A vina baš i nisu neka , kao što su štrudle - dal zbog vode - sumporuše , arterske ; il' zbog , ugarske podrumske memle ! Đavo bi ga znao ! A ni dudovača nije , onako , kako da kažem - dobra , za ludilo od pijanke !
Tek , ne brigajte vojvođani , niki vam neće vojvodinu , vaše vlasteline i romeje ! Siti smo mi naših , koji će nam antrak vaši , jošte sa takvim vinima i rakijom takvom . Ma ni pas smaslom ne bi ih liza !
E jedino te štrudle i tako to ! Mislim do je krasno ! Pa u vezi njih možemo da se dogovorimo ! Vi nama štrudle i tako to - mislim testo i sve što ide uz testo ! Za uzvrat ištite šta vam volja ! Znam da nećete naša vina i rakije , pa nije ni red , zbog vaših ! Naše velemože i romeje ; pa i celo plemstvo - karađorđevićko , četničko , partizansko sa potomcima , ne preporučujem ; mada bih ih nekom uvalio gratis - celu poziciono opozicionu garnituru !