*moonlight*

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • Sigurna sam da ćeš smisliti već nešto da uživaš u njemu dok si još svakodnevno tu. :)

    Znaš li kad se tačno seliš?

    Meni je nešto mnogo žao što ideš, jer sam mislila da imam lufta da još odložim dolazak zbog ispita, pa da na miru dođem da šetamo i ćaskamo i šetamo i ćaskamo i šetamo i ćaskamo i šetamo i ćaskamo... :)
    Verujem da je stan dalek, stran i prazan bez tvojih ličnih sitnica svuda po njemu.

    Ali vraćaš se u svoju sobu koju ćeš da oplemeniš duhom starog stana koji u nju preneseš. :)

    Javiću ti sve naslove koje dobijem, pa mogu neki i da ti pošaljem, rado ću. :)

    Ako, recimo, bude nekog koji priželjkuješ da imaš. :)

    Još ne znam šta ima u podrumu sve.

    Što se njega tiče, ja se ne ponašam baš onako odraslo i zrelo kako bih bila ponosna na sebe.

    Znam to i to je za svaku grdnju.

    Ipak mi treba još neko vreme da stanem na noge potpuno.

    Ja jesam ustala, ali još sam savijena u kolenima, da se izrazim tako.

    Jesi li osmislila kako ćeš provesti april u Novom Sadu? :)
    Jedva čekam! :D

    Iskreno da ti kažem, pozvala sam ga, eto.

    Čula sam da pravi gluposti i da za sve krivi mene, pa sam poželela da to s njim raščistim.

    Čitaš li ovih dana nešto interesantno?

    Danas mi je u poseti bila tetka koja u podrumu ima savršeno očuvana dela, da znaš samo kako me je obradovala! Sve će mi ih pokloniti sutra, prekosutra, kad nađe vremena da ih izvadi. :D

    Ne mogu da dočekam da vidim šta to sve tamo ima, znam da ima "Jadnike" i "Rat i mir". :)
    Hvala pticice. :)
    Istina, to je hobi koji beskrajno volim. :)
    Volim zabeleziti odlomke zivota.
    Zaista mi je drago sto si prepoznala toplinu u njima. :)
    On ima malo (više) čudnu interpunkciju, tj. bolje je reći da je nema. Rečenice su mu jako duge, ali nije strašno. Retko, gotovo ni malo, se bavi deskripcijama, već iznosi činjenice, malo duhovitijim pripovedačkim stilom, namerno ogoljenim. Priče su mu logične i veoma zabavne, što i jeste njegova najupečatljivija karakteristika: stavi svet u neku situaciju i opisuje reakcije različitih tipova. Verujem da će ti se svideti, s tim što mu je, za moj ukus, ova knjiga za nijansu slabija od ostalih (još 3 sam čitala), i to samo zbog kraja.
    Izvini što ti tek sad odgovaram, od juče ujutru nisam bila na forumu, kod kuće sam i učim punom parom, osim što u pauzama gledam da se vidim sa desetoro ljudi za vikend. :lol:

    Iskreno, loše sam, juče sam se prvi put čula sa Čakijem nakon tri i po meseca, da pričamo. Taj razgovor mi je baš teško pao.

    Je l' ti žao što ideš, ili odlazak kući na stalno prevlađuje radosnim osećanjima? :)

    Ima li šta novo, hoće li biti pisamceta? :D
    Ja ti već spremila ono jedno sa obeleživačem stranica. :D

    Baš mi je žao što ne stigoh u Novi Sad za vreme tvog boravka tu, planirala sam još onda, pa ove nedelje, s njenog početka, al' eto, ipak nisam mogla, obaveze uzele danak. :confused:
    Ahaaaa! Super! Ja mislila iz Majskih priča. E, pa stavljam na spisak. Mada, napravila sam neki (po malo ambiciozan) plan čitanja za narednih par meseci. Rešila sam, naime, da iščitam Getea i Tomasa Mana - komparativno, da bih razumela Lotu u Vajmaru. Još uvek skupljam knjige i eseje o tome (obično čitam o knjigama, pre nego što čitam knjige), pa, ako me bude držalo dovoljno dugo, uspeću. Sad, znam da ću morati da presecam koje kakvim laganicama, ali, šta je tu je. Odavno prepisujem na listu novogodišnjih odluka "preživaj Tomasa Mana" :zcepanje: Čitala sam Breg i Veneciju samo.
    Fin odlomak, baš :) Sačekaću tvoje utiske, pa ću razmisliti. Mnoooogo sam nepoverljiva kad su domaći pisci u pitanju. I predrasude imam, čak :(
    Jooj, selidba je užasna stvar. Ali, nadam se da ideš u neki lepši prostor, pa ti neće biti teško da preživiš. :) Mada, ja volim velike i radikalne promene u životu, na razne teme, pa uvek sebi objasnim da treba da se radujem.
    Uzeh i ja sad "Smrt i njeni hirovi", (mada sam planirala za kraj meseca), a bila sam se spremila da pročeprkam malo po nekim Rusima što dobih za rođendan (Aksjonov i Sorokin). Sad, izvini ako si pod "inače" mislila "uopšte, u životu" :) Ako je tako, odgovor je klasike i dobro kotirane knjige (da ne kažem nagrađivane) u Francuskoj, Nemačkoj, Danskoj i Italiji. To mi je neki (suludi, znam) aršin na koji sam navikla. Naravno, u obzir dolaze i preporuke nekih ljudi čije mišljenje cenim. Uspela sam, čak, i ovde na forumu da ukačim ("Ježa" si, na primer, super predstavila i privuklo me. Dobila sam baš što sam očekivala) ko čita knjige koje bi mene interesovale.
    Imam veliku rupu na temu američke književnosti, a pravo da ti kažem, ne preveliku želju da je zakrpim.
    Nadam se da te ne muči više alergija. Ili bar ne toliko.
    Crkoh danas, svašta nešto sam imala da sredim.
    Ljubim te.
    ja sam alergična na polen, verujem da bolujemo od istog :)
    već si se zaposlila? oo, pa svaka čast,
    a vidim i postala si moderator, duplo čestitam, dakle :D
    ja sam se, eto, pomirila sa mojim Đorđem,
    izgleda da ga je dirnulo ono moje Ostrvo.
    Volim i Mjesto za dvoje, mnogo je lepo svira ovde jedan bend u Nišu, zovu se Liga izuzetnih džentlmena.
    A Do neba sam čula pre neki dan, i odmah pomislila da je voliš!
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top