Dok srčem čaj u pet ...i pravim se Englez ...

Dok srčem čaj u pet … i pravim se Englez …


Srk …
Naš državni vrh ne zna za odmor, što se kaže, rade punom parom…Pa tako čitam jutros kako je ministar …Izjavio…Predsednik Vlade …Naglasio…Predsednik države …Podvukao … Skromno bih dodao ( vest koju su mediji nepravedno preskočili )…a Voja Radovanović je napisao…

Srk …
Huligani koji su tukli navijače iz Francuske pikslom po glavi, izgleda da su ispušili…većina ih je uhapšena ….Ali vest o novom napadu na strane državljane me je zaprepastila…mislim strašno…da se pošten čovek u.ere od straha…Napadnut je turista iz Australije ispred javnog WC – a…izgleda da se s.anja kod nas i dalje dešavaju…

Srk …
Čitam onda dalje…U pokušaju da naplate deo poreza koji nekadašnji fudbalski as Maradona duguje za period kad je igrao u Napulju, italijanska policija je oduzela mindjuše treneru argentinske reprezentacije vredne 4000 evra…Izgleda da mu ostaje da plati još samo 37 miliona, ali on kaže da ga boli uvo za to…

Srk …
Jesen prodje…a ja sam neženja…
Čitam juče ovo istraživanje o brakovima u Srbiji…Kako se od sklopljenih brakova u jednoj godini, čak patina razvede…a od onih što preostanu, opet petina je nezadovoljna svojim brakom…Izgleda da su kod nas brakom najzadovoljniji …neoženjeni…

Srk …
I tako…izgleda da nije loše biti neoženjen…mnogi poznati su pokušali da izbegnu tu obavezu…I zadovoljstvo…
Ako izuzmem svoj slučaj…setih se nekih poznatih…
Hitler je u braku bio samo 40 sati…ali za njega tvrde da je više voleo '' svastiku '' od žene, pa ga donekle i razumem…
Pa onda naš Tesla …ali on je na suprotne polove gledao iz jednog drugog ugla…uf…Bilo ih je još dosta znanih i neznanih…ko svih da se seti…

Srk …
Ali kad sam pročitao za ovaj slučaj iz Malezije…oči su mi se otvorile…Shvatio sam da i najstabilniji brakovi često to nisu, mada postoji izreka… ljubav ne zna za granice…A vest glasi …

Srk …
Vuk ( Vuk dlaku menja…ali Danu nikako )Kundor, stara 107 godina je objavila oglas da traži novog, 23 muža po redu…( što je sasvim u redu )…jer se plaši da bi njen sadašnji muž Nur Če Musa ( ne zna se da li dere jarca…ali izgleda da je narkoman ) mogao da je ostavi zbog mladje žene…( gadno je to sa narkomanima…kad se jednom '' navuku '' ( na mladju ženu ), neće posle da se '' skinu '' )….I iako je razlika u godinama izmedju bivših supružnika samo 70 godina…jedino mi ostaje da kažem…šteta…Imali su dobitnu kombinaciju za jedan uspešan brak…Spojili su mladost i iskustvo…pa da…

Srk …
I tako…Čitam tekst o pingvinima ( koliko oni imaju sličnosti sa ljudima ), pa opet nešto razmišljam o braku…Naime…kod pingvina…dok mužjak leži na jajima, ženka ide da traži hranu…To me podseti na neke srećne brakove…gde muškarac leži na krevetu ( i još nečemu ) i gleda tenis…a ženi kaže : '' Idi ti danas na pijac ''….

Srk …
Vremenska prognoza sve češće počinje rečima…Ponegde moguća kiša…Možda će neko i razumeti gde će to biti, ali bih voleo da su precizniji…Tu bi mogli malo da se ugledaju na mene…Kod mene se tačno zna šta je moguće,gde,i za koliko…

Srk …
Samo na ovim adresama…
Voja.Radovanovic@gmail.com
I
malivoja@bitsyu.net
možete naručiti knjige :
'' Kako sam ostao neženja '' i '' Tesla se vraća u Ameriku – Prvi ministar ''....cena...220 din. Plus PTT...
Pa da....
Srk ...

U Beogradu
21.09.2009 god.
 

Back
Top