knjigovodja

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • Resila sam ali sam se zabrinula sto te enma?Posto si bila na odmoru super!Nemoj se opterecivati posto sam resila pitanje pa sa nekim novim se ponovo dopisujemo.Pozdrav!
    Hocu opet pitanje iako si u guzvi zbog PDV-a (verovatno) ali odgovori mi kad imas vremena.Zaposleni je upucen na sl.put u inostranstvo u petak.Vratio se u ponedeljak.Koliko dnevnica racunas?Nije mi jasna subota i nedelja, jer ako po ugovoru o radu ima 40h nedeljno moze mu se isplatiti dnevnica za sl.put za subotu i nedelju ali se racuna i prekovremeni rad.Da li je tako?Hvala!
    Ovo je bez toplog obroka i regresa,samo je ukalkulisan minuli rad.ono sto je sustina jeste da li se prilikom prvog uskladjivanja osnovna zarada mnozi sa koeficijentom koji je manji od 1 sto ne moze prilikom sledecih isplata bolovanja.Znaci koeficijent za porodilju je 1.0029 a na nivou poslodavca je 0.9170.Znaci u pravu si draga ali zarada za mart da sam radila bi bila 25.540,00 (moja greska) dobro si me razumela.Hvala!
    Kako ti je osnovna zarada sa minulim radom za mart da si radila 24.070,00? To je isto kao i na pr. 12/07 koliko mogu da vidim, sto znaci da je tu ukalkulisan i topli obrok, a pretpostavljam i regres. Dok si na bolovanju ne isplacuju se regres i topli obrok, znaci zarada se umanjuje za te iznose.
    Ako nije ovo sto sam ti rekla napravicu ti na brzinu obracun, ali bice da jeste.
    Joj sada imam bitnije pitanje.Vezano je za moje porodiljsko.4 meseca pre porodiljsko moja plata je bila 11/07 24.000,00
    12/07 24.070,00
    01/08 23.930,00
    02/08 24.070,00
    Koeficijent za obracun naknade 1,0029( 24.070,00/24.000,00=1,0029
    Koeficijent na nivou poslodavca 0,9170
    Da sam radila, u martu bi moja ugovorena zarada uvecana za minuli rad bila 24.070,00-koleginica mi isplacuje bolovanje za mart 21.930,00
    9mislim da je netacno).Ono sto me zanima jeste da li se naknada za mart utvrdjuje tako sto se 24.000,00(bazni mesec 11/07)*1,0029 ili 24.000,00*0,9170 jer kada je koeficijent manji od 1 onda se iznos nakande ne menja?Uh valjda si me razumela.Pozdrav,Hvala
    Ne radim ni ja str-ove. Pitaj sta god te zanima, sve cu ja lepo da ti objasnim.Poreski bilans je vrlo prosta stvar, posebno ako umes da citas godisnji izvestaj. Ali da ja ne nagadjam sta tebe zanima, ti pitaj, ja cu da ti kazem:)
    Hvla ti sto si prihvatila dopisivanje.Necu te puno smarati znas i sama koliko je neophodno imati nekoga za konsultacije.Ja radim preduzeca posto u nasoj agenciji STR-ove vode po sistemu prostog knjigovodstva a ja to nemem pojma.Ono sto me trenutno najvise interesuje jeste poreski bilans pa ako mi mozes pomoci javi mi jer imam vise pitanja a vidim po tvojim odgovorima na forumu da super sve znas.Pozdrav!
    Ako si knjigovodja kao sto verovatno i jesi volela bih da se dopisujemo i razmenjujemo iskustva.Vrlo cesto imam nedoumice oko pojedinih oblasti pa bih volela da pitam nekoga ko zna.Ja sam Jelena i radim kao knjigovodja u agenciji.Radim 4 godine,rodjena sam '79,trenutno sam na porodiljskom od marta ali vracam se na posao.Trudim se da budem u toku.Pozdrav
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top