deklaracija gradjanske srbije

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
Na Dan pobede nad fašizmom, na Dan Evrope, mi, građanke i građani Srbije, tražeći odgovornost Vlade za prekid pregovora sa Evropskom unijom, usvajamo

DEKLARACIJU GRAĐANSKE SRBIJE

Zato što:
• Ne pristajemo na povratak u izolaciju i bedu, na politiku koja je svima nama, građanima naše zemlje, oduzela 15 godina normalnog života.
• Ne pristajemo na odbranu zločina koji su protiv naše volje počinjeni u naše ime.
• Ne pristajemo na ekstremizam “bratstva u krvi i novcu” stečenog na sveopstoj narodnoj bedi i nesreći.
• Ne pristajemo na negaciju antifašizma kao temeljne evropske i civilizacijske vrednosti.
• Ne pristajemo na klerikalizaciju društva i nametanje vere kao nove državne ideologije.
• Ne pristajemo da nas, normalne ljude, građanke i građane Srbije, međunarodna zajednica i naši susedi, vide kroz politiku i ponašanje Vlade Srbije.

Jer ne pristajemo da budemo taoci nesposobne, zle i korumpirane Vlade Vojislava Koštunice i njene kvazi opozicije.

Zato tražimo ostavku Vlade Vojislava Koštunice i raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.

Naša Građanska akcija daće svoj doprinos smeni nelegitimne Vlade i raspuštanju sramne Skupštine, kako bi posle izbora Srbija dobila novu odgovornu, Vladu sposobnu da obezbedi:
• Da u Srbiji temelj slobode i razvoja pojedinaca, kao i društva, budu individualna prava i konkurencija, a ne monopoli i kolektivističke i populističke ideologije.
• Da u Srbiji zločinci i lopovi ne budu ugledni građani i gospoda.
• Da u Srbiji suočavanje sa prošlošću i lustracija omoguće miran i siguran put u evropsku budućnost.
• Da u Srbiji nacionalistički projekti prošlosti ustupe mesto razvojnim projektima budućnosti.
• Da u Srbiji građani doživljavaju susedne države kao partnere u zajedničkom evropskom poslu, a ne kao neprijatelje.
• Da u Srbiji poštovanje zakona ne određuje politička volja već pravna država, slobodno društvo i efikasne institucije.

Da u Srbiji, naša deca i mi, povratimo nadu i perspektivu.

Mi zaslužujemo alternativu, koja će vratiti našu zemlju na put na kome je zaustavljena 12. marta 2003. godine.

Zato, danas poručujemo javnosti Srbije i našim prijateljima u svetu:
Srbiji se žuri!
Srbiji se radi!
Srbiju u Evropu!
 
serb_pagan:
Na Dan pobede nad fašizmom, na Dan Evrope, mi, građanke i građani Srbije, tražeći odgovornost Vlade za prekid pregovora sa Evropskom unijom, usvajamo

DEKLARACIJU GRAĐANSKE SRBIJE

Zato što:
• Ne pristajemo na povratak u izolaciju i bedu, na politiku koja je svima nama, građanima naše zemlje, oduzela 15 godina normalnog života.
• Ne pristajemo na odbranu zločina koji su protiv naše volje počinjeni u naše ime.
• Ne pristajemo na ekstremizam “bratstva u krvi i novcu” stečenog na sveopstoj narodnoj bedi i nesreći.
• Ne pristajemo na negaciju antifašizma kao temeljne evropske i civilizacijske vrednosti.
• Ne pristajemo na klerikalizaciju društva i nametanje vere kao nove državne ideologije.
• Ne pristajemo da nas, normalne ljude, građanke i građane Srbije, međunarodna zajednica i naši susedi, vide kroz politiku i ponašanje Vlade Srbije.

Jer ne pristajemo da budemo taoci nesposobne, zle i korumpirane Vlade Vojislava Koštunice i njene kvazi opozicije.

Zato tražimo ostavku Vlade Vojislava Koštunice i raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.

Naša Građanska akcija daće svoj doprinos smeni nelegitimne Vlade i raspuštanju sramne Skupštine, kako bi posle izbora Srbija dobila novu odgovornu, Vladu sposobnu da obezbedi:
• Da u Srbiji temelj slobode i razvoja pojedinaca, kao i društva, budu individualna prava i konkurencija, a ne monopoli i kolektivističke i populističke ideologije.
• Da u Srbiji zločinci i lopovi ne budu ugledni građani i gospoda.
• Da u Srbiji suočavanje sa prošlošću i lustracija omoguće miran i siguran put u evropsku budućnost.
• Da u Srbiji nacionalistički projekti prošlosti ustupe mesto razvojnim projektima budućnosti.
• Da u Srbiji građani doživljavaju susedne države kao partnere u zajedničkom evropskom poslu, a ne kao neprijatelje.
• Da u Srbiji poštovanje zakona ne određuje politička volja već pravna država, slobodno društvo i efikasne institucije.

