Alergija S.O.S.
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Alergija S.O.S.

Početnik
    Učlanjen
    09.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Alergija S.O.S.

Imam 29 god i vec zadnjih 3god. probleme sa alergijom i propratnim simptomima.Svake godine reakcija je sve drasticnija pa je tako i sve teze za podnijeti sezonski ''nalet'' alergena.U zadnja dva dana to je postalo skoro nepodnosljivo a od simptoma koji su prisutni su svrab i crvenilo ociju, otezano disanje, zapusen nos,otezano gutanje i bol u zdrijelu zbog pretpostavljam cestog disanja na usta.Simptomi se pojacavaju pred noc i ujutro kada je kako sam cuo i najveca koncentracija alergena u vazduhu a sto se tice godisnjeg doba, naravno proljece je najteze podnosljivo.
    Iskren da budem pravo lijecenje nikada nisam ni zapocinjao, uglavnom je to bilo simptomatski u vidu kapi za nos, oci i sl. Prije 2 god sam radio alergo test i utvrdjeno je da je najjaca reakcija na polen trave.Juce sam po preporuci drugara isao na (moram priznati malo cudno)alergo testiranje u Novom Sadu ''MORA''njemackom metodom pa bi Vas molio da mi kazete nesto vise o toj vrsti dijagnostike i lijecenja, da li je to dokazana i ispitana medicinska metoda ili spad u red alternativnih pristupa.
    Kako sam napomenuo, tegobe su postale nepodnosljive i ometaju me u normalnom zivotu i radu pa Vas molim da mi kazete sta mi je ciniti kako bi zivot postano podnosljiviji i da me uputite u koju ustanovu u Novom Sadu i kome da se obratim.
    Zaboravio sam samo da naglasim a sto je vjerovatno bitno da koristim Olynt sprej za nos, Visine kapi za oci i zadnja dva dana Flonidan(Loratidin) koji tesko podnosim jer sam prvu noc imao nepodnosljivu glavobolju tako da sam danas kupio Presing ali kako vidim sastav je identican (Loratidin 10mg).
    Pozdrav i unaprijed zahvaljujem

Obećava
    Učlanjen
    12.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Alergija S.O.S.

reci nam malo vise o toj metodi.
    da, alergije su uzasna stvar.
    ja sam pre 5 godina (jula je pocelo i trajalo do septembra intenzivno) imala takve probleme. skoro svaki dan se pojavljivao osip po rukama i nogama uglavnom, sa uzasnim svrabom. medjutim, nista od tvojih ostalih simptoma. u pocetku sam odlazila u hitnu (jer se pojavljivalo uglavnom uvece), gde bi mi dali inekcije urbazona i sinopena. onda sam pocela da se 'lecim' bronalom i sama sebe kontrolisem - nista novo u ishrani, nista novo od kozmetike, sve se desavalo u mom gradu... onda septembra te godine krenem na alergo testove na Bezanijsku kosu. jednom nedeljno su radjeni testovi na razlicite grupe alergena i nikad pozitivna reakcija. u toku septembra se alergija redje pojavljivala i na malim povrsinama na telu. onda krajem septembra mi predloze bolnicko ispitivanje i tu su mi radjeni test opterecenja (uradi se krvna slika pre pocetka testa i posle testa i uporede se, a test se sastoji u tome da neko odredjeno vreme setam sa 2 balona sa ne secam se koliko litara tecnosti na kanapu preko ramena. pa su mi nesto, ne secam se sta, kontrolisali tako sto su mi gledali nokte pod mikroskopom. naravno, sve vreme tih ispitivanja stroga dijeta. i, nista! onda sam do pre godinu dana bila mirna, ali donekle. naime, alergija se nije pojavljivala, ali sam ja stalno bila u grcu da se ne ponovi. i proslog proleca, negde ovo doba godine, sedim u dvoristu pred vece, najezda komaraca, jedu me, ali mi cudni plikovi koji se pojavljuju na kozi. sitni, uzasno brojni i uzasno svrbe. i cesem se posle toga celo vece i tako nekako i zaspim i cesem se i u snu i onda se probudim sasvim, jer je poceo nesnosan svrab po celom licu i gusenje (prvi put!). onako preplasena se pogledam u ogledalo - lice izobliceno od otoka. odmah odem u hitnu, dobijem inekciju urbazona i sinopena i na tome se zavrsi. i zaista nigde ne idem bez tableta bronala. i evo sezona je pocela, komarci... to prosle godine sam mislila mozda su neki otrovani komarci... ne znam. i bas mi je frka. tako da, ako ti nije tesko, opisi malo tu metodu, a molim sve one koji znaju vise o istoj (i koliko je pouzdana i priznata) da se jave.
    hvala i u moje ime

