deklaracija gradjanske srbije
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 59

Tema: deklaracija gradjanske srbije

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up deklaracija gradjanske srbije

Na Dan pobede nad fašizmom, na Dan Evrope, mi, građanke i građani Srbije, tražeći odgovornost Vlade za prekid pregovora sa Evropskom unijom, usvajamo

DEKLARACIJU GRAĐANSKE SRBIJE

Zato što:
    • Ne pristajemo na povratak u izolaciju i bedu, na politiku koja je svima nama, građanima naše zemlje, oduzela 15 godina normalnog života.
    • Ne pristajemo na odbranu zločina koji su protiv naše volje počinjeni u naše ime.
    • Ne pristajemo na ekstremizam “bratstva u krvi i novcu” stečenog na sveopstoj narodnoj bedi i nesreći.
    • Ne pristajemo na negaciju antifašizma kao temeljne evropske i civilizacijske vrednosti.
    • Ne pristajemo na klerikalizaciju društva i nametanje vere kao nove državne ideologije.
    • Ne pristajemo da nas, normalne ljude, građanke i građane Srbije, međunarodna zajednica i naši susedi, vide kroz politiku i ponašanje Vlade Srbije.

Jer ne pristajemo da budemo taoci nesposobne, zle i korumpirane Vlade Vojislava Koštunice i njene kvazi opozicije.

Zato tražimo ostavku Vlade Vojislava Koštunice i raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.

Naša Građanska akcija daće svoj doprinos smeni nelegitimne Vlade i raspuštanju sramne Skupštine, kako bi posle izbora Srbija dobila novu odgovornu, Vladu sposobnu da obezbedi:
    • Da u Srbiji temelj slobode i razvoja pojedinaca, kao i društva, budu individualna prava i konkurencija, a ne monopoli i kolektivističke i populističke ideologije.
    • Da u Srbiji zločinci i lopovi ne budu ugledni građani i gospoda.
    • Da u Srbiji suočavanje sa prošlošću i lustracija omoguće miran i siguran put u evropsku budućnost.
    • Da u Srbiji nacionalistički projekti prošlosti ustupe mesto razvojnim projektima budućnosti.
    • Da u Srbiji građani doživljavaju susedne države kao partnere u zajedničkom evropskom poslu, a ne kao neprijatelje.
    • Da u Srbiji poštovanje zakona ne određuje politička volja već pravna država, slobodno društvo i efikasne institucije.

Da u Srbiji, naša deca i mi, povratimo nadu i perspektivu.

Mi zaslužujemo alternativu, koja će vratiti našu zemlju na put na kome je zaustavljena 12. marta 2003. godine.

Zato, danas poručujemo javnosti Srbije i našim prijateljima u svetu:
    Srbiji se žuri!
    Srbiji se radi!
    Srbiju u Evropu!

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: deklaracija gradjanske srbije

Sve je to lepo, samo kada ne bismo tražili pastira da nam ''pokaže put'' i ''koji ima odgovore''.

Domaćin Plava Bilja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio serb_pagan
    Na Dan pobede nad fašizmom, na Dan Evrope, mi, građanke i građani Srbije, tražeći odgovornost Vlade za prekid pregovora sa Evropskom unijom, usvajamo

Zato što:
    • Ne pristajemo na povratak u izolaciju i bedu, na politiku koja je svima nama, građanima naše zemlje, oduzela 15 godina normalnog života.
    • Ne pristajemo na odbranu zločina koji su protiv naše volje počinjeni u naše ime.
    • Ne pristajemo na ekstremizam “bratstva u krvi i novcu” stečenog na sveopstoj narodnoj bedi i nesreći.
    • Ne pristajemo na negaciju antifašizma kao temeljne evropske i civilizacijske vrednosti.
    • Ne pristajemo na klerikalizaciju društva i nametanje vere kao nove državne ideologije.
    • Ne pristajemo da nas, normalne ljude, građanke i građane Srbije, međunarodna zajednica i naši susedi, vide kroz politiku i ponašanje Vlade Srbije.

Jer ne pristajemo da budemo taoci nesposobne, zle i korumpirane Vlade Vojislava Koštunice i njene kvazi opozicije.

Zato tražimo ostavku Vlade Vojislava Koštunice i raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.

Naša Građanska akcija daće svoj doprinos smeni nelegitimne Vlade i raspuštanju sramne Skupštine, kako bi posle izbora Srbija dobila novu odgovornu, Vladu sposobnu da obezbedi:
    • Da u Srbiji temelj slobode i razvoja pojedinaca, kao i društva, budu individualna prava i konkurencija, a ne monopoli i kolektivističke i populističke ideologije.
    • Da u Srbiji suočavanje sa prošlošću i lustracija omoguće miran i siguran put u evropsku budućnost.
    • Da u Srbiji nacionalistički projekti prošlosti ustupe mesto razvojnim projektima budućnosti.
    • Da u Srbiji građani doživljavaju susedne države kao partnere u zajedničkom evropskom poslu, a ne kao neprijatelje.
    • Da u Srbiji poštovanje zakona ne određuje politička volja već pravna država, slobodno društvo i efikasne institucije.