Da u Srbiji, naša deca i mi, povratimo nadu i perspektivu.

Mi zaslužujemo alternativu, koja će vratiti našu zemlju na put na kome je zaustavljena 12. marta 2003. godine.

Zato, danas poručujemo javnosti Srbije i našim prijateljima u svetu:
Srbiji se žuri!
Srbiji se radi!
Srbiju u Evropu!
Amin!
 
serb_pagan:
vilozovski odgovor..nema shta :D
ja bih prosirio ovu mudrost..i dodao :
"svaka zemlja ima svog sheshelja"
Dajte se kontrolisati, gospodine :shock:
Govorite lepim knjizevnim jezikom :evil:
Pa, vi ste predstavnik one dobre, pametne, mudre, kulturne Srbije, a moram da vas ja ucim, koja sam predstavnik one "druge" ne tako lepe, pametne, dobre.......... :roll:
:wink:
 
Plava Bilja:
Dajte se kontrolisati, gospodine :shock:
Govorite lepim knjizevnim jezikom :evil:
Pa, vi ste predstavnik one dobre, pametne, mudre, kulturne Srbije, a moram da vas ja ucim, koja sam predstavnik one "druge" ne tako lepe, pametne, dobre.......... :roll:
:wink:

ne,ne...mi smo "druga"srbija..nemojte da svojatate nas termin..mada,pozitivno je to..skontali ste kapiraj-kopiraj fazon..evo,da se malo obrazujes,poklon za tebe od predstavnika kulturne i napredne srbije
http://www.kapiraj.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=70&Itemid=47
 
Ја нећу пола од тога.
За почетак нећу Европу, а када буде референдум о томе питању и када се изгласа НЕ ЕВРОПИ е да видим демократе онда.

Једни се хвале коњима а други колесницама, а ми се хвалимо именом Господа Бога својега. - Они хвалисавци ће задремати на јастуцима своје лажне славе, а ми ћемо се дићи и усправити. Апостол Павле пак још јаче виче: Човече, шта има што ниси примио? Ако ли си примио, што се онда хвалиш као да ниси примио (1 .Кор. 4, 7).
 
Ja, kako sam skapirao, Mihajlo i Aca 2 su iz Republike Srpske..............

I ok je to sto nece u EU...................i ne treba ...

Aco2......kakav ti prekid ugovora sa Unijom trazis, kada vi , u BiH jos niste ni poceli pregovore...???
 
Ето бар на овом форуму пола нса је против ЕУ. А замисли у напаћеној Србији коју је силовала и бомбардовала та иста ЕУ и тај исти НАТО који нас сада одједном воли?
Зар то није мало чудно?

Св. Цар Давид
Једни се хвале коњима а други колесницама, а ми се хвалимо именом Господа Бога својега. - Они хвалисавци ће задремати на јастуцима своје лажне славе, а ми ћемо се дићи и усправити.
 
Kohen:
Ja, kako sam skapirao, Mihajlo i Aca 2 su iz Republike Srpske..............

I ok je to sto nece u EU...................i ne treba ...

Aco2......kakav ti prekid ugovora sa Unijom trazis, kada vi , u BiH jos niste ni poceli pregovore...???
Знам да си слаб са Географијом али та област се зове Западна Србија или ти Србска БиХ. Али ДС и ЛДП неће ни Војводину или Рашку у Србији, шта да причамо о Западној и Јужној Србији.

Св. Цар Давид
Једни се хвале коњима а други колесницама, а ми се хвалимо именом Господа Бога својега. - Они хвалисавци ће задремати на јастуцима своје лажне славе, а ми ћемо се дићи и усправити.
 
Alekasandar2:
Ja sam Lala.... i nisam cist Srbin... Tudom?

Inace sto jer Srbi iz republike Srpske nisu po volji?