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Citat Original postavio Cika Veljo
    Imam 29 god i vec zadnjih 3god. probleme sa alergijom i propratnim simptomima.Svake godine reakcija je sve drasticnija pa je tako i sve teze za podnijeti sezonski ''nalet'' alergena.U zadnja dva dana to je postalo skoro nepodnosljivo a od simptoma koji su prisutni su svrab i crvenilo ociju, otezano disanje, zapusen nos,otezano gutanje i bol u zdrijelu zbog pretpostavljam cestog disanja na usta.Simptomi se pojacavaju pred noc i ujutro kada je kako sam cuo i najveca koncentracija alergena u vazduhu a sto se tice godisnjeg doba, naravno proljece je najteze podnosljivo.
    Iskren da budem pravo lijecenje nikada nisam ni zapocinjao, uglavnom je to bilo simptomatski u vidu kapi za nos, oci i sl. Prije 2 god sam radio alergo test i utvrdjeno je da je najjaca reakcija na polen trave.Juce sam po preporuci drugara isao na (moram priznati malo cudno)alergo testiranje u Novom Sadu ''MORA''njemackom metodom pa bi Vas molio da mi kazete nesto vise o toj vrsti dijagnostike i lijecenja, da li je to dokazana i ispitana medicinska metoda ili spad u red alternativnih pristupa.
    Kako sam napomenuo, tegobe su postale nepodnosljive i ometaju me u normalnom zivotu i radu pa Vas molim da mi kazete sta mi je ciniti kako bi zivot postano podnosljiviji i da me uputite u koju ustanovu u Novom Sadu i kome da se obratim.
    Zaboravio sam samo da naglasim a sto je vjerovatno bitno da koristim Olynt sprej za nos, Visine kapi za oci i zadnja dva dana Flonidan(Loratidin) koji tesko podnosim jer sam prvu noc imao nepodnosljivu glavobolju tako da sam danas kupio Presing ali kako vidim sastav je identican (Loratidin 10mg).
    Pozdrav i unaprijed zahvaljujem
    Naopako!
    Naopako...uzas jedan.Prvo olynth nisu kapi za nos koje se koriste tek tako niti pomazu kada je alergija u pitanju, drugo ni Visine kapi nista nece pomoci,trece Flonidan, Loradin, Loratadin, Pressing sve je to jedan te isti lek razlicitih farmaceutskih kuca.
    Da li si uzeo u razmatranje mogucnost odlaska kod lekara opste prakse a potom sa uputom kod alergologa?

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Bas sam to htela i ja da pitam...on nije ni pomenuo odlazak kod lekara ..:|

Aktivan član
    Učlanjen
    19.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Meni je ovo proleca bilo gore nego ikada, i kombinacija ............ mi ekstra pomaze.
    Poslednji put ažurirao/la dr : 18.05.2006. u 18:38

Početnik
    Učlanjen
    09.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bio sam prije 2god kod ORL specijaliste-alergolog, uradjen mi je tada alergo test, utvrdjeno na sta sam alergican,najpozitivnija reakcija je bila na polen trave.Sta da vam kazem, preporucila mi simptomatsko lijecenje, da ne ''konzumiram'' previse prirodu pogotovo pored rijeka, jezera i sl. i sjecam se da je rekla da tih alergena ima manje ako se ne varam na visinam iznad 1000 m.n.v. , elem poruka je bila seli se na glecere, u pustinju ili cekaj prve selidbe na Mars....
    Moguce da mi je prepisala i neki od gore navedenih lijekova, loratidin i sl ali se sada vise ne sjecam i da, moram da napomenem da mi je preporucila da radim desenzibilizaciju u toku zime i kao pripremim organizam na sezonu. Nisam to uradio, vjerovatno iz nemara, nemam pojma ali cu i to probati ove zime pa da vidim ima li pomoci.
    A sto se tice ''MORA'' metode, kazem da nisam puno upucen u sve to ali sam po preporuci otisao na testiranje i od ponedeljka idem na terapiju.Imas njihov sajt na Internetu pa pogledaj, opisano je detaljno ali me ipak interesuje ako neko ima zivotna iskustva sa tom metodom vise bi mi koristilo nego suvoparan opis onih koji i reklamiraju tu metodu.
    A sto se tice olynt kapi, ja i nisam rekao da su one za alergiju nego ih samo koristim simptomatski tj da si omogucim disanje na nos a vi ako imate neki prijedlog koje kapi koristiti vise bi mi znacilo. Isto sto se tice i Visine kapi, stavljam ih u oci jer u roku od nekoliko sekundi crvenilo nestaje i mogu kao sav normalan svijet da idem na posao a by the way to koristim preporukom ljekara.
    Da rezimiram, vise bi mi koristili savjeti sta konkretno koristiti kao terapiju a sto se tice ljekara opste prakse pa sa uputom kod alergologa, vec vidjeno i nema napretka ili janisam imao srece da ''nabasam'' na pravog docu....
    Pozdrav

