Nevin/Nevina u brak ... DA ili NE

  • Začetnik teme Jugoslavija
  • Datum pokretanja
U principu, i ja sam za to da se prozivi, prije braka... Ali, ukoliko neko iz svojih licnih uvjerenja, religiozne ili bilo koje druge prirode, zeli da nevin udje u brak, onda mi je to u redu... No, samo ako on to zaista osjeca, a ne ako je takav stav, plod pritiska ili ocekivanja okoline, porodice, drustva...
 
mislim da ne bi trebalo uci nevin u brak jer onda na kraju krajeva nikad ne mozes da uporedis sex sa nekim koji si imao i tome slicno, meni je licno sex i vodenje ljubavi vazno tako da ne bih mogla da budem sa nekim s kim se ne slazem i u tome zamisli da spavas sa nekim a ocajno je a nisam tip da bih prevarila, ne zelim da kazem da brak cini samo sex ali je jedan jako vazan deo pa zasto riskirati?
 
U principu ne. Cak nije lose ni probati da se zivi zajedno nekih 5-6 meseci pre nego sto se stavi potpis ili napravi dete. Drugo, ako je neko nevin (a ima vise od 20 godina) mogu s pravom da posumnjam da nesto nije OK.

Danas sam se registrovao, do sada sam samo pratio sta pisete. Uglavnom su zene normalnije i iskrenije pisale pa sam resio da malo popravim odnos. Nadam se da cemo se lepo druziti. Pozdrav! :D :D :D
 
Definitivno ne, cak mislim i da je pogresno udati se za prvog, jer nikada neces znati da li postoji bolje i drugacije. Treba imati neko iskustvo, ne samo sexa radi, vec radi emotivno-sexualnog sazrevanja. Nisam od onih koji odobravaju "veze" za noc i sl. misljenja sam da covek treba imati normalnu vezu, i u njoj sve ukljucujuci i sex, a da bi emotivno sazreo sigurna sam da mu je potrebno bar par veza, jer 100 ljudi sto cudi, treba se nauciti razlicitosti, kompromisu ... Imala sam drugarice koje su se udale za onog koji im je bio prvi, i nisam bas sigurna da su najsrecnije. Lako je biti pravi kad si jedini, ali ako imas vise njih, pa onda zakljucis da je neko pravi, onda je to stvarno ono pravo i mozes biti siguran da je to osoba sa kojom zelis da provedes zivot.
Osim toga volela bih da vidim muskarca koji je nevin uso u brak.I kako cemo to proveriti?
 
Ma kakav nevina ili nevina u brak, pa danas u 21. vijeku su pomjerene sve vrijednosti! A znam pojedine koji traze nevine za brak jer lijece svoje komplekse.Znate ono, ja sam joj prvi, ja sam muskarcina i lav u krevetu, to pretezno muskarci vele i vole, a ovo je ipak Balkan i jos uvijek zivimo u patrijahalnom drustvu.
Pa danas mladje generacije znaju bolje i vise o seksu nego stariji u njihovo vrijeme!
Meni licno ne treba nevin muskarac ili tamo neka nevina :) vec pravo iskustvo i ziva vatra :lol: :oops:
 
Pitagora:
U principu ne. Cak nije lose ni probati da se zivi zajedno nekih 5-6 meseci pre nego sto se stavi potpis ili napravi dete. Drugo, ako je neko nevin (a ima vise od 20 godina) mogu s pravom da posumnjam da nesto nije OK.
totalno se slazem sa idejom zajednickog zivota, jedno je zabavljati se sa nekim a drugo je videti ga u svim izdanjima i naravno biti vidjena 8)
 
Pitagora:
U principu ne. Cak nije lose ni probati da se zivi zajedno nekih 5-6 meseci pre nego sto se stavi potpis ili napravi dete. Drugo, ako je neko nevin (a ima vise od 20 godina) mogu s pravom da posumnjam da nesto nije OK.

Danas sam se registrovao, do sada sam samo pratio sta pisete. Uglavnom su zene normalnije i iskrenije pisale pa sam resio da malo popravim odnos. Nadam se da cemo se lepo druziti. Pozdrav! :D :D :D
a ako nije nevin a ima manje od 13 to je u redu?
 
sigma:
Pitagora:
U principu ne. Cak nije lose ni probati da se zivi zajedno nekih 5-6 meseci pre nego sto se stavi potpis ili napravi dete. Drugo, ako je neko nevin (a ima vise od 20 godina) mogu s pravom da posumnjam da nesto nije OK.

Danas sam se registrovao, do sada sam samo pratio sta pisete. Uglavnom su zene normalnije i iskrenije pisale pa sam resio da malo popravim odnos. Nadam se da cemo se lepo druziti. Pozdrav! :D :D :D
a ako nije nevin a ima manje od 13 to je u redu?
A sa 13 ide u brak...???
 

Back
Top