Gola kafa

I04-KaffeeRakija.jpg



Sretoh čika Stoleta ispred zgrade te se raspričasmo o nekim kućevnim stvarima. Došlo vreme da se sprema zimnica pa se onako domacinski trudimo da propratimo ono što nam žene rade. Nije lepo da stojimo ovde, vidiš kako nas gledaju kroz prozore,pomisliće da se spremamo da menjamo predsednika Skupstine stanara, nego 'ajmo mi kod Milutina da popijemo po kaficu.

Ulazimo i sa vrata mu kažem,dve grke a on pita, jel gole. Jok more, dve normalne, nećeš valjda da nam oduzmeš zadovoljstvo ispijenja kafe. Ma ne kaže,nego vidim nešto ste se namrčili pa ko velim nije vam do normalne nego bi vam gola bolje legla. De,de, ne zezaj, nego donesi one naše. Donose Milutin normalne,grke,sa ratlukom na čačkalicu i kiselom vodom i sa malom ljutom rakijicom..Normalno. Kako da uživam u kafi ako pre toga ne umočim ratluk u kiselu vodu a ona se onako lepo zapeni a posle kafu zalijem sa ljutom. E, to je merak.

Probao sam ja i ove kratke,dugacke,espreso,kapućino,ness,ajs,jedan u dva i tri al' mi nešto tu fali, imam osećaj kad ih pijem kao da vodim ljubav kroz gaće. U kafi se bre uživa a ne sipa se za vrat i gde ide kafa bez rakije. Što kaže moja komšinica Dara, hebeš kafu posle koje ne možeš da gledaš u šolju
 
E vala jes... kad mi ponude nes kafu ja odmah tražim 'leba da malo udrobim - to mu dodje ko nekadašnja "Divka" od koje se pravila bela kafa sa mlekom. Samo smo sada kao mnogo fini pa pijemo "nes".:lol:
 
U Beogradu retko gde sluze pravu kafu,nazalost,a sa ratlukom,da ne pricamo...Najvise mrzim kad imaju samo espresso,a mera je za obican espresso oko tri kapi na dnu solje,a produzeni espresso,tek da malo prekrije dno soljice...i sve to za ne bas male pare...:)
 
Kafa, i to obična, ona što gu vikaju turska, se pije s merak, polako, dušu da si odmoriš, snaga da se vrne, misli da se svrte........i s ratluk........a za rakiju, pa može i toj ako ti duša iska
:klap:
 
Ako ispred mene nije puna džezva,ja to i ne zovem kafom....
P.S.mozda bi mogao zeni pomoci oko spremanja zimnice...he he...umjesto sto ispijas kafice i čašice....šalim se naravno...pozz.
 
gagili - ja iskljucivo ratluk od ruze,volim i sa orasima ali mi nekad orasi budu uzegli pa mi pokvare zadovoljstvo. Nego me zena pokvarila u zadnje vreme pa mi kuva samo neku kafu sa ukusom vanile.Sve isto kao turska samo ima blagi ukus vanile.Zove se late i mogu ti reci da nije losa i u solju moze da se gleda
 
Vau pa tebe ovde svi mnogo vole!!!!!! Ajd da to izbalansiramo-jel ti stvarno nemas nista bolje da radis od ranog jutra nego da zapocinjes dan raspravom o instituciji zvanoj kafa? Nisi li mogao neku vispreniju kosku da nam bacis za ponedeljak ujutru? I bar da si lepse drustvo imao za tu jutarnju kafu pa da je pao i desert....e to ti je onda dobar pocetak ponedeljka i nove radne nedelje
 
dusan jovic 95 - za jutarnju kafu imam najbolje moguce drustvo o tome sam vec pisao a to je ona koju sam odabrao da s' njom prvedem zivot.
A sto se tice deserta u ranim jutarnjim satima ne bi bilo fino da mu sad ovde pominjem ime jer sve moje prijateljice sa bloga su dame a pred njima vodim racuna sta se pricam
 
SibirskiTigar;bt46839:
dusan jovic 95 - za jutarnju kafu imam najbolje moguce drustvo o tome sam vec pisao a to je ona koju sam odabrao da s' njom prvedem zivot.
A sto se tice deserta u ranim jutarnjim satima ne bi bilo fino da mu sad ovde pominjem ime jer sve moje prijateljice sa bloga su dame a pred njima vodim racuna sta se pricam

Vole i dame da cuju koji je to desert?;)

Da li onaj koji vole mnogi,pa cak i dame...:rumenko:?
 

Back
Top