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Ne, ti si nabasao na pravog docu koji ti je dao pravu dijagnozu a onda i savet - koji TI NISI ISPOSTOVAO, je l' tako bilo ako se ne varam?! Zato nemoj da se vadis na lose doktore nego se zabavi svojim NEMAROM i NEODGOVORNOSCU prema sospstvenom zdravlju. Nisi ti jedini na svetu koji je alergican na polen - zna se kad su u zamahu alergije na polen i koliko u proseku traju, ljudi piju antihistaminike tih dana, klone se travnatih i sumovitih povrsina i zive NORMALNO bez pravljenja prevelike drame i trpanja Olyntha u nos nedeljama. A ako im je alergija tako izrazena da ne mogu da disu i gledaju i da im lekovi preporuceni za alergiju ne pomazu, onda idu na (vec je li preporucenu i sugerisanu!) DESENZIBILIZACIJU.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Početnik
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

E ovako!!!Najpre da kazem da odlicno razumem sve vas koji imata probleme sa alergijama.Mogu da budu nezamislivo zlo!!!Mene je pre vise od dve godine uhvatila dosta cudna alergija.Naime svaka reakcija koja izaziva povecanje temperature organizma (preciznije receno ubrzanje krvotoka),kao sto je vrucina napolju,fizicka aktivnost,brzo hodanje,ali i preterani smeh ili neka nervoza i trema, dovodila je do toga da osetim snazno (ali mislim bas snazno) peckanje po celom telu ali ipak najintenzivnije na ledjima,bukvalno kao da me neko trlja sa koprivama po celom telu,i nakon toga mi izadje osip (sitne crvenkaste tackice sa belim tackicama u sredini). E sad to peckanje traje otprilike 1 minut (u stvari mozda bi trajalo i duze ali se ja cim me uhvati umijem svuda hladnom vodom a hladnoca mi je prijala i od nje me je peckanje prolazilo,ali posle tog peckanja izadje mi taj osip koji ne traje duze od 5 minuta i potpuno se povuce kao da ga nije ni bilo !!! Mozete misliti kako mi je bilo kada je mene to drzalo skoro 2 godine.Unistilo me je bilo i fizicki i psihicki.Fizicki zato sto nisam mogao da se bavim nikakvom fizickom aktivnoscu jer je i najmanji napor dovodio do simptoma pa sam se za tih skoro dve godine koliko sam imao problema ugojio preko 10 kilograma,a psihiki me je unistilo sto sam za te dve godine izasao iz kuce ne vise od 50 puta,a svaki put i kad izadjem morao sam da nosim flasicu vode sa sobom,pa kad me uhvati peckanje ja se polivam po vratu ne bi li me proslo.Mozete misliti scenu na ulici gde covek sipa vodu za vrat usred januara meseca,Mogli su i u ludnicu da me zatvore.Da i ne pominjem to sto sam pauzirao studije te dve godine a do sada bih zavrsio faks.
    Isao sam od lekara do lekara,radio te alergo testove i ispalo je da imam ++++ na polen trave i korova ali i na grinje iz kucne prasine.Da ne pominjem cak da sam od lekara opste prakse dobio "strucno" misljenje da je to meni u glavi,da ja u stvari umisljam to peckanje, i das kad prestanem da mislim o tome sve ce da me prodje !!!! MOZETE MISLITI STRUCNJAKA !!!!!E sad ono sto je prilicno Zajebano za ove alergije je da leka u stvari nema,ovi antihistamini samo ublazuju simptome(ali kod mene cak ni to nisu uspeli da obave).
    E sad nemojte da mislite da zelim nekoga da reklamiram posto ne zelim.Zelim da vam dam savet koji bi mogao da vam pomogne (kao sto je pomogao meni) a da li cete vi kupiti te lekove ili ne na vama je.
