cp6aj

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • Ne vrijedi.

    Vidim da se oko nekih stvari zasigurno nećemo složiti.

    Npr. neki tvoji pogledi su za mene nevjerovatni. Ja bih se, eto da budem iskren, plašio da fizički budem u tvojoj okolini za sopstveni život, pa bih te izbjegavao.
    Upravo taj opis koji si naveo - je ljevičarski koncept, nikako desničarski.

    Da te pitam što god hoću? OK, evo jednog pitanja - zašto si apologeta krvoločnog režina, u kojem moraš u najčešćim slučajevima živjeti u strahu za svoj život?

    Da li shvataš da ti stoga nemaš neki opravdani osnov da uopšte išta kažeš loše o komunizmu, tj. da ti kritike komunizma ne stoje na mjestu?
    Otišli smo predaleko oko Jevreja.

    Nisam rekao da sam politički desničar, već centrist.

    Kolektiv kao društvena zajednica itekako postoji, ne treba ipak živjeti toliko u oblacima, iako se penjemo do njih čitavo naše putovanje. Međutim, treba imati na umu da grupa nije živo stvorenje koje diše i razmišlja, nije nešto što se može opipati, već je samo figurativni pojam. Ljudska civilizacija ipak nije kao lišaj (kolonija), već šuma.
    Ljevičarska politička ideologija (u zavisnosti od nivoa, postoje blaže i teže forme naravno) sadrži socijalizam, što znači odgovornost prema određenoj društvenoj zajednici, i, ako je neophodno, žrtvovanje pojedinaca zarad interesa opšteg dobra. Primjeri toga su porezi - što su veći i brojniji porezi, do je država više 'ljevičarska'. Npr. ovi novi porezi što se uvode kako bi se prazni državni trezor napunio, pa porezi koji pogađaju one koji živeg iznad prosjeka životnog standarda i oduzimaju im novac na osnovu toga što ga više imaju - to ti je sve ljevičarstvo.

    Ti si za sada prikazao sve karakterstike jednog ljevičara.
    Jedna osnovna linija jeste kontrola tržišta - ljevičari se zalažu za veću kontrolu, strožiju, dok su desničari za slobodno tržište. Takođe tu stoji i odnos prema državnoj upravi. Ljevičari obično teže centralizaciji činovničkog aparata i kolektivizmu uopšteno. Govoreći naravno o krajnjim granicama ljevičarske ideologije, u pitanju je strogo centralizovana država gdje jedan faktor drži svu vlast i koristi prinudu sile neograničeno. Hipotetički (naglašavam zato što toga u istoriji gotovo nikada nije ni bilo) krajnji primjer toga bi bila autokratija u kojoj se na čelu jedne države nalazi jedan diktator koji vlada apsolutistički i čiji autoritet stoji neosporivo iznad svega, ali sa naglašavanjem da on i činjenično svoj apsoluzitam primjenjuje tokom vladavine.
    Ne vidim smisao, ne razumijem ga.

    Pogotovo gada mi se predstavljaju neke notorne gluposti. Npr. ne moram ni da pominjem da Ričard Gir nije Jevrejin. :D

    Da li ti gajiš antisemitsku mržnju?
    Ljudi vjerovali da je zemlja ravna ploča? Kada je to bilo; o kojoj društvenoj organizaciji pričaš?

    Ako opet govoriš o Holokaustu, da li ti zaista misliš da su Nacisti eto išli oslobađati okolnje narode od njihovih vlada gdje su ih cvjećem dočekivali, i k'o Napoleon i Rimljani izgrađivali njihove zemlje?
    Nijesam niti ljevičar, niti desničar. Moji stavovi se po pitanju državne kontrole (tržišta) nalaze bukvalno u sredini. Vidim da si ti čvrsti ljevičar.

    Univerzalista jesam, ali to nije ono što ti misliš. Ono na šta ti ciljaš jeste kolektivizam, suprotnost individualizmu. I na toj liniji sam neopredjeljen. Sviđa mi se individualistički slobodarski koncept, međutim podržavam i socijalnu pravdu, u vidu pomoći onima kojima je to potrebno (kroz soc. karte).

    Rodoljublje? Pa, ne znam ko ne voli svoj rodni kraj. Što se tiče nacionalizma, kao žrtva njega, u potpunosti ga se jezim u svakom obliku.
    Citati? Sloveni su bili untermenschen. Nacistička vizija je bila uništeje Jevreja, Roma i Slovena. Ideologija za koju ti smatraš da nije bila previše loša uključuje tvoju smrt kao nužnost i zbrisanje srpskog naroda sa ovog svijeta.

    Kvazi-teorije koje je izvlačio Dimitrije Ljotić i pokušaji primjene naci-fašizma (što je rezultat konflikta unutar samog sebe, zbog prevelikog ultra-nacionalizma), su ravni kada bi jedan Jevrejin osnovao jednu nacističku stranku. Da li bi ga ti podržao u tome?
    Шта имаш да кажеш на оне теме са СФ, што сам ти послао? Зезнуто ха, кажем ти ја њихови су прсти у свему.
    Svetosavac nisi. Sveti Sava, veliki mirotvorac, borio bi se protiv ljudi kao što si ti; a pogotovo da je danas živ i sa modernim mentalitetom umjesto srednjovjekovnog (ili je, pak, problem kod vas što živite u 21. vijeku sa srednjovjekovnim mentalitetom?)..

    Rado ću ti odgovoriti na sva ideološka i politička pitanja, pod uslovom da ih konkretizuješ, jer si mi postavio isuviše preopširno pitanje. Takođe, preskočio preko pitanja o NS po kojima je ubiti čovjeka, uključujući tebe, pa i istrijebiti čivat tvoj narod, 'pravo'.
    Ljotićev ZBOR je kvazi-fašistička stranka bio. Njegov ideološki nasljednik Obraz je klerofašistički. Ti imaš sve neonacističke stavove (rasizam, šovinizam, negacija holokausta, atisemitizam, totalitarizam), tako da stvarno ne znam po kojim osnovima ne okarakterisati te neonacistom...?
    Nije izuzetak u pojedinačnim riječima, već u pravilima. Znači, da se dobro razumijemo - ti bi dodao pravilo da jednačenja po zvučosti nema ispred slova 's'?!?

    Ne vidim svrhu tome, niti razumijem zašto...hajde probaj izgovarati srBski (!).

    Ti misliš da Srbi u Vojvodini nisu pomiješani sa Mađarima? :D

    Pričaš notorne besmislice, stvarno nema nema nikakvog razuma u tome što pričaš...
    Izvini što pišem još jednu poruku - ali interesantna mi je kod vas s jedne strane negacija Holokausta, a s druge strane branjenje Protokola sionskih mudraca (jedne od najpoznatijih laži u istoriji) i potpuno ignorisanje svih tvrdnji suprotno!

    Toliko o duplim aršinima, a oni svakog pojedinca obesmišljavaju kao racionalnu i inteligentnu osobu.
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top