Mi zaslužujemo alternativu, koja će vratiti našu zemlju na put na kome je zaustavljena 12. marta 2003. godine.

Srbiji se žuri!
    Srbiji se radi!
    Srbiju u Evropu!
    Amin!

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vidi, vidi... Svi želimo isto. Pa kako se onda ne slažemo?

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio jomini
    Sve je to lepo, samo kada ne bismo tražili pastira da nam ''pokaže put'' i ''koji ima odgovore''.
    Nijedan put na svetu nema odgovore.
    Samo nova pitanja i nove dileme.........
    Dakle, sve je stanje sem pitanja 8-)
    Laku noc, i samo nastavite, necu vam nista :razz:

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Plava Bilja
    Nijedan put na svetu nema odgovore.
    Samo nova pitanja i nove dileme.........
    Dakle, sve je stanje sem pitanja 8-)
    Laku noc, i samo nastavite, necu vam nista :razz:
    vilozovski odgovor..nema shta
    ja bih prosirio ovu mudrost..i dodao :
    "svaka zemlja ima svog sheshelja"
    ...samo na balkanu takvi mogu biti potpredsednici vlade
    Poslednji put ažurirao/la serb_pagan : 16.05.2006. u 00:47

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio jomini
    Vidi, vidi... Svi želimo isto. Pa kako se onda ne slažemo?
    Ma, slazemo se, samo nam se svima cini da je nas "pastir" bolji od onog drugod, a kad bismo mogli shvatiti da nema ovaca, ne bi bilo ni pastira.............
    Rekoh li vam vec laku noc
    Dobro, pa onda laka vam noc.... i Tebi, Srbijo :razz: 8-)

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

vilozovski odgovor..nema shta
    ja bih prosirio ovu mudrost..i dodao :
    "svaka zemlja ima svog sheshelja"
    Dajte se kontrolisati, gospodine :shock:
    Govorite lepim knjizevnim jezikom
    Pa, vi ste predstavnik one dobre, pametne, mudre, kulturne Srbije, a moram da vas ja ucim, koja sam predstavnik one "druge" ne tako lepe, pametne, dobre..........
    :wink:

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Plava Bilja
    Dajte se kontrolisati, gospodine :shock:
    Govorite lepim knjizevnim jezikom
    Pa, vi ste predstavnik one dobre, pametne, mudre, kulturne Srbije, a moram da vas ja ucim, koja sam predstavnik one "druge" ne tako lepe, pametne, dobre..........
    :wink:
    ne,ne...mi smo "druga"srbija..nemojte da svojatate nas termin..mada,pozitivno je to..skontali ste kapiraj-kopiraj fazon..evo,da se malo obrazujes,poklon za tebe od predstavnika kulturne i napredne srbije
    http://www.kapiraj.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=70&Itemid=47

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Ја нећу пола од тога.
    За почетак нећу Европу, а када буде референдум о томе питању и када се изгласа НЕ ЕВРОПИ е да видим демократе онда.

Једни се хвале коњима а други колесницама, а ми се хвалимо именом Господа Бога својега. - Они хвалисавци ће задремати на јастуцима своје лажне славе, а ми ћемо се дићи и усправити. Апостол Павле пак још јаче виче: Човече, шта има што ниси примио? Ако ли си примио, што се онда хвалиш као да ниси примио (1 .Кор. 4, 7).
    “Mors tua, vita mea”

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Ja trazim prekid pregovora sa Evropskom Unijom

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

Ja, kako sam skapirao, Mihajlo i Aca 2 su iz Republike Srpske..............

I ok je to sto nece u EU...................i ne treba ...

Aco2......kakav ti prekid ugovora sa Unijom trazis, kada vi , u BiH jos niste ni poceli pregovore...???

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Ето бар на овом форуму пола нса је против ЕУ. А замисли у напаћеној Србији коју је силовала и бомбардовала та иста ЕУ и тај исти НАТО који нас сада одједном воли?
    Зар то није мало чудно?

Св. Цар Давид
    Једни се хвале коњима а други колесницама, а ми се хвалимо именом Господа Бога својега. - Они хвалисавци ће задремати на јастуцима своје лажне славе, а ми ћемо се дићи и усправити.
    “Mors tua, vita mea”

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio Kohen
    Ja, kako sam skapirao, Mihajlo i Aca 2 su iz Republike Srpske..............

I ok je to sto nece u EU...................i ne treba ...

