moze li se poloziti prijemni,a da se posle ne mora upisati na taj isti fakultet?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: moze li se poloziti prijemni,a da se posle ne mora upisati na taj isti fakultet?

Zainteresovan član Loo (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano moze li se poloziti prijemni,a da se posle ne mora upisati na taj isti fakultet?

cao svima, imam jedno pitanje. Naime ja trebam sam o da polozim prijemni na bilo kom fakultetu i naravno da dobijem dokaz da sam ga polozila. Ali posle polozenog prijemnog nemam nameru da se upisujem na taj fakultet.
    Da li je to moguce? I ako imate neke informacije.... sve mi moze pomoci.
    Znaci samo mi treba dokaz da sam polozila prijemni. Da li se uopste izdaju takve potvrde ...... ?

Pri tom sam mislila da polazem prijemni za psihologiju i to u Novom Sadu. Mada nije uopste bitno gde cu polagati. Mogu da odaberem bilo koji fakultet - ja bih naravno neki sto laksi tako da budem sigurna da cu proci. Znam da je za psihologiju prilicno tesko ali kako to volim to mi je jedino palo na pamet. Ako imate drugi predlog na kojem fakultetu je najlakse da polazem slobodno recite.

Isto tako, ako mozete da potvrdite da li su prijemni 26. juna, a predaja dokumenata 23 ?

HVALA PUNO!!

Zainteresovan član temptation... (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2006.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: moze li se poloziti prijemni,a da se posle ne mora upisati na taj isti fakultet?

Na psihologiji u Novom Sadu je jako velika guzva i konkurencija i nije uopste tako lak prijemni. A mislim da mozes da dodjes i da polazes i da se posle ne upises. Samo, ako neces upisivati taj fax, zasto je bitno da li to volis ili ne? Na psihologiji je prijemni 28. juna.
    Ja planiram to da upisem.

Zainteresovan član Ru_bi_tch (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: moze li se poloziti prijemni,a da se posle ne mora upisati na taj isti fakultet?

idi na pmf u beogradu
    Y soy rebelde cuando no sigo a los demás y soy rebelde cuando te quiero hasta rabiar ...
    Y soy rebelde cuando no pienso igual que ayer y soy rebelde cuando me juego hasta la piel ...
    Si soy rebelde es que quizás nadie me conoce bien ...

Aktivan član Mae (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Reputaciona moć
    55

Naravno da ne moraš studirat ako položiš prijemni!
    Ima i onaj famozni rekorder među fakultetima- Rudarsko geološki u Beogradu, upisnih mesta je preko sto a prijava bude plafon 40-ak, dakle, liste praktično nema, ako položiš test, primle te!

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    211

Svaki faultet saopstava sa kojih fakulteta moze da se prizna rezultat prijemnog. To su najcesce srodni vakulteti i vise skole na kojima se naravno polazu isti predmeti.
    Sto se tice prijemnog predaja dokumenata je 21, 22 i 23. juna, a prijemni su 28, 29 i 30. juna (u zavisnosti od fakultta )

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2004.
    Reputaciona moć
    50

naravno da ne moraš da se upišeš na faks na kom položiš prijemni. Ima ljudi koji polažu na svim npr. pravnim fakultetima u zemlji koji postoje, pa kalkulišu gde će upasti na budžet i tu se upišu, a od ostalih fakulteta odustanu bez obzira što su položili prijemni.
    Iskreno još nisam čula da negde izdaju potvrde o položenom prijemnom.
    Ako ne planiraš da studiraš opšte nije bitno gde ćeš polagati i da li neku nauku voliš. Lično mislim da ima mnogo lakših prijemnih od psihologije. Osim toga, da voliš toliko psihologiju ti ne bi ostala samo na prijemnom već bi je studirala.

Pozdrav

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

moze li se poloziti prijemni,a da se posle ne mora upisati na taj isti fakultet?
    MOZE!!!

Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio toskana
    naravno da ne moraš da se upišeš na faks na kom položiš prijemni. Ima ljudi koji polažu na svim npr. pravnim fakultetima u zemlji koji postoje, pa kalkulišu gde će upasti na budžet i tu se upišu, a od ostalih fakulteta odustanu bez obzira što su položili prijemni.
    Iskreno još nisam čula da negde izdaju potvrde o položenom prijemnom.
    Ako ne planiraš da studiraš opšte nije bitno gde ćeš polagati i da li neku nauku voliš. Lično mislim da ima mnogo lakših prijemnih od psihologije. Osim toga, da voliš toliko psihologiju ti ne bi ostala samo na prijemnom već bi je studirala.

Pozdrav
    ..... hvala puno,
    a za tvoj komentar: ''da voliš toliko psihologiju ti ne bi ostala samo na prijemnom već bi je studirala'' - trebalo je da pojasnim situaciju pa sam sigurna da tvoj komentar ne bi bio takav; naime ja cu i studirati psihologiju ali u inostranstvu; upis mi je u septembru i potrebno je da im dokazem da sam polozila prijemni u Srbiji.
    Zato planiram da dodjem u Srbiju (posto nisam sad tamo), da polozim prijemni a zatim se vratim u Belgiju i upisem se.
    Na taj nacin ne moram da polazem prijemni ovde, jer je prilicno tezak i sastoji se iz 6 ispita - iz svih oblasti: istorija, jezici, biologija.... da ne nabrajam, i naravno sve to na francuskom!

Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

hvala svima puno na pomoci; pretposavljala sam da je sasvim moguce proci prijemni, ali posle mi je potrebno da mi daju neki dokument koji potvrdjuje da sam ga prosla;

u svakom slucaju hvala a ocigledno je najbolje da nazovem fakultet i da pitam;

hvala za predloge - u svakom slucaju na kojem god faksu da pokusam da polozim potrebno je da naucim materiju, a kako za psihologiju vec imam knjigu i ipak neki uvid u to.... mislim da nece biti problema;
    ideja za rudarsko-geoloski je najbolja

hvala svima i srecno i ostalima koji se upisuju!

Slične teme

1. Kako upisati drugi fakultet ?
    Autor apeiron u forumu Arhiva
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.10.2006., 19:41
  2. Kako poloziti prijemni na pravnom??
    Autor komsinica. u forumu Arhiva
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.05.2006., 01:25
  3. KAKO UPISATI FAKULTET
    Autor U AUSTRIJI u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.07.2005., 20:34
  4. KOJU SREDNJU ŠKOLU/FAKULTET UPISATI?
    Autor Fantina u forumu Škole
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.04.2005., 11:55
  5. Koju srednju školu ili fakultet upisati?
    Autor Fantina u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.02.2005., 13:59

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •