Tuzni_patak

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • Koliki je razmak šina u SAD i zašto?
    Razmak šina na železnicama u SAD je tačno 4 stope i 8,5 palaca (incha)...
    Zašto?
    Zato što je toliki razmak železničkih šina britanije prvih graditelja.
    A zašto u Engleskoj imaju tu meru?
    Zato što su prvi vagoni u Engleskoj izrađeni u radionici koja je proizvodila kočije,pa su upotrebili isto podvozje.
    Zašto su podvozja kočija tih mera?
    Zato što je razmak točkova na kočijama bio prilagođen putevima koji su imali tu utrtu putanju.
    Zašto su putevi tih dimenzija?
    Zato što su puteve napravili stari Rimljani za osvajanja,po merama njihove dvokolice.
    A zašto su rimske dvokolice tih mera?
    Zato što su zapregu konstruisali tačno koliko su zahtevale dve konjske guzice.

    Konačno:
    Američki Space shuttle ima dva rezervoara za gorivo koji su toliki zbog širine železničkih tunela određenih razmakom šina.

    Zaključak:
    Najnapredniji primer usa tehnologije je zasnovan na osnovu širine guzice rimskoga konja...
    pa valjda covek zna da l mu radi, il mu ne radi..sto ste dosadni:))))))))))))
    patak bre covece.
    falis:)
    Ni pokojniku nedaju mira....Nisi mogao da nadjes ekspresno moje teme, a ako si nasao sve teme, onda je tek zalosno i diverzija prema meni...
    Na forumu mozes naci neke teme, ne sve, niti sve po nekom kriterijumu...
    Em me programeri i moderatori prave glupim i softverski nepismenim, em sad jos i korisnici da krenu u istom pravcu.
    Izgleda da je ta etapa u razvoju drustva na redu.Znaci opominju me za upad u tudje recenice oni koji ni k od kulture nemaju, vredjaju , a svoje upadanje u moje izlaganje zovu dijalogom, raspravom.Cesto cutim,sta ima da ljutim te sto zele da mi pojasne sta je usb, a ne znaju kako se usaglasava protokol izmedju usb i usb kontrolera.
    Kad stvarno bude moglo da se pridje svim mojim postovima, mozemo pricati nesto.
    A da ne pominjem licnu i prljavu cenzuru koja se trenutno desava, jer cini mi se da mi je obrisana tema o Djokovicu, koja uopste nije o Djokovicu, vec o ljudima...Ali ako neko procenjuje da je pametniji , a nema tu sirinu, nema ti tu zivota.
    Ево покушао сам и све функционише без проблема. Нашао сам експресно све његове теме тамо а онда и ону једну моју поруку на том форуму. Изгледа да ти и Патак не користи претраживач како треба.

    А већ сам објаснио како се то ради, У случају тог форума идеш на исти. У горњем десном углу пристинеш "претражи овај форум" а онда у падајућој малој форми која се отвори после тог клика, притиснеш.."напредно претраживање"
    Сада, у новој страници (важно!!!) поље "кључна реч, фраза" оставиш празно, а у пољу корисничко име укуцаш свој ник...и добићеш листинг свих својих порука на том форуму.

    Ето то је сва мудрост а једини проблем у свему томе је како сада ,када је ово сазнао, Патак да призна себи да није у праву тј. да једноставно није умео да претражује форум како треба. :lol:
    Ozi..ajd samo pokušaj pronaći sve njegove teme na recimo pdf-u muškarci ... nema šta ne izbacuje ... a da ne govorim da ovaj sat na Krsti čas radi po starom, čas po novom računanju vremena :aha:
    Патку,
    1) кликнеш на линк под називом "Napredno pretraživanje" у горњем десном углу.

    2) Отвориће се нова страница:

    Попуни је овако како сам ја урадио на овој слици:
    patakk.jpg

    Значи, штиклирај "поруке" и у опадајућем низу доле стави на "датум"-

    3) Притисни "Тражи сада" у доњем десном углу. Скроз доле.

    И ето свих твојих порука!

    :vatromet: :)

    ps. Добићеш листинг свих тема у којима су твоје поруке. Сваку тему посебно сада можеш претраживати на сличан начин. Тј. пошто је отвориш... у горњем десном углу пристинеш "претражи тему" а онда у падајућој малој форми која се отвори после тог клика, притиснеш.."напредно претраживање"
    Сада, у новој страници поље "кључна реч, фраза" оставиш празно, а у пољу корисничко име укуцаш свој ник. тј. Tuzni_patak..и добићеш листинг свих својих порука у тој теми.
    Ето,на овај начин можеш доћи до свих својих порука.
    Tek da bude jasno:
    Na sve moguce nacine, porukom, preko obrasca za kontakt, preko maila, su svi koji su od bilo koga oznaceni kao adresa za zalbu, obavesteni.

    Moji zahtevi kao korisnika foruma:
    -da postovi ostaju trajno
    -da se postovima moze prici, preko searcha koji funkcionalno radi, (moja kompromis ponuda je bila da dobijem sve linkove od svojih postova pa da sam na svom kompu radim search i index svojih postova)

    Iz razloga sto ja svojim postovima koji su stariji od 2 nedelje i vise , ne mogu da pridjem, zato vise i ne postujem.
    Nije nista uskraceno u smislu da mi je zabranjeno,ali je uskraceno u smislu da mi je uskraceno.
    Probaj obican search pa ako mozes pristupiti,tj naci svaki svoj post,ti ces biti izuzetak, a ne ja.
    Prici svakom svom postu je suludo ili visak za vecinu korisnika foruma, po misljenju organizacije foruma.
    Na zalost to nije ni standard, a ni moje misljenje.To je osnovno.Imati pristup i mogucnost da nadjes i pristupis svakom svom postu.
    ..ja pitah , oni odgovoriše sledeće :

    ---------- Forwarded message ----------
    From: Krstarica - Forum <forum-info@internet-krstarica.com>
    Date: 2011/8/12
    Subject: [#338439] Krstarica - Forum: pristup sopstvenom postu
    To: 123loncar@gmail.com


    Postovani Svetislave,

    Korisniku 'Tuzni_patak' nije nista uskraceno na Forumu Krstarice.

    Ukoliko ima bilo kakvih tehnickih problema sa pristupom Forumu, molim da
    nam se direktno obrati sa opisom o cemu se radi.



    Srdačan pozdrav,

    Ivan Petrović
    Krstarica - Forum
    www.krstarica.com
    ...

    ..sad si ti povlači konce ...Pozdrav !
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top