Sunovrat morala u Crnoj Gori

Punisher

Zainteresovan član
Poruka
438
Postavljam ovu temu na forumu Krstarice jer mi je nekoliko puta brisana sa foruma Cafe Montenegro i to zahvaljujuci "demokratskom" cenzurisanju svega sto nije u korist suverenista. Molim sve posjetioce da link posalju svojim prijateljima i rodjacima koji nisu "prelomili u mozgu" i namjeravaju glasati za secesiju od Srbije. Hvala
*********************************************************************************

Postavio bih nekoliko pitanja koja su po meni u ovom trenutku vrlo bitna:
- Da li je moralno da premijer Vlade Crne Gore posle teške željezničke nesreće kod Bioča kaže: Ovakve se nesreće dogadjaju i u razvijenim zapadnoevropskim državama a zaboravlja činjenicu da se novac namjenjen rekonstrukciji željezničke infrastrukture usmjerava na račune pokreta za nezavisnost CG? Novac koji se prilikom registracije motornih vozila plaća za obnavljanje saobraćajne infrastrukture takodje se ne koristi namjenski već za pokret za nezavisnost CG. Dokaz za to je trenutno stanje puteva kao i broj saobraćajnih nezgoda. Niko ni ne pomišlja da u školama pokrene predmet poznavanja bezbjednosti - kako saobraćajne tako i opšte bezbjednosti.

- Da li je moralno da premijer Vlade Crne Gore posle ubistva policijskog inspektora izjavi da je to bilo očekivano?

- Da li je moralno kupiti automobil iako se zna da je predmet krivičnog djela - ukraden ili ''skinut sa osiguranja'' i da li je normalno da MUP onemogućava medjunarodnim policijskim institucijama da u CG vrše potragu za takvim vozilima? Da li je u redu sto se pod uticajem moćnih tajkuna koji imaju po nekoliko automobila stečenih na takav način traži otvaranje Crnogorske kancelarije Interpola u kojoj bi se naravno zaposlili njima podobni i poslušni službenici kako njihova vozila nikad ne bi prošla kroz ''filter'' Interpola? Kako to da žele u Evropu a auta im ne mogu van granica Crne Gore?

- Da li je moralno da visoki republički službenik prijavi da u svom vlasništvu ima samo 2 bicikla a prećuti posjedovanje preko 80 stanova i poslovnih prostora u Podgorici?

- Da li je moralno da ozenjen muskarac - državni službenik starosti oko 50 godina ima ljubavnicu starosti 17 godina koja zapostavi školovanje, dobija stan na poklon i toliko novca da do kraja života ne mora raditi baš ništa i kao tako ''sposobna poslovna žena'' postaje idol drugih djevojaka?

- Da li je moralno da sudije, tuzioci, hirurzi budu kockari?

- Da li je moralno da sudija oslobodi iz pritvora organizovanu kriminalnu grupu koja je počinila otmicu dijeteta?

- Da li moralno angažovati Severinu za koncertu u Budvi, platiti joj 70000 eura, a pritom ne uzeti u obzir da se tako ojačava njen ugled kod crnogorskih tinejdžerki koje je počinju imitirati - nažalost ne u pjevanju već u neprimjerenim aktivnostima.
(Planiran je još jedan koncert obožavane Severine, u junu, naravno u Budvi.)

- Da li je dostojanstveno dijeliti Državne simbole (Državna zastava Crne Gore) uz nezavisne dnevne novine i dozvoliti komercijalnu izradu gipsanih odlivaka Državnog Grba Crne Gore u ciganskim šatorima na Vrelima Ribničkim?

- Da li je mislite da je moral u Crnoj Gori na zavidnom nivou? Ja mislim da nije i zato želim promjene. Ljudi koji su na takvim političkim položajima da mogu promjeniti stanje na bolje a to nisu učinili su odgovorni za to. U svojim političkim programima su obećavali promjene na bolje i nisu ih ostvarili uvjek se pravdajući činjenicom da smo u zajednici sa Srbijom. Isto tako će se pravdati narednih 15-20 godina činjenicom da smo nezavisni i da treba vremena da bude bolje ... narodu, njima je već super - imaju velelepne kuće, dijecu školuju u inostranstvu.

