POVERENJE...

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.315
Pričamo o poverenju....
1 .Koji su kriterijumi da bi neko postao vaša osoba od poverenja?
2. Šta podrazumevate pod poverenjem ?
3. Koja je razlika u poverenju u prijatelja i ljubavi sa kojom ste?
4. Poverenje ili među nama ista ili različita stvar?
 
Utisak o čoveku je kriterijum. Upoznavanjem nekoga formiram mišljenje o njemu i tada znam koliko i u čemu mogu imati poverenja u nekoga.
Mislim, nisam od onih koji se tripuju da osoba X, koja npr. zlobno ogovara osobe Y i Z, jednog dana neće isto tako ogovarati mene. Trudim se da objektivno ukapiram kakav je neko, i prema tome mu ukazujem ili ne svoje poverenje i uglavnom znam šta mogu da očekujem. Retko se stvarno iznenađujem.

Ne vidim razliku između poverenja u prijateljstvu i ljubavnoj vezi i zato ne razumem tvoje pitanje.
 
Psihologue:
Pričamo o poverenju....
1 .Koji su kriterijumi da bi neko postao vaša osoba od poverenja?
2. Šta podrazumevate pod poverenjem ?
3. Koja je razlika u poverenju u prijatelja i ljubavi sa kojom ste?
4. Poverenje ili među nama ista ili različita stvar?

Meni je jako vazno poverenje. ODUVEK sam ocekivala od meni bliskih osoba da sami osete tj. znaju sta bih ja volela da nekoj trecoj osobi ne pricaju o meni .
 
Psihologue:
Pričamo o poverenju....
1 .Koji su kriterijumi da bi neko postao vaša osoba od poverenja?
2. Šta podrazumevate pod poverenjem ?
3. Koja je razlika u poverenju u prijatelja i ljubavi sa kojom ste?
4. Poverenje ili među nama ista ili različita stvar?

1. Da ne brbrlja okolo, da ne morališe, da ne osuđuje, da razume & ne odbacuje.
2. Imati u nekoga poverenje, znači osećati mogućnost da se potpuno (ili makar u većoj meri) iskažeš pred nekim. Bilo u smislu verovanja, razmišljanja, osećanja, delanja ili jednostavno samih iskustava...
3. Nema razlike. S tim što se u ljubavnim vezama pojavljuje još jedna vrsta poverenja, a to je ona koja se tiče preljube...
4. Poverenje je širi pojam, kao što se vidi iz definicije pod 2.
 
Psjaho, psajho.... Ti o tome... Da je neki automehaničar metn'o, pa ajd', no oni su najnefrustriraniji esnaf koji susretoh, ne jebu ti tri posto nikakve varijacije na temu
pa samo spominjanje povjerenja, već je dokaz njegovog nepostojanja... Sve što slijedi nakon prestanka zaljubljivanja, inicijalna je kapisla za probleme u vezi/braku. Stoga, nemojmo relativizovati...
Kad si posljednji put bio zaljubljen, btw? Kas'će ti se samo... svako pitanje i svaki odgovor. Cccccc.......... ;)
 
nemam povjerenja u nikog...zasnivan odnose na specificnoj kombinaciji ja tebi to ti meni to...volim sve imati pod kontrolom..pa i tudje zivote....ucjena ucjena i samo ucjena...
 
Moglo bi se reci da povjerenje u znatnoj mjeri poklanjam vec na samom pocetku... Od drugoe strane zavisi da li ce ono nestati ili ce se, pak, produbiti...
Tako je i u ljubavnim i u prijateljskim odnosima... Uostalom, prijateljski aspekt veoma je bitan i veoma zastupljen u mojim ljubavnim i/ili seksualnim relacijama sa drugim osobama...
 
Vidish, zanimljivo, o tome uopshte ne razmisljam..Na kraju se sve svodi na to da provodim vreme sa onima koji mi odgovaraju, znachi pitanje poverenja se ni ne postavlja, a sa onima koji mi ne odgovaraju ne, i to je cela filozofija, kod mene..
 
ja cu sada.... logcno, da promasim temu.....
nisam sigurna kako da ovo prenesem u reci.... elem..... ne pravim pitanje istine onoga sto mi kazu, ali ne znaci da verujem u svaku glupost koju cujem.... jednostavno..... ne opterecujem se tim..... opet.... nije tema o lakovernosti, ali ja kao.... da se ogradim, za svaki slucaj.....
drugo, ako pricamo o prosipanju duse isl.... nece se desiti, jednostavno..... nece se desiti.... svakome mogu da predstavim svoje "probleme", da se posavetujem ili sta vec.... ali nema onog emotivnog praznjenja.... emocije (i blisko vezane pojmovei za iste) "drzim pod kljucOm"..... sto rece dr. pechar......
onda ispada da ja nemam poverenja..... a meni je u sustini glupo da pravim famu oko nekog (nazovi) dozivljaja, kad znam da postoje mnogo vece stvari od toga....
 
Не размишљам о томе. Једноставно, то је ствар утиска и несвесно се понашамо у складу са њим.
 

Back
Top