Aco2......kakav ti prekid ugovora sa Unijom trazis, kada vi , u BiH jos niste ni poceli pregovore...???
    Знам да си слаб са Географијом али та област се зове Западна Србија или ти Србска БиХ. Али ДС и ЛДП неће ни Војводину или Рашку у Србији, шта да причамо о Западној и Јужној Србији.

Св. Цар Давид
    Једни се хвале коњима а други колесницама, а ми се хвалимо именом Господа Бога својега. - Они хвалисавци ће задремати на јастуцима своје лажне славе, а ми ћемо се дићи и усправити.
    “Mors tua, vita mea”

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Ja sam Lala.... i nisam cist Srbin... Tudom?

Inace sto jer Srbi iz republike Srpske nisu po volji?

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

ta oblast je medjunarodo priznata drzava , koja se zove Bosna i Hercegovina..............

I nije mi jasno zasto bi nas , u Srbiji , interesovalo da li vi u Bosni zelite u EU....
    To je vas problem.............

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Alekasandar2
    Ja sam Lala.... i nisam cist Srbin... Tudom?

Inace sto jer Srbi iz republike Srpske nisu po volji?
    OK. Super. Time si bogatiji čovek. Samo, zašto onda imaš samo srpski grb u avataru. Zašto pored njega ne stoji i onaj drugi (koji god bio), pa da pokaže kako su te dve strane tvoje ličnosti i nacionalnog identiteta načinile od tebe dobrog i poštenog čoveka.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

A kako će se tretirati seljak (zemljoradnik) u gradjanskom društvu?
    Kao gradjanin koji živi na selu?
    Svi postanemo gospoda i gospodje dekretom!

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Zato što:

Srbiji se žuri!
    Srbiji se radi!
    Srbiju u Evropu!
    Е, ово је смејурија када МАЛОГРАЂАНИ пишу ДЕКЛАРАЦИЈУ "ГРАЂАНСКЕ" СРБИЈЕ...него чини ми се да смо већ једном викали ДОЛЕ, БАНДО ЦРВЕНА.!!!.. изгледа да ћемо морати опет......па

БАНДО ЦРВЕНА !
    БАНДО ЦРВЕНА !
    БАНДО ЦРВЕНА !
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

ta oblast je medjunarodo priznata drzava , koja se zove Bosna i Hercegovina..............

I nije mi jasno zasto bi nas , u Srbiji , interesovalo da li vi u Bosni zelite u EU....
    To je vas problem.............
    Мени није јасно зашто би мене Србина из Србије интересовало стање тебе као мањине и твоји психички проблеми
    “Mors tua, vita mea”

Ističe se untouchable (avatar)
    Učlanjen
    22.04.2003.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zelebp
    OK. Super. Time si bogatiji čovek. Samo, zašto onda imaš samo srpski grb u avataru. Zašto pored njega ne stoji i onaj drugi (koji god bio), pa da pokaže kako su te dve strane tvoje ličnosti i nacionalnog identiteta načinile od tebe dobrog i poštenog čoveka.
    Ne postoji nekoliko nacionalnih identiteta vec samo jedan - a on vidi sebe kao pripadnka srpske nacije, (delimicno) madjarskog porekla. Nema nista cudno u tome biti i osecati se kao pripadnik jedne nacije iako si drugog porekla - kad vec govorimo o Madjarima valjalo bi da se setimo naseg najboljeg nacelnika vojne sluzbe bezbednosti u novijoj istoriji generala Geze Farkasa.

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

(delimicno)
    madjarskog porekla.

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio Михајло
    Мени није јасно зашто би мене Србина из Србије интересовало стање тебе као мањине и твоји психички проблеми
    pa kako si iz Srbije, kada si iz Republike Srpske??????????????

Ističe se untouchable (avatar)
    Učlanjen
    22.04.2003.
    Reputaciona moć
    0

pa kako si iz Srbije, kada si iz Republike Srpske??????????????
    U srcima ogromne vecine Srba, Republika Srpska je deo Srbije - dakle ima pravo da se tako izjasnjava.

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Cool Re: deklaracija gradjanske srbije

Све је то лепо пејган....Али ништа не може преко ноћи......И радикали да сутра додју на власт радили би исто што и ДЕМОКРАТЕ или ДСС не зато што хоће него зато што морају....Ипак су они најгора опција....Из простог разлога јер су класични опортунисти и били би још спорији од коштунице.....

Slične teme

1. Deklaracija Albanaca sa juga Srbije
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.10.2007., 15:01
  2. Deklaracija Albanaca sa juga Srbije
    Autor Luka_Bgd_ u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.10.2007., 13:02
  3. BOLONJSKA deklaracija
    Autor zarkoj u forumu Fakulteti
    Odgovora: 25