Dok srčem čaj u pet ...i pravim se Englez ...

Dok srčem čaj u pet ...i pravim se Englez ...

Srk ...
- Komšija, možete li me pustiti preko reda...strašno se žurim – reče mi jutros komšija Vlada, pokazujući mi dve rolne toalet papira koje je upravo kupio.
- Kako da ne komšija, samo izvolite ...- ljubazno odgovaram propuštajući ga da prodje. – I požurite da ne zakasnite...- uspeh da mu dobacim dok je istrčavao iz prodavnice.
- Ništa ne brinite komšija...- uspe i on meni da dobaci -...ja sam ti kao naša Vlada, sve svoje probleme rešavam u hodu...

Srk ...
I kad već pomenuh Vladu...nju izgleda čeka ogroman posao...moraće da kreše administraciju...Sa ove bezbedne udaljenosti uopšte ne zavidim onima koji će biti kresani...ali mi je drago što to neće biti narod...Krešite se malo izmedju sebe...

Srk ...
I tako ...Čitam kako je predsednik Srbije g. Tadić zaveštao organe. Nisam iz teksta baš razumeo na šta se to odnosi, ali ako su mislili na unutrašnje ograne, onda bi to moglo jedino da znači... da je Ivicu Dačića zaveštao i sledećoj Vladi...pa da ...


Srk ...
Da poslovica '' Ko visoko leti...nisko pada '' nadje uporište i u realnom životu, potrudila se naša avio kompanija '' JAT '', objavivši podatak kako posluje sa gubitkom, i kako će zatražiti pomoć od Vlade ne bi li prevazišla trenutnu krizu...Izgleda da oni još žive u oblacima...

Srk ...
I kad sam već kod narodnih mudrosti, setih se još jedne, kako se svaka škola plaća...A '' Djački dinar '' samo potvrdjuje pravilo...da se kod nas '' svaka škola skupo plaća ''...

Srk ...
Cenim da će film '' Tamo i ovde '' dobro proći kod naše publike ( ako zbog ničeg drugog, a ono zbog dobrog naslova ), i da će napuniti bioskopske blagajne.Iz jednog prostog razloga, jer je kod nas puno toga...i tamo i ovde...Na primer, oni koji drže pare i tamo i ovde...pa oni što bi hteli da budu i tamo ( Evropa )...i ovde ( Srbija )...pa poslanici koji naplaćuju putne troškove kao da su bili tamo...a bili su ovde....I da ne zaboravim nas ogromnu većinu...koji nismo ni tamo...ni ovde...jednom rečju nigde...

Srk ...
Gledam ova pojeftinjenja u IDEI, pa se nešto mislim...lepo ste vi sve to smislili...i onda dobijem Ideu da i ja malo na taj način izreklamiram svoje knjige...Ko zna...možda i upali...
'' Kako sam ostao neženja ''
( stara cena 1200 – pa precrtano )
( nova cena samo 220 din. Plus PTT – Velikim slovima )
'' Tesla se vraća u Ameriku – Prvi ministar ''
( stara cena 980 – pa precrtano )
( nova cena samo 220 plus PTT – Velikim slovima )
Naručbine slati na adresu :
Voja.Radovanovic@gmail.com
Ili
malivoja@bitsyu.net
Naručivati po novoj ceni…pa da…

Srk …

U Beogradu
15.09.2009 god.
 

Back
Top