A

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • Apsolutno ne. Sve je regularno bilo, nista nije falilo, a rekose sto je potpunija dokumentacija - brze ide. I eto stvarno manje od mesec dana i stigao odgovor.
    Poslali smo zalbe i pisma poslodavca pa sad sta bude
    Ja za sobaricu, on sa hausmajstora. Meni su u odbijenici naveli cak i broj osoba u krugu od 20km koji mogu da rade taj posao. Veliki je broj. Probacemo sa zalbom opet. Da li znate koliko puta mogu da se zalim na odluku? Koji covek je u pitanju? Otvorena sam za predloge ako znate pomazite :)))
    Posle tacno mesec dana su mi javili u sportnom nekih 15 dana se ceka na potvrdan poziv iz ambasade
    Rekli su da je sve okej, nista nije falilo i sve je proslo u najboljem redu. Bio je i verenik sa mnom, njega nisu nista pitali, bili smo na istom salteru. I eto,oboma odbijenice.
    Eee hvala na pitanju!super!za 15 min sve gotovo!papiri svi slozeni,sve sam imao..Nadam se da ce za vizu biti ok.Valjda bi mi rekla zena sto je uzela papire da nesto nije bilo ok.
    Zaboravila sam napisati za slike. Slike moraju biti biometrijske. Svaka fotografska radnja zna koji je to format. Samo im recite da vam trebaju biometrijske slike za nemacku vizu.
    Ja sam u novom sadu napravila osam biometrijskih slika za 400 dinara.
    Aha...znaci svih 16 polja...i sve na nemackom....A recite mi gde ste se slikali?pise neke biometrijske fotografije?ovaj listing iz pio sam izvadio pre 10 dana,nadam se da je to ok..
    I ta polja se moraju popuniti bez obzira sto porodica ne ide sa vama. Popunjavaju se podaci za bracnog druga ako imate, za svu decu ako imate, i za roditelje.
    To obavezno popunite.
    Zahtev se popunjava na nemačkom.
    Popunjavaju se sve strane.

    Informator se ne popunjava, samo se potpisuje.

    Pitajte sve sto vas interesuje, pomoći ću vam.
    Moze neko za mene da odnese. Stvar je u tone sto sam ja informaciju dobio mejlom, pa sam mejl samo prosledio dalje u ambasadu.
    Ja im necu nista govoriti,oni ako uoce to reci ce sami,ako ne znaci proslo je!!!vama veliko hvala na info u svakom slucaju ...dopuna je maximum za 7 dana!!
    Moze neko drugi da odnese dopunu, jer se dopuna bukvalno predaje na ulaznim vratima u ambasadu.
    Ja cu ici ovako.ukoliko bude problem verovatno ce mi odmah reci,pa cu ici na dopunu...Kako ide ta dopuna?oni ti zakazu termin ili odneses kad hoces.Mada mislim da nebibtrebalo biti problema!
    Ako se odlucite za varijantu da danas pravite novi pasos, nosite sa sobom na termin pasos koji imate i potvrdu da ste podneli zahtev za novi pasos dajete na salteru. I u ovom slucaju cete imati dopunu-kopije novog pasosa.

    Razlika izmedju ova dva slucaja je ta sto cete ako se odlucite za drugu varijantu dopunu odneti pre u ambasadu, nego da cekate ponedeljak pa tek da u ponedeljak ili utorak podnosite zahtev za novi pasos.
    1.Mozete otici u ambasadu u ponedeljak na termin sa pasosem koji imate i pitati njih sta da radite ili da Vam oni sami kazu da pasos nema dovoljan rok vazenja. U tom slucaju imacete dopunu-kopije novog pasosa.

    2. Mozete sutra (tj.danas) da odete u policiju i podnesete zahtev za izdavanje novog pasosa. Obrazlozite im situaciju, odstampajte Vas informator i mejl o terminu da imaju dokaz zasto vam treba novi pasos. verovatno cete vec sutra moci podneti zahtev za novi pasos. Dobicete od njih potvrdu da ste predali za novi pasos. Probajte sa njima razgovarati da Vam pasos bude napravljen po hitnom postupku. Ako nije hitan pasos bude gotov za sedam dana, a ako je hitno onda moze biti za dva radna dana.

    Taj pasos koji imate ostace kod Vas jer je vazeci sve dok ne dobijete novi, i sa njim idete u ponedeljak na termin.
    Pravila sam novi pasos jer sam stari izgubila.
    Vas pasos vazi jos devet meseci. To moze biti problem. Zasto? U informatorima pise da pasos treba da vazi najmanje tri meseca posle isteka vize. A ulazna viza se izdaje na sest meseci.
    6 meseci viza+3 meseca posle isteka vize=9 meseci. To znaci da Vas pasos treba da vazi najmanje devet meseci od datuma pocetka vazenja vize, a ne od datuma kada imate termin.
    Termin imate u ponedeljak. Na odgovor od ambasade moze se cekati od par dana do dva meseca. Bojim se da se to onda nece uklopiti u tih 9 meseci koliko vam vazi pasos.

    Ne znam sta da Vam savetujem. Ja znam sta bih ja uradila da sam u toj situaciji.
    Za pocetak izracunajte tacno koliko meseci i dana vam vazi pasos. Ako vazi devet meseci i npr. 14 dana, onda mozda i necete morati praviti novi pasos.
    Javite mi se.
    Rado cu Vam odgovoriti i pomoci sve sto je u mojoj moci.
    Sve ok.ja sam noks 1-2.Niko mi donsad nije pominjao radnu knjizicu,zato sam pitao..Imam je svakako!!!Verovatno za moj noks ne treba..Hvala u svakom slucaju..samo molim boga da prodje sve kako treba,da me ne vrate na dopunu!
    U informatoru za Ausbildung pise da je kao dokaz strucne kvalifikacije potrebna kopija radne knjizice.
    Ja ne znam po kom noksu vi podnosite zahtev i sta u vasem informatoru pise.
    Ja sam u tom postu napisala moje iskustvo prilikom podnosenja zahteva za vizu za ausbildung.

    Ako u vasem informatoru ne pise da treba kopija radne knjizice- onda Vam ne treba.
    U mom informatoru je pisalo.

    Nemojte se nervirati. Napisala sam Vam da samo pratite Vas informator i sve ce biti u redu. Samo nosite ono sto pise u vasem informatoru.
    E mozes li da mi kažeš kako ti pocinje nenl koji si dobio nakon registracije, uplasila sam se sad da nisam pogresno registrovala na engleskom ono sto pominju vise se i ne secam.
    Zdravo, zanima me za koju si firmu konkurisao na aerodromu. Ja sam za Swissport i cekam da dobijem termin... Pozdrav
    N
    Nesoneso
    Da li se potvrda o nekaznjavanju vadi u Mupu i da li na nju ide apostile pecat?
    A
    askalainen
    U mupu,i prevodi se na nemacki!!!!
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top