• могуће. ипак, то мораш видети са колегом Сизифом, он још увек посрће под каменом мудрости.
    наравно да треба. ми смо ти који га чинимо тешким, а не Господ.
    ''Јер јарам је мој благ, и бреме је моје лако.'' (Мт. 11,30)
    Odricanje se prvenstveno odnosi na odricanje od Ega koji nas i dalje vezuje za dualističku viziju: dobro - zlo, Bog -Đavo,mi kao jedinka i ostatak sveta kao nešto drugo i odvojeno od nas, itd, koja je suština SAMSARE - iluzornog bivstvovanja uzrokovanim zakonom KARME, -zakonom uzroka i posledice, koje proizvodi ponovna rođenja, u različitim formama. Kažu da u Samsari paralelno bivstvuje šest različitih egzistencija koji su svi uslovljeni Ego ilizijom: bogovi, polubogovi, ljudi, životinje, gladni duhovi i bića pakla. I dok se individua ne oslobodi - ne spozna pravu prirodu stvari - da je sve iluzija - MAYA, a pojave postoje latentno u PRAZNINI (koja nema negativan kontekst kao kod nas, zapadnjaka), i dalje će stvarati nove uzroke, a oni posledice, a to sve ponovo rođenje u svetu patnje. Nastavak u sledećem broju - možda si se pokajala što si me ovo pitala, ali iole precizan odgovor iziskuje ovoliko pisanije.
    Pošto sam sklona paganskim religijama i šamanizmu, tibetanski budizam je za mene idealan. Elem, jedna od podela Učenja i je i na sutrički i tantrički Budizam. Sutrički nalikuje na onu dole pomenutu pogrešnu predstavu o monasima prosjacima. Biraju izolaciju i manastire jer je mnogo lakše u takvom okruženju posvetiti se meditaciji nego u svetu prepunom izazova gde je borba za opstanak i briga za najdraže neminovna. I on je možda bliži izvornom Budinom učenju. Opet sledi nastavak,malo kasnije, ljubi te Agatha
    Odricanje kao pojam nije bukvalno življenje u siromaštvu, već jedan odnos prema stvarnosti u kome je spoznaja patnje koju između ostalog uzrokuje prejako vezivanje (a ono se odnosi i na ljude i na materijalne stvari) veoma bitan faktor. Budizam je učenje a ne religija, koja vodi ka oslobađanju. E sad pošto na zapadu većina ljudi zamišlja Budistu kao prosjaka zagrnutog krpom koji se samo smeška i meditira, nije ni čudo da misle da je askeza glavni cilj. A upravo je Buda i učio o ''Srednjem putu'', prvo je bio princ sa svim blagodetima tog položaja a posle prosjak - asketa, i na kraju je spoznao zlatnu sredinu.
    E moja Iris, zbog takvih kao što je on ja izbegavam da pišem javno, da ne bi blatili svojom pakošću ozbiljne stvari.
    On nema pravo znanje ni o čemu a prepun je mržnje i samo copy pastuje, a kad naleti na nekog ko stvarno nešto zna onda se izblamira i postaje još pakosniji u svom nemoćnom besu.
    A što se Budizma tiče, pa ja konkretno pripadam tibetanskoj školi, koja u sebi ima nasleđe šamanističke prebudističke religije Bon. Asketizam nije obeležje Budizma, već ljudi koji su se opredelili sa monaštvo koje kao što i sama znaš postoji i u drugim religijama. Milioni Budista i sveštenika žive sa porodicama, moj lama (Tibetanac) ima ženu, decu i unuke, npr. Ovde su to toliko nakaradno i pogrešno (a bogami i krajnje zlonamerno) izvadili iz konteksta, kao kad bi svi hrišćani mislili da treba da budu razapeti. Pošto je u poruci ograničen broj karaktera, sledi nastavak.
    Samo ti otresi te što se žale...To se žali njihov jadni i napaćeni ego...Može taj da izdrži i više-ustvari jedva četka...:hahaha:
    Ma ja sam neuništiv...zasad:mrgreen::hahaha:
    Poneki ti post opor od sarkazma,ali i moji su...Nismo ,valjda ,dovoljno voljeni kao mali-šta li...Hebiga...:heart:
    Sad već ponesem vode-zamatorio sam opasno pa i nije preporučljivo biti žedan ko pas...
    A što se tiče foruma...Da ,treba pomanje,a više mozak na pašu...Nek pase iovako nema vajde od preganjanja
    po forumu...Malo moždane gimnastike...:mrgreen:
    Ti s tvojim komentarima si ok...Mada su se žalili na tebe neki ...:mrgreen:
    Ima ih uvredljivih i na sitnice...Ma ladna voda...
    Znaš kad je Paja u Kamionđijama rekao "Balansero..."
    Pa malo balansiraš između askeze i modernog načina...
    Ne bih seo za tastaturu da sam sasvim asketa...Recimo-nikad u životu se nisam najeo da sam mogao reči
    da sam sit...Nikad me ništa ne vuče u šoping da trošim pare...
    A ceo dan na reci bez zalogaja i kapi tečnosti...Ništa strašno,ali pročišćujuće...
    Ovde je sama priroda umetnik:
    886db64c2c9adb64a18e58883f0ba562.jpg


    Leteći gejzir
    Leteći gejzir se nalazi Gerlahu, u Nevadi, i ono što ga čini čudnim jeste činjenica da nekako raste. Trenutno je visok tri metra, i ne prestaje da raste. Gejzir nije potpuno prirodan fenomen, pošto je nastao slučajno 1916. godine dok se bušio bunar. Bunar je normalno funkcionisao nekoliko decenija, ali je onda sredinom šezdesetih godina geotermalna voda pronašla slabu tačku u zidu počela da izbija na površinu.
    Razgrađeni minerali su počeli da se podižu i da se slažu jedan preko drugog, stvarajući na taj način ovo što može da se vidi na fotografiji iznad. Interesantno je da se nalazi na privatnom posedu, pa niko ne može u njemu da uživa izbliza.
    Nije zlo kreativnije,već su kreatori dobra obični TUPUSI...I dobro i loše su pojedinačne kreacije,pa ih tako treba i kreirati...
    Etika nije za analize,već za kreacije...
    Draga Iris, vidim voliš Gigera kao i ja
    giger2.jpg


    flat,550x550,075,f.jpg

    http://3.***************/_LvQY1V97idk/S2zTj2JlRpI/AAAAAAAAAnE/EtjlYPEyX3k/s400/hr_giger_victory_VIII.jpg
    Ovi Blue Oyster Cult dobro vladaju simbolikom :cool:
    Nego, ovo mi je njihova omiljena, malo mracnija
    posebno video
    I da... bolje vas nasao, vidim postaje ovde zanimljivo, zakuvava se i u zemlji Srbiji :D
    I dobra ti je slika na profilu :)
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top