    Naime pre nekih 4 meseca sam se raspitivao o homeopatiji i alternativnoj medicini posto mi ovi lekovi (a pio sam claritine,koji bi trebalo da je najbolji antihistamin) nisu davali dobre rezultate.Nabasam ti ja tako na informaciju da se kod nas prodaje neka kineska medicina tijansi.E kad sam doznao cene toga ja sam rekao da ne bi kupio od neke sarlatanke lekove za te pare koji ce navodno da me kao izlece, ni mrtav !!!!Medjutim onda saznam da ima predavanje o tome i u mom gradu (G. milanovac),i da je glavna u tome neka lekarka iz Cacka koja je jedan od najboljih endokrinologa u zemlji.E tu se ja nesto mislim ako se lekar bavi time onda mozda i nije bas sarlatanstvo.Odem ja,saslusam predavanje(i stvarno vrlo je korisno cuti ga),zamolim je na kraju da porazgovaramo,i zena mi odmah rece da je alergija posledica toksina koje svako od nas ima u sebi sto zbog nezdrave ishrane sto zbog zagadjene okoline.Neciji organizam se sa tim nosi bolje neciji losije,pa i kod ljudi koji su osetljivi kaze ona jetra precisti deo toga,deo ode u bubrege ali ima i visak koji nemoze da precisti organizam i on se ispoljava kao alergija (bar u mom slucaju).Dade ona meni neku terapiju (u tri faze,svaka faza po mesec dana,ali je cena stvarno poskupa,naime svaka faza je oko 100 - 120 dolara),i ni pet ni sest kaze ona nemoj da se uplasis za oko 15 dana ce simtomi da ti se pogorsaju i to ce da traje 2 - 3 dana i posle toga ce da krene da se stisava i za mesec dana, posle prve faze, ima skoro u potpunosti da nestane.Ja se nesto kontam ma nema sanse (inace sam poprilican skeptik),ali reko ionako bacam pare na ove tablete,ajde da probam nemam sta da izgubim.Ljudi zena je sve bila u pravu.posle desetak dana ovi simptomi mi "eksplodirali",hteo sam da poludim,ali posle 3-4 dana poce sve da se smiruje i vec posle nekih mesec dana to peckanje se svelo na meru koju mogu da podnesem,i da mi ne smeta toliko,a posle dva meseca (zavrsene druge faze) potpuno me proslo tako da trecu fazu nisam ni kupio,mada ona kaze da to ne treba raditi polovicno nego ili uradi sve kako ti kazem ili nemoj raditi uopste.Ali ****** nisam tada ni imao 100 dolara za trecu fazu a problem ionako nestao.
    E sad nema svrhe pricari ko ima goru alergiju,jer svakom se svij problem cini najtezi ali mislim da ako ste u finansijskoj mogucnosti probate ovaj tijansi,tvrdim da se necete pokajati,ali ne kupujte nista na svoju ruku vec se raspitajte ima li predavanja u vasem gradu pa onda u dogovoru sa tim ljudima odredite terapiju (posto ima i uticaja u koje doba dana se piju lekovi.Meni je veliko olaksanje u glavi sto sad znam da ako me opet uhvati mogu da resim problem za mesec dana.
    Voleo bi da ako neko proba ove preparate podeli svoja iskustva.
    Moj mail je milos_jankovic81@yahoo.com,pa ako hocete pisite.

Aktivan član
    Učlanjen
    19.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

@dr
    Po kom osnovu je moj post izmenjen?!
    Gde u pravilniku pise da na temi o alergijama ne mogu da napisem koje lekove koristim?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Po pravilniku koji primenjujemo na ovom forumu i navici nasih ljudi da sami sebi ordiniraju lekove zato sto je pomoglo komsinici,tetki,ujni,strini...

Početnik
    Učlanjen
    18.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

E od ovih" pametnih" sto cenzurisu da poludis !

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Pa zato smo i otvorili temu PSIHIJATRIJA, kad od pametnih poludis da imas gde da se obratis za pomoc! Nismo mi surovi, za take sto ne mogu da podnesu stres pameti otvorili smo ispostavu za prvu pomoc, mi smo ipak humanisti pre svega!

Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. alergija
    Autor Vopi u forumu Zdravlje
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 24.09.2005., 11:34
  2. Alergija na Adu ili
    Autor esperanca137 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.07.2005., 19:27
  3. alergija
    Autor Vopi u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1