Gola kafa

I04-KaffeeRakija.jpg



Sretoh čika Stoleta ispred zgrade te se raspričasmo o nekim kućevnim stvarima. Došlo vreme da se sprema zimnica pa se onako domacinski trudimo da propratimo ono što nam žene rade. Nije lepo da stojimo ovde, vidiš kako nas gledaju kroz prozore,pomisliće da se spremamo da menjamo predsednika Skupstine stanara, nego 'ajmo mi kod Milutina da popijemo po kaficu.

Ulazimo i sa vrata mu kažem,dve grke a on pita, jel gole. Jok more, dve normalne, nećeš valjda da nam oduzmeš zadovoljstvo ispijenja kafe. Ma ne kaže,nego vidim nešto ste se namrčili pa ko velim nije vam do normalne nego bi vam gola bolje legla. De,de, ne zezaj, nego donesi one naše. Donose Milutin normalne,grke,sa ratlukom na čačkalicu i kiselom vodom i sa malom ljutom rakijicom..Normalno. Kako da uživam u kafi ako pre toga ne umočim ratluk u kiselu vodu a ona se onako lepo zapeni a posle kafu zalijem sa ljutom. E, to je merak.

Probao sam ja i ove kratke,dugacke,espreso,kapućino,ness,ajs,jedan u dva i tri al' mi nešto tu fali, imam osećaj kad ih pijem kao da vodim ljubav kroz gaće. U kafi se bre uživa a ne sipa se za vrat i gde ide kafa bez rakije. Što kaže moja komšinica Dara, hebeš kafu posle koje ne možeš da gledaš u šolju
 
Vodka - pomodarstvo draga moja kao i mnoge druge stvari koje nam ne prilice,ne zato sto nisu bolje nego sto su nase bile sa dusom. U koliko kuca danas dobijes slatko od tresanja ili sumskih jagodica kao posluzenje? Skoro nigde,odnosno bolje je reci samo kod neke stara majke ili kume. A bas je bio lep oicaj ugostiti nekoga kasicicom slatka i casom vode,dusu da povrati
 
Alo bre, nit sam stara majka niti kuma,imam samo:zper: 36 godina i imam slatko od sitnih,sitnih jagodica,pa od kupina i svasta jos! Nismo svi zaboravili najbolje stvari iz kuhinja nasih baka,nana,keka. I ja sam od onih koja mirise detinjstva je ozivela i u svojoj kuci
 
SibirskiTigar;bt47018:
Vodka - pomodarstvo draga moja kao i mnoge druge stvari koje nam ne prilice,ne zato sto nisu bolje nego sto su nase bile sa dusom. U koliko kuca danas dobijes slatko od tresanja ili sumskih jagodica kao posluzenje? Skoro nigde,odnosno bolje je reci samo kod neke stara majke ili kume. A bas je bio lep oicaj ugostiti nekoga kasicicom slatka i casom vode,dusu da povrati

Kod mene mozes dfa ga dobijes,jer ja pravim slatko i dalje...Trenutno bi dobio od sljiva,sa sve orahom unutra...I ukusom na rozetlu...Kad slatko zafali sluzi se med....
 
dusan jovic 95;bt47037:
Alo bre, nit sam stara majka niti kuma,imam samo:zper: 36 godina i imam slatko od sitnih,sitnih jagodica,pa od kupina i svasta jos! Nismo svi zaboravili najbolje stvari iz kuhinja nasih baka,nana,keka. I ja sam od onih koja mirise detinjstva je ozivela i u svojoj kuci


Tako je Dusanka...:cmok2::heart:
 
SibirskiTigar;bt47016:
dusan jovic 95 - posto vec znam da si zensko onda nekako treba da te oslovljavam kad sama nisi odredila nick. Ja cu da te zovem dusanka nekako se namece samo od sebe. A sto se tice ovog u skoli zar si dobila samo jedan? Mozda je vreme da razmisljanje izadje, kreni pa ces da vidis dokle ce da te dovede. I ja sam imao strah a nekad se iznenadim kad vidim kako sam nesto napisao


U pravu si,vazno je krenuti,posle sve ide lakse...
 
dusan jovic 95 - alo dusanka,sto si bre zapenila. Svako pravilo ima izuzetka pa tako i ti.Koliko tvojih drugarica od 36 godina kuva slatko od sumskih jagoda,ma kolko je njih uopste videlo sumske jagode? Hoces da kazes sve? Kad bi se zezali. A sto se tice tebe ako je tako,svaka cast.Da te nema trebalo bi te napraviti
 
Odvikla sm se od kafe......

tu i tamo po kad kad i to inkaffe ili monah...

:manikir:
Slatko od smokvi sam napravia...za sladokusce , a planiram i od šljiva...to volimmmmmmmmmmm:zcepanje:

http://4.***************/_d4dfD5LFdX8/SNkiAu6azdI/AAAAAAAAAB4/idv8uNpDiQE/s320/D%C5%BEem+od+smokav
 
:cepanje:dobar jutar. Mnogo sam glasna kazem ja,on kaze da se derem:zper:Kaze ako me covek nevidi,nije problem jer ce me cuti. I tako...bice prvi na planeti koji nece ici na poboljsanje sluha,nego na smanjenje. A ja samo volim da sam jasna i glasna:besna:
 

Back
Top