gost 183655

Poruke na profilima Poruke O članu Blog

  • 1.jpg

    Evo jedne polarne svetlosti,ne znam dal je kod vas počeo sneg,kod nas je...:)
    Drogo mi je što si mi drug:rumenko:...Nikad ne možeš da napraviš ''savršenu odluku''
    Mozemo da razgovaramo o tome, nema problema...Imala i uspesno zavrsila nekoliko ispita slicne tematike i Opstu istoriju, Rimsko pravo, Politicke sisteme antike...tako da nije potrebno objasnjavati mi sta znaci polis i uredjenje u istom...Da li je Atina imala bolje uredjenje od Sparte...po mom misljenju nije i mogu ti dokazati ali sada moram da idem
    Nije to crnogorsko selo, nego starogrcki grad. Zamisli sada stotinjak gradica-drzava u kojima vlada demokratija, i sve te drzavice funkcionisu potpuno nezavisno, a opet se ne razlikuju nista od nase demokratije, i sve se ponasaju isto, tako da se na njihoim primjerima moze predvidjeti sudbina nase demokratije i svakog pojedinog zivota u okviru nje. Svi misle da postoje nezavisno od nje, ali oni nisu ni svjesni da je njihova "emancipacija" i individualizam nemoguc bez demokratije. Oni nisu svjesni u kojoj mjeri su oni sami proizvod demokratije.
    Demoratija je oblik propasti dobrih navika. Demokratija je slabljenje i zaglupljivanje.
    Bez obzira sto se sve to osjeca kao prijatno, demokratija je narkotik koji ubija.
    ZENA

    Ovo je zapisano u Talmudu, knjizi gde su vremenom sacuvane
    sve izreke
    i propovedi Rabina.
    Prica kaze:
    "Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog
    broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra, a
    ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove
    glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka.
    Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude
    voljena."

    Posalji ovo svim izuzetnim zenama koje poznajes.. kaze
    u nastavku.. i muskarcima koji znaju cijeniti zenu!

    *Poslano ti je 8 andjela.
    Moras ih poslati na 8 osoba,
    Nakon 8 minuta, dobit ces nesto sto vec dugo ocekujes.

    Želim ti lep i uspešan dan* * mojih 8 min
    **pocinju sada..*
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top