Želim da Crna Gora povrati dostojanstvo koje je nekada imala.
 
E prijatelji moji,dajte Svajcarcima da zive od sto eura mjesecno godinu dana pa cete vidjeti kako im moral splasnjava.Crna GOra ce vratiti dostojanstvo kada ekonomski ojaca,isto kao i Srbija.Jedino Medojevic moze naslijediti Mila,a ovi Milosevicevi sapatnici sto vode kampanju za zajednicku drzavu nikada ne smiju doc na vlast jer smo tek onda unazadjeni.Punisheru naravno da nema morala medju politicarima,ali ne generalizujte to sa CG,ne dozvoli da ovi radikalski teglokuri zasmrdjuju CG kada im se god ukaze prilika.
 
Truman:
Naravno, i mala deca znaju da su "Primeri cojstva i junastva" samo bajka...

Da li je postojao Milos Obilic?Jug BOgdan sa sinovima?Kako se zaista desio kosovski boj?KO je najveci Srpski junak zaista?Zasto je ubijen Karadjordje?Zasto je ubijen Aleksandar?Zasto je narod srpski tako brutalno skinuo monarhiju koju sada hoce da vrate?Zasto je ubijen Djindjic?Zasto najveci kriminalac u Srbiji pise knjige iz zatvora i postaje najcitaniji pisac u SR?Zasto Dinkic naprasno kupuje kucu od 300000 eura na DEDINJU?Zasto poslanici u skupstini SR primaju plate po 1000 eura i to jednoglasnom odlukom parlamenta uz obrazlozenje da ce tako biti manje potkupljivi?Zasto se naplacuje putarina po Srbiji kada su auto putevi katastrofalni?ZAr to nije sramota?Zasto se ne preda Mladic?Zasto je ubijen Curuvija,Stambolic,Bulatovic,Badza?Zasto posle 5 Oktobra sve ide na gore?Sta je bajka prijatelju moj duhoviti?
 
Nisha:
Da li je postojao Milos Obilic?Jug BOgdan sa sinovima?Kako se zaista desio kosovski boj?KO je najveci Srpski junak zaista?Zasto je ubijen Karadjordje?Zasto je ubijen Aleksandar?Zasto je narod srpski tako brutalno skinuo monarhiju koju sada hoce da vrate?Zasto je ubijen Djindjic?Zasto najveci kriminalac u Srbiji pise knjige iz zatvora i postaje najcitaniji pisac u SR?Zasto Dinkic naprasno kupuje kucu od 300000 eura na DEDINJU?Zasto poslanici u skupstini SR primaju plate po 1000 eura i to jednoglasnom odlukom parlamenta uz obrazlozenje da ce tako biti manje potkupljivi?Zasto se naplacuje putarina po Srbiji kada su auto putevi katastrofalni?ZAr to nije sramota?Zasto se ne preda Mladic?Zasto je ubijen Curuvija,Stambolic,Bulatovic,Badza?Zasto posle 5 Oktobra sve ide na gore?Sta je bajka prijatelju moj duhoviti?
U pravu si sve,ima se zasta prozivati Crna Gora ali Srbija je sampion u Evropi i medju prvima u svetu kao banana drzava,korumpirana vlast,nestabilnost i nesigurnost svuda.Sto se tice Medojevica,sposoban covek i ja mislim da je Milov naslednik.
 
Ma jte kao Milo nesto dobar. Prvo govori o bratstvu i jedinstvu i blagodatima komunizma i jugoslovenskog socijalizma, onda pouke bratske ljubavi prema braci Srbijancima(crnogorci i srbijanci sve su to srbi) i na kraju poruke da je Crna Gora starija od maebe a mozda cak i od koacervantnih kapljica.
 
