M

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • nacelno njeamci priznanu mnogo toga sto nasi tamo u jugoslaviji ne bi nikada priznali. u Türingenu mislim da se approbation dobija ako imas 7g iskustva u praksi.
    Preko LR-Mediconsult-a. Sada vidim da si mi i prije poruku poslala ali nije me dugo ovdje bilo, izvini. Nisam jos nista polago, jos uvjek cekam da mi daju termin za FSP, inace sam u Niedersachsenu. Prosle nedelje sam krenuo sa hospitacijom tako da sad polako ucim i spremam se za ispit.
    Da li si ti negdje uspjela naci posao?
    Postovana Kolegenice,
    da li ste nasli Plan i Program Medicinkog fakulteta u Nisu po starom, petogodisnjem trajanju?
    Mislim da je ta korekcija moguca, osim ako se ne ograde da su u ugovoru naveli kolika je plata, jer ovo je prvi put da cujem da u ugovoru stoji kolika ce biti bruto plata. Jedan moj kolega poznaje kolegu kome su tu razliku tek nakon godinu dana nadoknadili (znaci odjednom su mu isplatili razliku u bruto plati za poslednjih godinu dana), i stavili ga u odgovarajucu klasu. Tako da su njemu to korigovali, a isto je dosao kao specijalista. Ja licno poznajem samo pocetnike.
    Postovana, poslodavac vec u CV-u vidi da imate staz od 17 godina, a oni vase dokumente prosledjuju Personalmanagementu, posto oni regulisu plate, chefarzt nema veze s tim. kad budete isli u personalno, naglasite da imate staz i donestite neki dokaz, pouzdano znam da prihvataju staz u Srbiji. Neverovatno mi je da cujem da u ugovoru stoji kolika ce Vam biti plata, jer to nije nikako deo ugovora. U ugovoru stoji po kojoj tarifi cete biti placeni, to se zove TV Ärzte, i tabele mogu npr ovde da se nadju https://www.praktischarzt.de/arzt/tv-aerzte-tarifvertraege/
    Znaci, ako je bruto 4200 e , onda je to najniza tarifa, a Vi bi trebalo direktno u Stufe 6 da idete, znaci 5500 e bruto.
    Postovana, tabele sa platama lekara se bez broblema nadju na internetu (TV Ärzte), jer je sve to standardizovano.Ako ce se ici po tim tabelama, lekaru na specijalizaciji skace plata prvih 6 godina, a nakon toga ostaje konstantna, i do rasta plate moze doci tek kad postane specijalista i potpise takav ugovor. Razlika u bruto plati izmedju te 6. godine lekara na specijalizacili i specijaliste je 300 eua bruto, sto znaci 150 eura neto.Ali, onda opet ti svake godine skace plata (sa Facharztvertrag), i to prvih 9 godina.Dalje ti skace plata tek ako postanes nacelnik. Zato kazem da se na razgovoru za posao treba cenjkati i odmah krenuti ne od stufe 1 nego od veceg.
    Specijalizacija iz srbije se ne racuna, morala bi sve ispocetka da specijaliziras i polazes ispit na kraju. Jedino bi ti priznali staz iz Srbije pa bi krenula sa Assistenzarztvertrag najveci nivo(ako imas preko 6 god staza u srbiji).Razlika izmedju 1. i 6. nivoa kod Assistenzarzta je 1000 e bruto, znaci oko 500 e neto.Pozdrav!
    Nisam predala plan, odustala sam od Gutachtera. Dokumente je zaprimila Kaiser, koja je rekla da obrada za BE traje 2-3 sedmice, onda je ona nakon 2 sedmice otisla na godisnji, te mi se javila Bake da mi nije u redu Lebenslauf. Morala sam da ispravim Lebenslauf, te mi je rekla da budem strpljiva, da obrada moze da traje i do 2 mjeseca zbog sve veceg broja Antraga. Od tog maila je tacno proslo mjesec dana, Lebenslauf sam poslala i vise mi se niko ni za sta ne javlja. Bake sam pisala da li je Lebenslauf stigao, nista nije odgovorila. Na Telefon se ne javlja. Kaiser isto ne odgovara na mail. I tako sad cekam. Vidim da ne mogu nista uraditi, da izgleda kad bude sve gotovo da ce se javiti. Oko nacina rada sa takvim BE zaista ne znam nista, ja sam shvatila iz Antraga da se C1 polaze u toku procesa Approbation, znaci prije tog ispita ga moram poloziti. Ali bar da dobijem taj BE pa da nastavim dalje. Jeste vi takodje vec predali Antrag ili se tek spremate?
    Mislim da BE vazi u svakoj pokrajini 2 godine, istovremeno se predaje Antrag i za BE i za Approbation. I B2-C1 se treba poloziti prije dobijanja Approbation (znaci u toku te 2 godine). Bar sam ja tako shvatila, jer prilikom predaje Antraga nije receno da moram odmah polagati C1...predala sam Antrag prije mjesec i po, ali nikakve Informacije jos nisam dobila...na tel se niko ne javlja, na mailove ne odgovaraju...ne znam da li su u drugim pokrajinama sluzbenice susretljivije prema strankama ali ove u Hessen su Jakob neljubazne i nesusretljive...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top