Mesmer

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • E i sta bi te najvise zanimalo da bude nasa naredna tema na ,, samospoznaji,, ...
    Lepo receno ovo za sistem, ali ja ti preporucujem da glad zamenis sa teznjom ka ljubavlju prema svima i svemu i da to uzmes kao krajnji cilj, tako bi ujedno sagoreo razocarenje i lakse razumevo kako se covek koji ne zna doziva pameti, doziva se iz srca.... kazes da gledam sa aspekta vernika da to je tacno u neku ruku , ali opet ja se ne sluzim nikakvim dogmama vec samo nekim porukama vezanim za nacin naseg razmisljanja i razumevanja tih nama neopipljivih stvari... ps bas lepo napreduje ova nasa prica... a ja opet da kazem nauka i vera se privblizavaju na pogresan nacin to je slicno kao kad bi rekao da se priblizavaju boja i miris jednostavno to je besmisleno, no nema veze to su ipak samo neka moja razmisljanja...
    Nisam siguran kako da odgovorim na tvoje pitanje, sto se tice moje zivotne filozofije...? Ja nemam definiciju zasto radim to sto radim. To je kao neka vrsta "gladi" i dok se bavim proucavanjem i istrazivanjem te teme osecam se jako dobro. Nemam pojma sta ce na kraju od svega ispasti ali imam jak osecaj da sve to vodi necemu neverovatno velikom. Mislim da je jedan od razloga sto sam krenuo u takvo proucavanje, gledano sa socioloskog gledista, moje razocarenje u trenutne drustvene vrednosti, u nacin na koji se ljudi odnose jedan prema drugom (gledaju i vrednuju sve kroz novac), u ceo svetski poredak koji je baziran na totalno pogresnim osnovama, kao, drzava se brine za tebe, kao u skoli te uce pravim stvarima, i kao farmaceutska industrija razvija nove lekove da leci ljude (al' zamalo..), banke ti "pomazu" da kupis stvari, kucu, pa psihijatri takodje pomazu ljudima koji imaju problema , itd. Prosto sam postao sit svih tih lazi od kojih ne mozes da pobegnes i ako kazes nekom da je vecina stvari koja nas okruzuje tu da bi te eksploatisala ljudi te cudno gledaju.
    Sa druge strane, nekad davno najprominentniji lekari su lecili pustanjem krvi i to je ozbiljno smatrano lekarskom procedurom koja leci!? Mislim da i nismo bas daleko odmakli od toga. Najteze je objasniti coveku koji ne zna, da ne zna! Tolike godine razvoja nauke na njutnovim mehanickim principima i sad da priznaju da je to bilo pogresno? A uglavnom jeste...Tesko...

    Ja jednostavno moram da verujem da je covek i ovaj svet u kome zivimo nesto vise od pukog "trzista" na kome se sve samo prodaje i kupuje.

    Postojanje nama nevidljivih identiteta? Ja nemam sumnji da oni postoje, ali bi ih verovatno pokusao objasniti (niko ih ne moze definitivno objasniti jer niko zapravo ne zna) na drugaciji nacin od tebe. Ti gledas na stvari vise sa gledista vernika a ja sa gledista nauke. Cinjenica je i to da se ta dva stava sve vise priblizavaju.
    Ucinilo mi se, da bi sa pomenutim terminom, lakse shvatio i Astralnu proekciju,kao i mogucnosti njene zloupotebe u ...iteresovanju u tvom profilu... ali da ne zauzimamo Mesmerov prostor....Nekom drugom prilikom pozzz
    Nema potrebe za izvinjavanjem , ali ako hoces da to procitam zamolio bih te prvo za kratku definiciju navedene biopsihokineze i da ja smatram da su mi misli i njihova moc poprilicno jasne, no ako ti mislis suprotno ovome sto sam ja dole napisao izvoli argumentuj svoj stava:)
    Da ponovim zanima me tvoja zivotna filozofija??? ona najdublja uverenja koja sam i ja naveo...naravno uz sve ono sto si i ti vec naveo...Pa bi mogao da mi kazes za kakve smatras ti te entitete inace mogu da ti citiram clanak jednog Engleskog naucnika koji se bavio istim istrazivanjima kao i ti bio je izuzetan skeptik, pa je na kraju priznao postojanje nevidljivih nama entiteta...Da rezimiram ciljevi entiteta, poreklo , priroda...
    Sto se tice radoznalosti ona je ,,relativna,, moze navesti na dobro, no isto tako i na lose, a takodje predstavlja jos samo jednu potrebu koju lako mozemo kategorisati i medju sve ostale urodjene potrebe...


