Srbi hteli da pripoje Sofiju?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I

istorik

Gost
Je li, jel neko cuo da su Srbi posle Drugog svetskog rata hteli da uzmu Sofiju ( tj. da je pripoje Srbiji)? Ja sam ovo cula tek sad, kad sam pocela da studiram u Sofiji. Sve manje verujem da se danas objektivnije gleda na istoriju nego nekad.
 
istorik:
Je li, jel neko cuo da su Srbi posle Drugog svetskog rata hteli da uzmu Sofiju ( tj. da je pripoje Srbiji)? Ja sam ovo cula tek sad, kad sam pocela da studiram u Sofiji. Sve manje verujem da se danas objektivnije gleda na istoriju nego nekad.

Ne Sofiju, vec je Staljin vrsio pritisak da Bugarska bude sastavni deo SFRJ, jer je i to juznoslovenska drzava. Tito je takav predlog odbio jer nije zeleo da ima Ruse za vratom, a i predsednik takve drzave bi bio mnogo poznatiji i priznatiji komunista Georgi Dimitrov.
 
istorik:
Je li, jel neko cuo da su Srbi posle Drugog svetskog rata hteli da uzmu Sofiju ( tj. da je pripoje Srbiji)? Ja sam ovo cula tek sad, kad sam pocela da studiram u Sofiji. Sve manje verujem da se danas objektivnije gleda na istoriju nego nekad.

Bugari su istorijsko isfrustriran narod, narocito u odnosu prema Srbima. Treba ih razumeti. Izgubili su svaki rat koji su poveli protiv Srbije. Bugari su UVEK imali pretenzije na srpske teritorije. Tako da sad verovatno to pokusavaju da zaborave tj. izvrnu.

Prvo se smatralo (posle I svetskog rata) da je jugoslovenska ideja nepotpuna bez jos jednog juznoslovenskog naroda Bugara. To nije bilo izvodljivo iz gomile razloga.

Posle II svetskog rata, nestala je Srbija. Ona je bila bacena u komunizam i SFRJ. To o cemu ti oni sad pricaju nema veze sa Srbima i Srbijom, zato sto je tu zemlju vodio Hrvat Tito, a ne Srbi. Sta su se dogovarali Zivkov, Tito i Staljin to blage veze sa Srbijom nema.

Pozdrav i nemoj da podlezes manipulacijama!
 
Anonymous:
Prvo se smatralo (posle I svetskog rata) da je jugoslovenska ideja nepotpuna bez jos jednog juznoslovenskog naroda Bugara. To nije bilo izvodljivo iz gomile razloga.

1866 vodjen je Austrijsko - Pruski rat. Taj rat je dobila Prusija i kao najjaca nemacka drzava inicirala ujedinjenje Nemacke. Austrija kao njen najveci rival je ostala van te drzave, sto je i bilo logicno.
1913 godine je vodjen Srpsko - Bugarski rat. Da je u tom ratu pobedila Bugarska bio bi veliki znak pitanja kako bi eventualna Jugoslavija izgledala.
 
Laz 100%.

Evo u Americi pricaju da su Srbi napali Hrvate i Muslimane i poubijali hiljade, i da se samo nalaze novije i novije grobnice Muslimanskih leseva.

Ni rijeci nisu pisnuli sta je bilo sa Srbima iz Krajine..... NI RIJECI.

Znaci Bugari isto sranje rade... pokusavaju da promjene istoriju, da dokazu da Srbi samo hoce rat i da ubijaju i osvajaju. Izraelci su upravo takvi, pa ih opet Amerika podrzava.
 
rdeki:
Anonymous:
Prvo se smatralo (posle I svetskog rata) da je jugoslovenska ideja nepotpuna bez jos jednog juznoslovenskog naroda Bugara. To nije bilo izvodljivo iz gomile razloga.

1866 vodjen je Austrijsko - Pruski rat. Taj rat je dobila Prusija i kao najjaca nemacka drzava inicirala ujedinjenje Nemacke. Austrija kao njen najveci rival je ostala van te drzave, sto je i bilo logicno.
1913 godine je vodjen Srpsko - Bugarski rat. Da je u tom ratu pobedila Bugarska bio bi veliki znak pitanja kako bi eventualna Jugoslavija izgledala.
1913. je vodjen Balkanski, a ne Srpsko- bugarski rat. Taj rat je vodjen 1885.g Pogledaj topic- "Sofija- srpska ili bugarska". Bas bih volela da upoznam autora OVE teme, jer i ja studiram u Sofiji i cula sam ovo isto sto i on, kao sto vec znate.
 
Dosta više!!!! :evil:
Zar hoćete da unesete mržnju i između Srba i Bugara? :evil: Opšte je poznato da Srbiju u SFRJ niko nije ni pitao ništa, pa ukoliko je to i tačno, to je neka komunistička utopija...
I molim Gazdaricu da zaključa ovu temu pošto ista već postoji.... :x
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top