Tanja79sd

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O članu Blog

  • Jeeeee...tako se radujem sto ce vas posetiti roda....divno...puno te pozdravljam i nedostaju nam tvoje tortice....cim bekana dodje a ti nazad na posao :) :) :)
    Cao Tanja, nije mi nesto radio mob a danas sam ga zaboravila kod mame. Tu sam, od Djurdjevdana sam premorena, nikako da se naspavam i ljudski odmorim. Cujemo se sutra obavezno.
    I ovde da ti cestitam rodjendan, sve najlepse ti zelim i ova godina da ti bude bolja od predhodne, samo napred u nove pobede.
    Ljubi Janu, kako je porasla, preslatka je.
    Srecan rodjendan draga,da si zdrava,srecna i neka ti se sve zelje ostvare.Veliki pozdrav:zag:
    Cao, ovih 20 je bilo naruceno, sve za jednu devojcicu a mojoj deci sutra pravim ali ne zele mafine, Laza ne voli a Pedja se odusevio, predivni su. Punila sam ih sa ganache kremom, za 22 je bilo dovoljno 3dcl slatke pavlake i 300gr. bambi cokolade, malo sam izmiksala kada se ohladila masa i dodala 100gr. drobljenih lesnika. Recept je na predposlednjoj strani. Laza je trazio toblerone tako da cu to duplu meru jer svakako imam za ponedeljak narucenu tortu pa bi mi bilo previse dve.Ljubim vas.
    Jel ona jaja u duginim bojama dobijes kad vec skuvana jaja i ofarbana namaces u hladne rastvorene boje?
    Ej draga pa hvala,iskreno,nisam ni znala kako ce da ispadne jer sam prvi put radila 3D tortu,ali eto uspelo..:)
    Hvala jos jednom na divnom komentaru
    Hvala na komentaru, a i na bonicama...i ovako dobih cele dve strane bonica...sto i nije bitno, znas sta je bitno?Da sam ja zadovoljna, onda je to ona prava stvar...ljubim te
    eheh hvala..ja sam se odusevila kad sam videla fotku..taj kucin izraz lica..ma svaki put kad pogledam sliku obori me s nogu..a posto je i moj felix nekad bio tako mali..odmah zamislim da je to on, pa mi slatko i smesno :)
    Sa kojim fondanom sad radis? Ja sam crveni i crni kupila Barvalov-gum pastu+ i stvarno je odlican. Ali mi je iskreno skupo da kupujem i sve druge boje.
    Da,odgovorio je neko da je mali princ,ali nije mi hitno,kad budemo slavili rodjendane,tek tamo januara i februara,onda bi narucila neku figuricu,hvala puno u svakom slucaju!
    Pa dobro sa ovim na sprat jedino me nerviralo sto mi je izgleda u kuci toplije pa kako je izvadim iz frizidera ona pocne da vlazi...ali uspela sam nju...problem mi je bila ona mocart izgleda da krem nisam dovoljno ukuvala i nisam ocekivala da su kore tako suve...medjutim i ona mi je uspela sa sve filom koji je cureo zena se odusevila i cela torta joj se pojela na rodjendanu!!!!
    I jos nesto: kod muffinsa je bitno da ih ne mutis dugo, nego da uvek sastojke blago sjedinite zicom za mucenje.takodje smesu mozete ostaviti da odstoji pola h. tako ce muffinsi kada se ispeku biti vazdusastiji.

    Ovo je stvarno jako bitno kod svake vrste, ja sam prvi put sve to zajedno lijepo mutila mikserom, bili su suvi sve zapinjali ugrlu, pa procitaj 1-2 stranicu ove teme i sve ces tu naci, prava riznica savjeta. A moj Aljosa obozava slatkise (naravno, znas i sama da su rijeci tu suvisne) i svaki moj experiment dodje prvo u njegove ruke, ovi cokoladni mu se najvise svidjaju, dugo ostanu mekani i socni, on stalno nosi u skolu za uzinu, probaj prvom prilikom. Meni ispadnu 24 kom pa pecem u 2 pleh modlice odjednom
    Hej, pa taj recept je na prvoj strani i dala ga je Unchi pa cu ti ja ovdje samo iskopirati

    Cokoladni cupcakes (3 vrste cokolade)

    Sastojci za 14-15 kom
    1 jaje, 220 g šećera, 120 g milerama, 100 ml jogurta, 0,8 dl mleka, 30 g milka kakaoa, 20 g gorkog kakaoa, 90 g putera, 300 g glatkog brašna, 1 kasicica praška za pecivo, 65 g mlečne čokolade, 65 g bele čokolade, 65 g čokolade za kuvanje
    Priprema:cokolade sitno iseckajte. zicom za mucenje izmešajte jaje sa šećerom i po redu dodajte sastojke, mileram, jogurt, mleko, kakao, otopljeni puter i brašno sa praškom za pecivo. izmešajte i na kraju umešajte komadiće čokolada..ako vam se cini da je smesa pregusta dodajte jos malo mleka (moj komentar: ja ne dodajem mlijeko jer mi budu zilavi nego jogurt stavim citav i onda jos samo malo povecam mlijeko na 1,2dl jer bude masa bas dosta gusta...)
    rasporedite u korpice koje rasporedite u kalup za muffins u i pecite na 180°C oko 25 minuta.
    Srebrni prah kupujem u bocicama, kod mene je 2 eura, inace je poreklo Grcka.Rastvori se u casici sa nekoliko kapi alkohola i cetkicom farbas i to je to.Pozdrav!
    zlatna je neka iz Makedonije od pre 4 godine a zica je ona bela za cvetove najtanja28 obmotana cvecarskom trakom
    Vec je prosao rodjus...:),ja htela da ti kazem da mozes da smanjis jaja ako hoces da ti budu tanje kore,ja sam sada pravila u 28 i jednu koru od tri srednja jaja i bile su super kore,tanje,i za 28 sam crni fil pravila celu meru a beli 3/4 i taman bilo...:)
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Back
Top