topaz

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • Kao sto sam i ocekivao, bice veoma tesko. Nikome iz Srbije ne priznaju kvalifikacije, veorvatno ce morati da odradi nostrifikaciju diplome ili sta vec....
    Nazalost ne znam nikoga. Vrlo tesko ako ne neko ne preporuci.
    Najvaznije da njeno obrazovanje-kvalifikacije moraju biti priznate
    Topaz, izvini sto davim, nadam se da neces zameriti. Devojka mi je dipl. Psiholog, diplomirala je nedavno, pa me zanima, da li znas ikog naseg da radi kao psiholog u AU? Za vizu 175 il 176 verovatno nemamo sanse jer ona nema radnog iskustva. E sad, zanima me kako bismo prosli za vizu 457, imamo li šanse za nju?? Unapred hvala!
    Želiš li da mi pomogneš u igranju traviana? Potreban mi je neko iz Australije ko zna srpski da bi igrao dok ja spavam, jer neprijatelji vrebaju i noću.
    Znaci bolje mi je da zadrzim "staru" dipl. ing diplomu.

    Da li engineersaustralia odrade ceo Skills Ass. ili je potrebno jos nesto za priznavanje diplome? Da li je diploma FTN-a N.Sad priznata ili je potrebno jos neki dokaz (tu ne mislim za zaposlenje vec samo za vizu). Kada saljem "prijavu", da li saljem samo Diplomu i CV sa radnim iskustvo ili i dokaze poslodavaca na memorandumu sa opisom radnog mesta? Da li saljem i dokaz o odsluzenju vojnog roka (skeniranu vojnu knj.)?

    Kako overavam diplomu i ostala dokumenta (znam da overavam i kopiju i prevod ) ali gde i kako? Da li je dovoljno overiti u Sudu, kao za domace papire ili treba Haski Apostil ili nesto slicno posto ide u inostranstvo?

    Znam da davim, ali ne bih zelela nesto pogresno odraditi ili zbog sitnice biti ne daj Boze odbijena.

    Znam da me ceka jos nerviranja i neizvesnosti, pa mi svaki savet dobro dodje. Verovatno i po svojoj kozi znas, da je svaka informacija dragocena

    Hvala unapred,
    A.Julia
    Postovanje!

    Zeleli bi smo suprug i ja (oboje dipl. ing. elektrotehnike i racunarstva, 31 i 32 god) da se prijavimo za AUS (175 ili 176) vizu. Potrebne su nam neke informacije, pa ako bi mogao da nam odgovoris bili bi smo zahvalni.

    Pre svega, ne znamo gde da pocnemo papirologiju. Pretpostavljam, da prvo trebamopoceti sa priznavanjem diploma, a za sta je potreban IELTS. Vidim da su nam struke slicne, pa me zanima koja je procedura za priznavanje, i da li je bolje aplicirati sa dipl.ing ili Master? Koliko treba na IELTS za jedno a koliko za drugo? Da li treba radno iskustvo za priznavanje diplome i ako da, koliko godina i da li u mora struci?

    Za sada toliko. Da ne davim.

    Svaka informacija bi dobro dosla. Hvala unapred,

    A.Julia
    Ijaoooj a ovaj naš Agent nam tražio da IELTS skeniramo i pošaljemo e-mailom...:eek:
    I mi tako i uradili...a lekarsko je išlo direktno DHL-om u Sydney...

    Ništa moraću opet Agentu sitno pismo da pišem...:udriglavu:
    Vreme će nam proleteti kao ludo...:(
    Ej a ja sam mislila da si me zaboravio...

    Ma mi smo i onda lekarske poslali DHL-om...
    IELTS smo skenirali i poslali Agentu...
    ICTY formulare i form 80 isto tako...

    Reče nam Agent da će se to rešiti, ali meni frka da ne izgubimo naš "red" !!!
    Valjda zna šta radi...

    I znači ti definitivno misliš da je to TO...tj. da je pravi CO u pitanju...
    Uh pa to bi bilo super, onda bi to značilo da za plafon 3 meseca dobijamo odgovor...:klap:

    Hvala ti puno Topaz, baš si Sunshine...:heart:
    Topaz veliki pozdrav, imam jedno pitanje za tebe, molim te reci mi kakvu sansu u Australiji imaju Arhitekte i ekonomisti. Naravno ako znas.
    Zdravo uvaženi kolega...:D
    Ja videla da si trenutno tu pa reko da ti se javim...

    Agent nam reče da smo dobili CO, ali meni se nešto baš ne veruje...
    Kaže da joj se obratio neko iz 02 Tima, neki saradnik CO i da je tražio Dokumenta koja tamo fale...
    Što je opet čudno jer smo mi već sva Dokumenta poslali...
    Ona (agent) kaže da im je uputila neko pismo i traži od njih da se ta naša već poslata Dokumenta potraže...

    A ako ne nađu kaže daće ona Hard Copies Dokumenata...
    Nekako mi se ne veruje da je to ono pravo i hvata me frka jer, kako ona kaže imamo 28 dana da dostavimo ono što se od nas traži...

    E sada ne znam da li je to zaista potražnja od pravog CO ili je to samo jedna od lestvica KA Case Officeru...
    Molim za tvoje mišljenje...stvarno sam u frci...

    Veliki pozdrav od Hexy Love...:bye:
    Hej Topaz!
    molim te da me aktiviraš.Poslala sam poruku nekoliko puta,al ne ide.
    Pomoć molim!
    Puno hvala i uživaj tamo gdje jesi sad...nadam se da ćemo i mi ubrzo u AU
    frka20
    Ćao topaz hvala za adresu, obećavam neću te gnjaviti...Pozdrav tebi i damama...

    Bio sam na Banovom Brdu. Vec skoro 10 meseci zivim u Perthu. AUSTRALIJA.
    Hi topaz,hajde molim te odgovori mi na ONO moje pitanje što sam ti poslala na PP ,kada nađeš vremena, naravno ! pOZdravčić
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top