M

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • Dokon u obuzet time,on dolazi o fantastichnog resenja u swojoj mashti i stwara prichu u kojoj je tako neshto i mogutje..Rech je o prichi-bajTzi "Nemushti Jezik" ..U toj prichi Chobanin ne zloupotrebljawa nemushti jezik,niti izkazuje poxlepu..Prwi put zahwaljujutji njemu se obogatio,drugi put postao mudriji..Pomotju nemushtog jezika chuje razgowor dwa gawrana,konja i kobile,starog psa..Da nije imao nemushti jezik mozhda bi se samo obogatio..owako je postao i plemenit,zahwalan,mudar..a i na kraju swega je ostao jednostawan..Nije se uznosio u bogatswu,a i bio je jako prawedan..Tachnije wernost je nagradjiwao a newerstwo kazhnjawao..Sa nemushtim jezikom i swim tim fantastichnim likowima owa pricha je jako zanimljiwija..
    Skinuti weo tajne sa prirode je wechni san choweka i time je podredjeno swe shto je ljutski um stworio...
    Nemushti jezik-prednosT ili newolja..

    Zanos choweka prirodom u njenom najwishem znachenju nikad nije prestajao..niti tje ikad prestati..
    Ona mu se uwek nudi kao zagonetka ili tajna..I oduwek je u choweku postojala neukrotiwa zhelja i wechni san da owlada tajanstwima prirode i tako poslane njen apsolutni wladar,koji tje o swemu swe znati ...
    Choweka jednostawno interesuju mnoge stwari..ubine zemlje i mora,izgledi prashuma,pustinja,nebeskix tela,zwezda..Istrazhuju gowor ptica,riba,razlicitix zhiwotinja..
    Swe zheli da widi,da upozna,ali priroda mu otima..U tom sluchaju chowek se odawao mashtanju i sanjarenju o nekakwoj motji..
    Pogledala sam onaj tvoj album "Zabranjeno za narodnjake" i bogami album je vrh :lol: :) I ja takođe mrzim narodnjake :)
    Iskrena da budem fali mi malo ono zezanje nastavnika, ali inače ne da sam srećna zbog raspusta, nego sam presrećna! Prosto neznam kako sam izdržavala u školi!!!:heart: XXXXXXXXX
    Ne, ali jedna devojčica će mi dati ceo snimak zato što je ona bila! Pogledaću i na YOUTUBE-u!!! :heart: XXXXXX
    Blago njoj!! E, da li ti se sviđa ona nova pesma od Enrique-a Takin´ back my love, što peva sa onom Ciara, valjda se tako nekako zove!!! :heart: XXXXXXXXX
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top