    Zatim koliko sam ja shvatio iz tvog odgovora ti si zapoceo to sto si zapoceo iz zelje da pomognes ljudima to je lepo i plemenito...zatim pricas o vezi okultizma i nauke, duhovnog i materijalnog vec nebitno to su nek tvoja shvatanja u koja ne zelim i ne mogu da diram, ali iskustva se ipak dele na dobra i losa cak suprotno tvojoj izjavi iskustav su u idealnom stanju covekove duse nepotrebna , zbog cega, pa zbog toga sto ja verujem da covek u takvom stanju sve odgovore moze naci u sebi ukoliko su mu tada i potrebni... Sada se namece novo pitanje kako dosegnuti to stanje i na kraju kako ga ti nazivas i kako jeste jedinstvo sa sveprisutnim tvorcem.... Pa kako vec rekoh za to je potrebna ,,samo,, potpuno iskrena zelja i samim tim misli jako usmerene ka nasem tvorcu, ali misli koje ne dolaze obejene potrebama naseg ega tj. iz onog osnovnog da tako nazovem dela uma koji je zatvoren za mnoga razmisljanja tj. ogranicava se samo na nase potrebe tj. te misli ili ako hoces molitve moraju da dolaze iz srca i onog pravog dela ljudskog bica... Zato sam i citirao ako se secas oca Tadeja ,, Kakve su nam misli takav nam je zivot,,. Moc misli je ogromna... A kao sto rece konacan odgovor ne postoji pa je i radoznalost besmislena na ovakvom da kazem nivou, a jos samo da dodam mir duha je jedna od tri takozvane bozije blagodati, a radoznalost samo steti tome osobito ukoliko je povrsna i vodi ka rasipanju covekove energije, naravno do celog razmisljanja o ovome ne bi se dolo bez radoznalosti, ali opet u jednom trenutku ona postaje nepotrebna...

    Dakle osvrnimo se na zivotnu filozofiju, sta te vodi ka tome sto radis, koje su tvoje potrebe za tim znanjima ne stavovi, samo me zanimaju potrebe...?

    Izvini za malu konfuznost teksta.... Pozdrav.... i da ako te moja pitanja opterecuju slobodno reci, posto meni nije cilj da bilo kakva misljenja namecem vec samo opusten i prijatan razgovor...
    Ja sam od malih nogu zeleo da pomazem ljudima, tj. da ih lecim. Kako zbog totalno pogresne skole nisam imao prohodnost na mediciniu (danas verujem da je bolje sto nisam), zivot me je odneo na drugu stranu, dok je ta moja zelja i dalje tinjala negde u meni. Kasnije sam iz hobija poceo da proucavam klinicku hipnozu, a zatim i metafizicku hipnozu, u kojoj mozes da dodjes u kontakt sa svojim, nazovimo ga (zbog nedostatka boljeg imena), andjelom cuvarom koji zna mnoge tajne i zna kako da te izleci od bilo cega u trenutku (nejasno je medjutim da li ti stupas u kontakt sa svojim super umom-vecnim energetskim delom sebe ili je to stvarno odvojen entitet). Onda me je to zaintrigiralo jer ja neverujem u neobjasnjive pojave i pronasao sam da kvantna mehanika nema predrasuda da svoje odgovore trazi u svim sferama ljudskog drustva ukoliko one obecavaju da daju bar polaznu osnovu za objasnjavanje sveta u kome zivimo. I od tada nailazim na objasnjenja koja su jedna zapanjujuca od drugih ali sva imaju smisla i sto kazu, tacno klikuju na mesto.
    Sta tacno znaci, radoznalost je niska? Sta podrazumevas pod niska? po meni, to bi bila kvalifikacija necijih namera koje nemaju za cilj nicije dobro osim same te osobe a na stetu drugih. Ja verujem da je radoznalost jako dobra, pomaze u skupljanju iskustava a to je po izjavama nekoliko "andjela cuvara" smisao naseg ovozemaljskog zivota - skupljati iskustva (navodno ne postoji dobro i lose iskustvo, sva iskustva su dobra, bez obzira na vrstu iskustva) kroz razlicite zivote i kada sakupimo dovoljno (kvalitativno i/ili kvantitativno - ne znam..) tada ce se nase energetsko bice (dusa?) sjediniti sa IZVOROM (Bog?) iz koga svi i poticemo.
    Jos nisam doterao daleko sa Kabalom ali tu definitivno postoje strasno zanimiljivi opisi koji govore i o periodu pre takozvanog velikog praska (Big Bang), Alef stanje (Big Void u KF) kojim je navodno nastao ceo universum, tj, sav prostor, vreme i energija.
    Zapravo ne postoje konacni odgovori ni na sta, ono sto je u jednoj realnosti ili ravni istina u nekoj drugo nije. U nasoj realnosti nasi fizicki zakoni vaze sve dok ne pocnes da posmatras u objekte koji su manji od deset na minus 40 metra, Plank Scale - tu svi nasi fizicki zakoni prestaju da vaze, cak i vreme).
    Pa ovako prvo da odgovorim na tvoje pitanje, dakle pored toga sto me je sve to tako zanimalo kao i tebe imao sami informacije iz prve ruke posto se moj otac bavi astrolgijom i jos nekim okultnim naukama, no iz hobija, ali vec 20 godina. Tako sam i ja jos kao klinja sa pa sta znam mozda nekih 12 godina poceo da citam knjige od astroloskog vodica, geomantije, karmicke astrologije do oca Tadeja i njegovih poruka nasem narodu.

