Joy_sunset

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • -Rocket_Queen-

    A ako neko nije dobio ovo obaveshnje, evo:
    ako dobijete poziv za uchlanjenje u grupu 'life is beautifull' NE ULAZITE jer je to wirus koji brishe sve podatke iz vasheg kompa...i taj haker dobija sve vashe shifre za mail i ostalo...stiglo je obaveshtenje od ovih administratora sa fb-a...ne mogu da provale ko je to..on sebe naziva ''posednikom zivota'' ..i javite svima da znaju....
    Чим си примила репутацију, сигурно си је и заслужила:)
    п.с
    Што више имаш репутација, то ти се ови зелени квадратићи повећавају, и тако, као, стичеш углед...
    Видм посетила си ме, па реко да узвратим:)...Лепа ти је ова слика горе, права мистерија и роматника, иако је мало суморна...Изгледа да је то због ове црно-беле контрасти:think::cool:
    Da zivili su sa prirodom i uzimali samo onoliko koliko im je bilo potrebno,za razliku"civilizovanih"koji su otimali i jos otimaju ono sto im ne pripada.
    Pa... hmh... ja nikad nisam bila zaljubljena. Samo sam jednom upala u trip da sam zaljubljena, i to virtuelno. Ali, shvatila sam da to nije bilo tacno. Ja osecam potrebu da tu bude neko... pored drugova, porodice i sl. Zato imam decka; i nisam zaljubljena u njega, a nije ni on u mene. Mi se postujemo i cenimo i to nam je dovoljno. Nije lako kad zivis u maloj sredini, a imas ambicije. Onda, da bi preziveo i da bi opstao moras da uradis neke stvari koje bi ti ulepsale vreme i olaksale ti... Valjda sam nasla prave reci da ti kazem ono sto sam htela…
    Pa da... to je, u sustini, moje misljenje o fizici - da je suvisna i nepotrebna i da se sve sto se tu proucava i o cemu se misli moze shvatiti zdravim razumom i cistim okom. Fizika je, recimo, samo dala nazive odredjenim pojavama i onda nam napravila pos'o da ucimo sve te gluposti...
    Mislim da te razumem. Postoji osoba slicna tebi koja je bliska sa mnom. Mislim da znam kako izgleda to, i mogu da zamislim kako osecas taj uspesan dan.Ja sam negde u sredini - nisam ni mnogo socijalna ni asocijalna... Zadovoljna sam; snalazim se nekako sa ljudima, a imam par ljudi koje zovem prijateljima i provodim skoro ceo zivot sa njima.
    Mene su brzo upamtili skoro svi... Prirodnjaci po losem, drustvenjaci po dobrom... E meni je skoro svaki dan u skoli pun smeha, i skoro uvek zezanje potopi i zameni casove... Ja to ne zovem uspesnim danom. Moj uspesan dan je kad uspem da ispnim sve svoje obaveze (znaci, da odem do skole, posvetim malo vremea drustvu i ponekad decku) i da pored toga uspem da zadovoljim sebe ispunjavanjem nekih zelja...
    Eh, da ti kazem, za fiziku nek te bude bas briga... Ja imam 16 godina i jos ne znam ni sta je fizika. I nista mi ne fali... Nisam imala priliku da se upoznam sa tim predmetom; profesori dosta znace...
    Kod mene... nesto novo... Pa nemam pojma. Evo, bas sad sam na informatici i lutam po netu, zezam se... Mozda bi novo bilo to da od skoro imam decka... I ne znam, prjatno se osecam. Imas ti decka?
    Nama ne traze svaki cosak knjige... Nama jedva da nesto traze. Ja, evo, pocinjem da osecam kako mi nedostaje ucenje. Nesto ce kao da pitaju i rade krajem marta i onda opet nista do kraja skolske godine. Pa... ja bas i ne volim, i menjala bih je... I ne osecam se kao da pripadam toj gimnaziji... Ali dobro... nauci se i u njoj po nesto... Bar vidis kakvi sve ljudi postoje i imas priliku da sama stvaras sebe i mnogo vise slobode...
    Potpuna paznja na casu? Ha... ne znam sta da ti kazem u vezi sa tim. Ja obicno mogu da pratim; ne pada mi tesko. Ali, ne moram, tako da cesto citam nesto svoje na casovima... :)
    I zadovoljna sam sada (ko ne bi bio - ladno je odlican, a moze da radi sta hoce, ima dovoljno vremena za slike, muziku, filmove, knjizevnost, i sve ostalo sto ga zanima). Ali, kad krene fakultet, zivot, i ostalo... Znam da nikako necu biti zadovoljna!
    Bila sam odlicna na kraju prve... Ne sa svim peticama (zbog fizickog vaspitanja, matematike i fizike)... Ali, eto... nisam imala ni volje ni snage da posvetim paznju prirodnim naukama...
    Ma, u redu je... Meni bzv sto sve ne moze da stane u jedan post...
    Pa ovako; i kod nas treba pola za dvojku. Vecina, velika vecina iz mog odeljenja se zali kako ne moze da postigne uspeh veci od 2,70/3,00... Ali, ja iskreno mislim da je ova gimnazija bas slaba i nisam zadovoljna njome. Naravno, uvek pitam profesore... Ali, postoji problem; ja pitam za stvari koje me bas bas zanimaju; a pored tih stvari zanima me jos milion stvari i onda gubim pregled; zaboravim sta me sve zanima i ne stignem da pitam o svemu. Zato su potrebni profesori, da budu tu i nateraju te da znas i da se secas. Ali, dobro... Radim ja dosta sama; i to mi prija jer uglavnom radim ono sto mi se svidja.
    Pa i ja sam sama birala svoju skolu (gimnazija opsteg tipa je u pitanju)... Nego, kriterijum je jako nizak. Nezadovoljna sam - sa vrlo malo ucenja postizem odlican uspeh... I nedostaje mi ucenje ponekad. Svidja mi se sto ne moram svakog dana da odvajam vreme za skolu, ali, plasi me to sto toliko ne ucim... Ucim sama sve sto mogu, uvek... Ali, za neke stvari su ipak potrebni profesori...
    Naravno - zna se. Nemoj da dozvolis da se pojave... I budi zahvalna sto si u takvoj skoli u kojoj mora da se uci...
    I ja sam citala vise njih o Da Vinciju... Najvise mi se svidela ova
    leonardo.jpg

    Stvarno je odlicna... Nije roman, ali je prepuna podataka i cinjenica i dobro je uradjena. A i, nije samo suvoparno iznosenje cinjenica, pisana je na zanimljiv nacin; moze da zainteresuje.
    Uci, uci... valja se. I ja bih ucila... Odavno nisam ucila, onako temeljno, istinski...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top