ljuba miljkovic

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • Vi ste čika Ljubo duboko zagazili u te umetničke vode, uskoro će početi da vam se priviđa Ana Falki sa našim piratima...;):D
    Laku noć prijatelju...:bye:
    :D Kao što rekoh shodno političkoj orijentaciji...:rotf:...levo na slici, čika u crnom, sam ja, a desno na slici, momak u prugastom, je naš Bogart...:D
    :D Moraćete da mi pojasnite ovo usputno pitanje na kraju Vaše poruke, da li se odnosi na moju političku orijentaciju ili nešto drugo? Rekao bi da naginjem ulevo...:)
    Slažem se sa Vama, Sonja je bila toliko osobena, toliko svoja, da se to isuviše reflektovalo u njenim ulogama, znam mnoge koji zbog toga nisu podnosili te uloge, zbog njenih osobina nisu voleli likove koje je igrala, čim bi ugledali tu njenu klateću pojavu i čim bi začuli to njeno otezanje u govoru, bilo bi im dosta...
    Erotske scene u kojima je igrala i mene čine ravnodušnim, čak sam se nedavno smejao videvši neke fotografije iz filma "Una", ni tip kalibra jednog Šerbedžije tu nije mogao pomoći. Nezanimljivo i dosadno, što bi rekle starine po selima "odbilo im se od srca"...
    Ali ipak je bila simpatična, nedostajaće...:(
    Eto zbog Vas sam se učlanio i na Burek, ima tamo neki lik koji već koristi ime dachazr, pa sam se morao upisati pod imenom dachatzr...
    Pozdrav čika Ljubo, sve najbolje Vašoj porodici, posebno unuku...:bye:
    Postado smo li konacno prijatelji,Neznam zasto ali nikako da uspostavimo kontak .Pozdrav
    Hvala Ljupče....;) ...oću pozdraviću je....Sad je nešto tužna...zgazio nam kamion macu...:cry:

    A za ovo drugo, biće...;) Prvo tatu da obradujemo diplomom, pa posle može i ovaj drugi, najlepši poklon...
    pozdravljamo te...;)
    Postovanje Ljubo,Nadam se da se nisi naljutio na moj komentar.Mi graficari(ja sam knjigovezac) smo bas emotivni ljudi i puni duha,pogotovo nam je to odlika generacijski(ja sam 56.godiste).A naucili smo i da kazemo sta mislimo sto nekada bas i nije bilo pametno. Sori .Pozdrav
    Ah, pluca... Uh pa to je bas steta. No dobro, ako znate nekog ko jos ima sluha i dobre mehove, recite, eto, da mi primamo nove clanove. Ajd pa pozdrav.
    Ma_ok, nisam ni ja mogla da odem :-) A kako stojite vi sa pevanjem? Da li bi hteli da dodjete neki put na probu?
    Dobar dan gospodine Ljubo! :-) Sta radite? Eto u vasem profilu procitah nesto o vama. Rekli ste da ste u biblioteci. Evo i ja da kazem nesto o sebi. Uskoro cu napuniti 31. Spremam diplomski iz oblasti zastite zivotne sredine. U slobodno vreme sem sto posecujem Krstaricu, clan sam crkvenog hora tako da me mozete i tamo naci. I tako...Pozdrav.
    Ljubo !
    Da li bi se prihvatio stampanja za moju sledecu zbirku pesama.
    Materijal je tu, sredio bih ga za par meseci.Tebi bi prepustio sve ostalo.
    50-80 pesama, tiraz 300 komada.
    Ako si zainteresovan i imas vremena javi se. Sve bi trebalo da se zavrsi do
    sredine maja sledece godine.nisam jos pregovarao ni sa kim.
    Prva zbirka je stampana u Bugarskoj, sledece mislim da stampam kod nas.
    Sam finansiram svoje zbirke.
    Javi se !
    Pozdrav !
    Ma Ljubo,nije sve tako crno kako ti predstavljaš,vidim da si dobar grafičar.priznajem da se malo zezam po forumima,ali i ti ih preozbiljno shvataš i,imaš jak ego.Pozvaću te na promociju jedne knjige pa da popijemo pivo-još jednom,nemam ništa protiv tebe.I za kraj kako da postavim onaj avatar koji si mi poslao-mnogo mi se dopada.Ajd zdravo,živo,volim ja tvoje unuče i nemam ništa protiv,ne budi nakraj srca
    Ono "O meni..." nešto mnogo kratko... Jedina mogućnost je da pošaljem poruku samom sebi...

    Dakle, o meni... ovako...

    Uskoro ću u šesdesetu. Oženjen, troje dece. Prvorodjeni sin cvet u božjoj bašti (1974-1986), drugorodjeni sin (1987), oženjen predivnom devojkom, već mesec dana su mama i tata, ćerka (1990) maturant gimnazije, hoće da studira književnost.
    Pisao sam za novine (lokalne), radio na radiju (lokalnom)...
    U tridesetoj godini sam prešao u grafičku struku. Štampalo se tada sa olovnim slogom, potom je usledio foto slog, i evo, sada, računari… Božja blagodet u odnosu na vreme kada sam počinjao da učim grafički zanat.
    Ušao sam i u multimediju i web dizajn.
    Pišem pozorišne tekstove sa tematikom iz istorije jaseničkog kraja:
    Iduće godine obeležiću 40 godina amaterskog rada u pozorištu...
    Osim u svom pozorištu, igrao sam i u velikoplanjanskom, račanskom, igrao sam i u jednom dokumentarno-igranom filmu, ali najdraža mi je "Zlatna maska" sa Saveznog festivala u Vranju 1996, za ulogu Obrada Srećkovića u "Srpskoj drami" Siniše Kovačevića.
    Poslednja moja predstava u mom Pozorištu bila je "Pukovnik ptica" Hrista Bojčeva, koju je postavio Miloš Jagodić.
    Posle te predstave sam se povukao, zato što su me neke alatke izdale, recimo pluća koja me opstruišu, onda... nije bitno dalje...
    Na pozorišnoj sceni je sada često moja ćerka Nevena. Zakoračila je u Veliku scenu, igrala u predstavi “Žak ili pokornost” E. Joneska na Republičkom festivalu u Kuli. To je zajednička predstava Dramskog studija Palanačke gimnazije i Gradskog pozorišta. Osvojili su bronzu. Nevena je, inače, imala svoju prvu premijeru krajem zime 1996. godine, 22. marta, 15 dana kasnije od premijere "Srpske drame"...
    Projektujem ikonostase i crkveni mobilijar (nameštaj) i crtam ornamentiku za duborez... U vektorskom formatu, naravno.
    Povremeno, kad mi preostane kreativne energije od poslova koje radim zarad hleba – slikam... Temperu, ulje, akvarel… Ali, toga je mnogo malo…
    Trenutno radim u Narodnoj biblioteci u Smederevskoj Palanci na poslovima organizatora izdavačke delatnosti i grafičkog urednika.
    Inače, pre ovog posla, kao privatni izdavač, izdao sam dvadesetak naslova uglavnom zavičajnih autora.
    I, to bi bilo to… kada se pojavi još nešto, dopuniću. I ako sam nešto značajno propustio, takodje ću pribeležiti.
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top