    E sad ja sam vremenom shvatio i to da sama potreba za znanjem kao viskom nase edukovanosti nije dovoljan razlog za sticanje istog , dakle radoznalost je nesto nisko, pa sam eto morao da uredim osnove svojih shvatanja na osnovu kojih bih mogao dalje da rasudjujem koje mi je znanje potrebno i uopste dobro za mene... E tu sam naisao na hriscanstvo i odlucio se da za svoj temelj i cilj uzmem stanje nenarusenog mira duha, ljubavi i radosti... Tj. ti jesi naveo tvoje kakve takve razloge, ali dali si se zapitao zbog cega je tebi to znanje potrebno i dali je dobro???

    Eto izfilozofirao sam ti nesto, ako ti deluje zanimljivo za malo razmisljanja...
    Hvala Mesmer na ljubaznom pozivu...Posetila sam već Vaš profil.
    Medjutim,ja nisam baš upućena u tu problematiku,stoga Vas samo čitam i za sad se samo
    edukujem..kad budem spremna ući ću u priču.
    Mogu jedino izraziti žaljenje što će uzak krug ljudi moći da prati ovu nadasve zanimljivu temu.
    Uvek ste dobrodošli na kultne teme i imate moju punu podršku.
    ...Odustajanje je problem današnjice,linija manjeg otpora
    se uvlači u sve društvene pore.Nemojte dozvoliti da Vas mali,sitni nesporazumi skrenu
    sa puta ili otrgnu od namere da kažete nešto što znate ili osećate...
    Srdačan pozdrav...
    Ne, ne pitam se ja verujem da tu "necega ima" .
    Nije samo radoznalost, to je nesto kao neutoljiva zelja za "istinom", jednostavno moram da saznam kako i zasto, jer sam se do sada dovoljno uverio da definitivno nije ovako kako na prvi pogled izgleda. A ako nije ovako, zasto onda izgleda da je tako, i koji je zapravo razlog za ceo ovaj "cirkus" u kome zivimo i o kome imamo totaaaalno pogresnu predstavu, uglavnom. Pocelo je sa hipnozom, a onda se covek upita zasto to i kako radi, kako je to uopste moguce, leciti razgovorom, i korak po korak, prica te odvede mnogo dalje nego sto si se nadao...

    O tebi jedino znam da si tinejdzer koji je citao dosta lektire... k'o sto "zakljucismo" na "samospoznaji" posle onog nesrecnog komentara...z:) Gde se ti nalazis u celoj ovoj prici, i kako to da te zanima tematika?

    Nego ti si hteo da "izfilozofiras neka pitanja", ako se dobro secam?
    OK, ali zar se samo pitas da li tu zaista ima necega... tj koji je tvoj cilj zbog kog stices to znanje tj. dali je to samo radoznalost ili nesto vise??? Slobodno ti mene pitaj nesto ako hoces...

    Pozz
    iskreno receno ni jedno ni drugo, radije sa strane najnovijih otkrica nauke, pre svega nove biologije i kvantne mehanike (uglavnom). Kako se kvantna fizika uveliko bavi pokusajima da objasni SVEST kao pojavu koja definitivno postoji (i vrlo verovatno je najbitniji "sastojak" naseg univerzuma bez kojeg nista ne bi ni postojalo), iako je ne mozes videti, neminovno je pogledati sta o tome govori filozofija i razlicite religije. Ispalo je da je mnogo toga sto religiozni ljudi vec odavno veruju moguce objasniti i na naucnoj osnovi i skepticima koji nisu religiozni ali veruju da "tu necega ima" (e, to sam ja).

