preskace ogradu od 2m. ma mozes da zamislis oko ponoci, ja htela da zakljucam, upalim svetlo a on bas na stepenicama kod ulaznih vrata. imam dete ( 2.5 godine ) a ovde jednom mesecno cujem na tv-u kako nekom manijaku pukne film pa pobije celu porodicu. plasim se zato i pitam da li ima neki sistem za zastitu sa elektricnim praznjenjem da ga udari a da ga ne ubije.
aparati: baki, vidim da dosta ljudi uzima kredite. sve zavisi, moja tetka je penzioner, penzija joj je jedva 100 € ali je kupila proslog meseca serpe za 200 €. to je srpski duh, ostavljaju zene sa strane i kupuju vaporeto, tiganje sa duplim dnom i svasta. ona se ne da iznenaditi, samo se sagne i iz neke pregrade izvuce to o cemu pricamo, i pita : "je l' na ovo mislis?" :)
 
Ja se nisam zezala kad sam rekla 50 volti struje kroz ogradu. To ne bi trebalo da ga ubije samo da mu popravi friz, valjda. Nije mi muz tu da ga pitam za detalje ali ako ima neka od zena koje se razumeju u ovo o cemu pricam onda nek javi, samo pre toga vidi da nije zakonom zabranjeno kojim slucajem. Inace imam prijatelja zandara koji zivi u Fr, Zan-Mark, negde na granici sa Svajcarskom (zaboravila ime mesta) ako je blizu tebe Mojra mogu da ga kontaktiram pa mozda nesto urade.
 
@mojra
Odustala sam da probam breadmaker za pravljenje lisnatog testa, jer u receptu stoji da prostorija u kojoj se mesi to testo mora da bude hladna, čak se preporučuje mešenje na mermernoj ploči, da bi testu bilo hladnije, a moja pekarica prvo što radi jeste da greje sastojke koje joj sipaš, jedno dvadeset minuta.
 
e, znate koji je super kucni aparat ROC-RENEWEX
DOBILA SAM GAAAAAAAAAAA
za rodjendan
jupiiii

a mi smo svi zaboravili na frizidere i zamrzivace
bez zamrzivaca STVARNO ne bih mogla zivjeti...
 
e srecan rodjendan sa zakasnjenjem ,jbg nikad ne gledam po profilima
i kakav je a?
mojra ima to i kod nas bwe:p
ali mami zar ne rekosmo da necemo o aparatima za lepotu nego za kucu:p:p:p
 
:D sreca sto ne boli kad ispadnes glup/a. ali morate da priznate da je bilo hrabro.
i da znate jos da sam mislila da je neki kuhinjski aparat sa skracenicom tipa - roc = rotacioni -centar ; renewex -to nisam uspela da rasclanim u nesto smisleno, a sad mi je jasno i zasto.
roc - promesses tenues, jeste, znam al nije se upalila sijalica na vreme, a jezik je i tako bio brzi...
jesi probala mammy, kakav je?
a za aparate za domacinstvo, imam jedan usisivac za gradilista, ljudi moji koju to buku podize, svi u komsiluku znaju kad ja usisavam. a imala sam i jedan providan bez onih kesa, nista nije valjao.
 
ma sto glupa pa nije devoir da znas sve nove kozmeticke fore;)
e mojra kad smo vec tu je l smem da te pitam za uslugicu?ustvari je usluga al pokusavam da budem sipmaticna i da te ne zaplasim:lol:
peut tu m'aider a faire une lettre de motivation s'il te plait?
ili peux tu?e zato te i pitam jer nikad nisam sigurna:lol:
 
parfums thierry mugler eto nisam sigurna ni da se tieri pise tako...
zapravo htela bih nekoliko lepih recenica o njihovom svetu bajke koji me je ocarao i da bih htela da postanem deo toga...
npr
bajkoviti svet t muglera me je osvojio od prvog momenta,kako njegove jedinstvene fragrance tako tako i price koje nose.volela bih da postanem deo tog sveta i spojim posao i uzivanje.nesto u tom fazonu(btw mrzim njihove parfeme:lol: ) ali sam cula da ima slobodno mesto za region est (od dijona do nansija) pa eto...
imas ideju?
 
razmisljam da znas ali pijem neki muscat koji znatno usporava mozak. malo kasnije kad uspavam sve po kuci, pa cu moci da razmislim na miru. je l' ces to da posaljes kao candidature spontanée ili bas kao l d m?
 
ok polako...
pa reci cu im da sam cula da traze sto me je ohrabrilo jos vise u mojoj prvobitnoj odluci
sta mislis? jer hocu bas za to mesto a ne da me bace u region parisienne i slicno
 
e super je stvarcica taj ROC renevex
al sam krepala od smijeha kad mi je dragi objasnio kako je trazio jer sam ja to vidjela na reklami...otisao je u parfimeriju i rekao da mu treba ona stvar koja je otprilike ovoliko dugacka i bijela i reklamira se na TVu i sluzi za ili masazu ili za ciscenje lica
LOL
dobro je sto je dobio pravu stvar
super je...fino cisti i imam osjecaj da mi se koza bas zdravo sjaji (a to je mozda sto sam ozdravila)
 
the shezika:
E, stubni mixer imam i ja i dusu sam mu izvadila (otupili mu nozici od upotrebe). Najvise sam ga koristila za pravljenje kasica deci, kako vocne tako i mesne, a nekad i za frape ili nes. Sada koristim multipraktik, stoji mi na radnoj povrsini, takodje za sve, pa cak i za pravljenje testa za palacinke, a ima dodatke za mlevenje secera, zatim za "rendanje" tvrdih sireva i za seckanje oraha. Dobar je i ima auto clean dugme.
Nego ja vec duze vreme razmisljam o masini za susenje vesa. Imala je jedna moja koleginica i kaze da je ves meksi i cak ne mora da se pegla kad se susi u masini. Malo me "kolje" potrosnja.
Ranije (Eurosalon) bile su kombinovane i za pranje i za susenje u jednoj masini s tim sto je preporucivano da se, kada se napuni bubanj i ves opere, pola vesa izvadi i susi se jedna polovina, pa kad zavrsi onda druga polovina. Ali sve vise razmisljam o njoj a onda zbogom vlago u kuci (zimi), zbogom smdljivi smogu i zbogom zlobnim komsijama koji kad god rasirim ves na terasi, kreteni nadju da zapale nesto od smeca i nadime mi ves. Long live Lenor.
Shzizi,kad te molim,kakav je to multipraktik da se pravi testo u njemu,ne znam,ne zezam se,ozbiljno?Za sve,voce,meso,sve se trpa?Posto je to cudo,onako me interesuje,ne treba mi sad ,kupicu zeni kad je nadjem...
 

Back
Top