Nisha:
Da li je postojao Milos Obilic?Jug BOgdan sa sinovima?Kako se zaista desio kosovski boj?KO je najveci Srpski junak zaista?Zasto je ubijen Karadjordje?Zasto je ubijen Aleksandar?Zasto je narod srpski tako brutalno skinuo monarhiju koju sada hoce da vrate?Zasto je ubijen Djindjic?Zasto najveci kriminalac u Srbiji pise knjige iz zatvora i postaje najcitaniji pisac u SR?Zasto Dinkic naprasno kupuje kucu od 300000 eura na DEDINJU?Zasto poslanici u skupstini SR primaju plate po 1000 eura i to jednoglasnom odlukom parlamenta uz obrazlozenje da ce tako biti manje potkupljivi?Zasto se naplacuje putarina po Srbiji kada su auto putevi katastrofalni?ZAr to nije sramota?Zasto se ne preda Mladic?Zasto je ubijen Curuvija,Stambolic,Bulatovic,Badza?Zasto posle 5. Oktobra sve ide na gore?Sta je bajka prijatelju moj duhoviti?
hehe,bash si imao strpljenja....zaista,sta je bajka?:)
p.s. i ja se slazem za medojevicha...da zivim u crnoj gori bash ne bih znao za koga da glasam..:confused: on je najnormalnije resenje
 
Medojevic deluje normalno kad je vecina vlasti i celokupna opozicija isprdak Milosevica i Rista Sotone ali njegova grupa za promjene me podseca na izvesnu nasu vladajucu partiju koja u svom imenu ima iznos procenta koji uzima na svakom drzavnom poslu. :?
 
Тачно је Пуниша да је Мило последњи комунистички диктатор на власти који се прерушио у бизМисмена и главног дасу црногорске мафије... ја имам вести да само мали број лопужа око њега добро живи а да је народу Црне Горе изузетно тешко... али, некако све се уздржавам да даље пишем јер некако мислим да тамо људи морају сами да одлуче - ако хоће и даље мафију на власти - нека им... шта ми ту можемо, једино ми је жао оних који се изјашњавају као Срби јер ће имати грдних проблема...као што ће и држављани Црне Горе исто тако имати проблема у Србији јер ће се односи (ако прође Милова опција) веома погоршати, тј. бићемо једни другима СТРАНИ ДРЖАВЉАНИ ...
 
Koliko god glasova dobila ova ili ona opcija, to ce biti tesna vecina ZA ili PROTIV...................
U takvim okolnostima, CG postaje jos jedan pregrejan politicki prostor, a takvih u Srbiji ima i previse....

S obzirom da je CG oduvek bila samosvojna i samostalna drzava, nema razloga da tako ponovo ne bude
Srbiji ne trebaju nove podele, ovaj puta na one koji su za i protiv zajednicke drzave..............

Najbolje za sve je da uspe referendum, i da se CG odvoji od Srbije, da postavimo granice da se zna sta je cije, sta ko u svom dvoristu radi, i za sta odgovara................

Sve drugo je agonija sa dve valute, dva carinska sistema, neesluzenjem vojske od strane crnogoraca, i milion drugih gluposti koje nam ne trebaju .........ionako smo do guse u G*vnima
 
za zajednistvo na zdravim osnovama...neka bude DA

drzavni%20-%20danilo.jpg
 
neboysha:
Ma necu bre za Crnogorca od 21. maja da znam. Ako si Srbin iz Crne gore moze ako si Crnogorac necu bre da znam za tebe!


Eh, srecom nisu svi Srbi kao ti. Ti si nacionalista. Na primjer ja - ja cu glasati za zajednicu Srbije i Crne Gore, ali nisam Srbin. Crnogorac sam i ostacu Crnogorac do kraja zivota. Ali upamti da nisam Crnogorski nacionalista, protiv sam svakog nacionalizma. Crnogorskog nacionalizma ima medju suverenistima, zato ih i ne podrzavam. Neke od razloga sam napisao na pocetku topica
 
Po ovome ,izgleda da Crnogorci stvarno kasne za Serbijom ....Mi smo ubrzano uvezli kur...vanje, kur...tanje, kuri....sanje.

Uzimanje para za nešto drugo, e to je zajednička tekovina, ko je koga naučio ne zna se....

