gost 151384

Poruke na profilima Poruke O članu Blog

  • :zag: Puno pozdrava od mene, drugarice i neka ti 2012. bude lepsa u odnosu na zbir prethodnih 5-6 godina. :)
    A, to sto se nisi javila... :manikir: to cemo drugi put. :lol:
    ...poz gospodicna (: ...

    Srecan rodjus...neka ti se bar danas sve zelje ispune :dzentlmen: ...

    :cvet: ...
    safi, ja sam bas ponosna sto je ova nasa tema tako popularna..i evo vise od godinu dana opstaje...a sve vise i vise ljudi dolazi...i svi su opusteni..bas kao sto smo i htele..ja nemam bas puno vremena....ali se secam kako sam je cuvala ko templar od zlikovaca...:)...rodila se nova tema, rodio se novi zivot...:)
    ne treba meni siterka draga:)
    znam da je to jace od tebe, ali ne treba. ni od koga.:)
    nije mi bilo dobro, a ostala sam na poslu do cetiri. sori daragaja:)
    Veliki problem je što se tom temom bave ljudi pojedinačno a ne sistematski.Za sada je još uvek najbolje početi sa Čajkanovićem .Na internetu možeš da nađeš,ako imaš strpljenja,dosta toga ,ali moraš da prilaziš svemu sa prilično selektivnosti ,pošto su izvori nepouzdani(često)
    Šteta je što Vuk nije više uradio,ali on očigledno nije baš ima tu fantastičnu žicu.
    Najznačajniji su radovi profesora Sretena Petrovića ,ali su objavlvani samo u zbornicima.
    Interesantno je ukrštati ruske i naše izvore,kao što je interesantno upoređivati Tešića i Mariju Semjonovu.Ako možeš da čitaš na ruskom onda je to mnogo lakše,pošto kod nas ,sem Vukodava,gotovo i da nema novije fantastične ruske literature u prevodu.
    Jedan od načina je da putuješ i pričaš sa starim svetom i iz njih izmamiš priče koje su slušalili od svojih starijih.Tu može da se ,još uvek otkrije čitavo blago.
    Nadam se da te nisam obeshrabrio.
    Puno pozdrava
    Ako ti nešto konkretno bude trebalo,javi se ,ako mogu da pomognem ,vrlo rado.
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top