    :ukras5: (u Budimpesti -4, da se smrznes...:zima2:)
    Ma ne nego eto nemam pojma... U svakom slucaju vidim da se razumes u astral i slicne stvari poput aura, cakri predpostavlajm da je tu negde i kabala. Zato bih prvo hteo da te pitam da li na sve ovo navedeno gledas sa strane okultista ili pisihologa?
    Ma nema problema ja sam digao ruke od razgovora sa nekim neukim i prilicno nekorektbim osobama na forumu, ali cu rado diskutovati o temi sa svakom osobom dobre volje i otvorenog uma, mada nisam vise tako cesto logovan ovde, zato nema odgovora tako cesto..
    PS. zasto je tvoja poruka u mnozini? Nije valja da smo na "vi"? z:p

    Poz
    Izvinite jel mogu ja malo da izfilozofiram za vas neka pitanja, a da mi vi onda bez ljutnje odgovorite... Recite ako vam ne smeta, pa da pocnem sa raspravom...
    razumem,pricas o rekiarnaciji,kad spominjes secanja na prosle zivote,a teorija da je sve sazdano od energije,jako je stara tako da ne moras spominjati fiziku;o bio energiji znajne je jako staro ptice sa dalekog istoka,i ono govori o energetskim cakrama,auri i astralnom omotacu.najnovija istazivajna usavrisila su ta znaja,pa ih nazivaju parapsihologijom.u svakom slucaju mnogo pozdrava
    "vidim da imas dobru auru,nadam se da si u svetlosti,a ako nisi stralna proekcija moze da bude opasno putovanje" - nisam siguran sta si ovim mislio da kazes?
    Kako da ti kazem, "regresologija" nije nauka i kao takva, sama za sebe ne postoji, ako mene pitas. Regresija je samo pojam, tehnika, kojom se omogucava osobi da ponovo"prozivi" odredjene delove svog ranijeg zivota ili ranijih zivota. Nas ceo zivot je do najsitnijih detalja "snimljen" u podsvesnom umu i moze se prizvati tom tehnikom i takoreci ponovo proziveti (mada sta je bilo bilo je, tako ce i ostati, samo se moze drugacije objasniti). Iz nekog, jos uvek zvanicno neobjasnjenog razloga, vrlo cesto je moguce saznati i detalje iz tzv. "predhodnih zivota" koji opet imaju jakog uticaja na ovaj sadasnji. Ukoliko promenimo neke nase zakljucke koje smo doneli o nasem pretodnom zivotu u trenutku pre nego zapocnemo novi (dakle u "nicijoj zemlji"), onda se situacija u ovom zivotu drasticno menja. Ovo je jako komplikovano za razumevanje ljudima koji su suvise indoktrinirani njutnovskom fizikom, ali ako se malo upoznaju sa najnovijim teorijama qvantne fizike i tvrdnjom da vreme zapravo ne postoji (nije linearno), da je sva materija koja postoji zapravo cista energija (koja je neunistiva i nemoguce ju je stvoriti-dakle konstanta), i skoro prazan prostor, da sve vibrira i ima svoju frekvenciju i ulazi u harmoniju jedno sa drugim...itd....onda neke stvari pocinju da dobijaju smisao a i na kredibilitetu.
    Primetio sam vas komentar doktorki WW na moje pitanje i tom prilikom ste je kritikovali, sto bih i ja uradio ali tek sam poceo koristiti internet, i nisam se konektovao duze vremena. To sto ste rekli doktorki isto bih joj i ja rekao, nacin na koji ona razgovara sa ljudima koji su slomljeni, uznemireni, uplaseni itd. Dzabe joj sto fakulteta! Zato i nisam isao vise kod psihijatara, uglavnom kritikuju, zahtevaju itd. Nije shvatila da to sto sam bio ranjen na kosovu (jos gore sam sam sebi pucao u nogu jer nisam vise mogao podneti, zlo i uzas) je mnogo uticalo na moj osecaj kada udjem u bolnicu, mozete zamisliti pristinsku 99!!!!! Slabije se izrazavam bolje mi idu tehnicke nauke, smatram se covekom koji nikad nikog ne bi povredio, ali s vremenom javila se u meni agresivnost koja me sputava i onemogucava da normalno komuniciram sa ljudima. Toliko mi je lose da sam na ulici delimicno gubio vid, oduzetost, lupanje srca, sada uz povremeno uzimanje xanaxa, mogu ponesto da obavim ali ne znam sta dalje da radim. CuvaM kuci jedno nepokretno dete, zavisim od supruge koja je inace sociolog, natprosecno inteligentna i sposobna, i osecam se bezvredno! Sve u svemu nisam tatalni pesimista ali naginjem ka tome! Puno pozdrava od Zorana iz Nisa.
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top