A nešto ne bih bio siguran da se te klinke nisu već do sada pokvarile....
Mada volim da mislim da se čistota održava ne zatucavanjem već merom prema ljudima i pošastima.....
 
Ovde je prisutna istorijska bolest nekih ljudi tj. kompleks da im velicina drzave nadoknadjuje velicinu onoga u gacama tipican primar je nas premijer kao i radikalska braca koja pate od velicine drzave sto je jako opasan san koji je Srbe u ovom veku kostao jako mnogo .
 
Pa to ti je normalna stvar u zivotinjskom svetu.
Uzmi primer pasa.Pa najprgaviji su pekinezeri i slicne rase/male i nikakve/
Preneses to i na narode i to ti je to.

Inace kad smo kod morala u crnogoraca.Stvarno mogu reci da sam upoznao dosta crnogoraca,sa nekima sam i poslovno saradjivao.
I sto se morala kod njih tice nema ga ni u tragovima.Ako ste gledali film Lepota poroka,lik Zorza je prava slika crnogorca.
Tako da onaj ko ima i malo mozga ovde u srbiji,21 maja treba da drzi palceve za opciju DA.
 
torrente_bg:
Tako da onaj ko ima i malo mozga ovde u srbiji,21 maja treba da drzi palceve za opciju DA.

Slazem se sa tobom, po pitanju morala nije ni kod Vas u Srbiji puno bolja situacija, samo je razlika u tome sto se u Srbiji ne odrzava referendum.

Po mom misljenju nije trenutak za referendum u Crnoj Gori jer se nije dostigao stepen moralne, ekonomske, bezbjedonosne, ekoloske, politicke itd svijesti.

Ja se nadam da se nezavisno od rezulatata referenduma nece desiti nista stetno za narode Srbije i Crne Gore.
 
Nisha:
Da li je postojao Milos Obilic?Jug BOgdan sa sinovima?Kako se zaista desio kosovski boj?KO je najveci Srpski junak zaista?Zasto je ubijen Karadjordje?Zasto je ubijen Aleksandar?Zasto je narod srpski tako brutalno skinuo monarhiju koju sada hoce da vrate?Zasto je ubijen Djindjic?Zasto najveci kriminalac u Srbiji pise knjige iz zatvora i postaje najcitaniji pisac u SR?Zasto Dinkic naprasno kupuje kucu od 300000 eura na DEDINJU?Zasto poslanici u skupstini SR primaju plate po 1000 eura i to jednoglasnom odlukom parlamenta uz obrazlozenje da ce tako biti manje potkupljivi?Zasto se naplacuje putarina po Srbiji kada su auto putevi katastrofalni?ZAr to nije sramota?Zasto se ne preda Mladic?Zasto je ubijen Curuvija,Stambolic,Bulatovic,Badza?Zasto posle 5 Oktobra sve ide na gore?Sta je bajka prijatelju moj duhoviti?

Prvo nije Dinkic nego Jelasic :) Drugo, jednim delom si sigurno u pravu ali to ne ponistava onu moju izjavu...
 
torrente_bg:
Pa to ti je normalna stvar u zivotinjskom svetu.
Uzmi primer pasa.Pa najprgaviji su pekinezeri i slicne rase/male i nikakve/
Preneses to i na narode i to ti je to.

Inace kad smo kod morala u crnogoraca.Stvarno mogu reci da sam upoznao dosta crnogoraca,sa nekima sam i poslovno saradjivao.
I sto se morala kod njih tice nema ga ni u tragovima.Ako ste gledali film Lepota poroka,lik Zorza je prava slika crnogorca.
Tako da onaj ko ima i malo mozga ovde u srbiji,21 maja treba da drzi palceve za opciju DA.


Ne bih se složio u ovoj gradaciji na primeru pasa.
Naime, savremena genetika je ustanovila frapantan podatak KOJA GRUPA GENA odlučuje da li će nešto biti prgavi pekinezer ili neobuzdani napuljski mastif koji nikako nije sitan...
a096.gif
 

Back
Top