OK. Super. Time si bogatiji čovek. Samo, zašto onda imaš samo srpski grb u avataru. Zašto pored njega ne stoji i onaj drugi (koji god bio), pa da pokaže kako su te dve strane tvoje ličnosti i nacionalnog identiteta načinile od tebe dobrog i poštenog čoveka.
 
serb_pagan:
Na Dan pobede nad fašizmom, na Dan Evrope, mi, građanke i građani Srbije, tražeći odgovornost Vlade za prekid pregovora sa Evropskom unijom, usvajamo

DEKLARACIJU GRAĐANSKE SRBIJE

Zato što:
• Ne pristajemo na povratak u izolaciju i bedu, na politiku koja je svima nama, građanima naše zemlje, oduzela 15 godina normalnog života.
• Ne pristajemo na odbranu zločina koji su protiv naše volje počinjeni u naše ime.
• Ne pristajemo na ekstremizam “bratstva u krvi i novcu” stečenog na sveopstoj narodnoj bedi i nesreći.
• Ne pristajemo na negaciju antifašizma kao temeljne evropske i civilizacijske vrednosti.
• Ne pristajemo na klerikalizaciju društva i nametanje vere kao nove državne ideologije.
• Ne pristajemo da nas, normalne ljude, građanke i građane Srbije, međunarodna zajednica i naši susedi, vide kroz politiku i ponašanje Vlade Srbije.

Jer ne pristajemo da budemo taoci nesposobne, zle i korumpirane Vlade Vojislava Koštunice i njene kvazi opozicije.

Zato tražimo ostavku Vlade Vojislava Koštunice i raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.

Naša Građanska akcija daće svoj doprinos smeni nelegitimne Vlade i raspuštanju sramne Skupštine, kako bi posle izbora Srbija dobila novu odgovornu, Vladu sposobnu da obezbedi:
• Da u Srbiji temelj slobode i razvoja pojedinaca, kao i društva, budu individualna prava i konkurencija, a ne monopoli i kolektivističke i populističke ideologije.
• Da u Srbiji zločinci i lopovi ne budu ugledni građani i gospoda.
• Da u Srbiji suočavanje sa prošlošću i lustracija omoguće miran i siguran put u evropsku budućnost.
• Da u Srbiji nacionalistički projekti prošlosti ustupe mesto razvojnim projektima budućnosti.
• Da u Srbiji građani doživljavaju susedne države kao partnere u zajedničkom evropskom poslu, a ne kao neprijatelje.
• Da u Srbiji poštovanje zakona ne određuje politička volja već pravna država, slobodno društvo i efikasne institucije.

Da u Srbiji, naša deca i mi, povratimo nadu i perspektivu.

Mi zaslužujemo alternativu, koja će vratiti našu zemlju na put na kome je zaustavljena 12. marta 2003. godine.

Zato, danas poručujemo javnosti Srbije i našim prijateljima u svetu:
Srbiji se žuri!
Srbiji se radi!
Srbiju u Evropu!

Е, ово је смејурија када МАЛОГРАЂАНИ пишу ДЕКЛАРАЦИЈУ "ГРАЂАНСКЕ" СРБИЈЕ...него чини ми се да смо већ једном викали ДОЛЕ, БАНДО ЦРВЕНА.!!!.. изгледа да ћемо морати опет......па

БАНДО ЦРВЕНА !
БАНДО ЦРВЕНА !
БАНДО ЦРВЕНА ! :lol: :lol: :lol:
 
Kohen:
ta oblast je medjunarodo priznata drzava , koja se zove Bosna i Hercegovina..............

I nije mi jasno zasto bi nas , u Srbiji , interesovalo da li vi u Bosni zelite u EU....
To je vas problem.............
Мени није јасно зашто би мене Србина из Србије интересовало стање тебе као мањине и твоји психички проблеми
 
zelebp:
OK. Super. Time si bogatiji čovek. Samo, zašto onda imaš samo srpski grb u avataru. Zašto pored njega ne stoji i onaj drugi (koji god bio), pa da pokaže kako su te dve strane tvoje ličnosti i nacionalnog identiteta načinile od tebe dobrog i poštenog čoveka.

Ne postoji nekoliko nacionalnih identiteta vec samo jedan - a on vidi sebe kao pripadnka srpske nacije, (delimicno) madjarskog porekla. Nema nista cudno u tome biti i osecati se kao pripadnik jedne nacije iako si drugog porekla - kad vec govorimo o Madjarima valjalo bi da se setimo naseg najboljeg nacelnika vojne sluzbe bezbednosti u novijoj istoriji generala Geze Farkasa.
 
Све је то лепо пејган....Али ништа не може преко ноћи......И радикали да сутра додју на власт радили би исто што и ДЕМОКРАТЕ или ДСС не зато што хоће него зато што морају....Ипак су они најгора опција....Из простог разлога јер су класични опортунисти и били би још спорији од коштунице.....
 

Back
Top