Haos u Nisu

Juce sam resio da posle visesatnog ucenja sebi priustim zasluzeni odmor. To mozda i nije bila dobra ideja. Uzimam novine, otvaram stranu nasumicno i vidim naslov "OPASNE PORUKE NA STRATISTU". Tema me je zainteresovala, pa sam resio da procitam clanak. I sta vidim? Novi ispadi neonacista u Nisu. Neonacisti su "ukrasili" najlepse spomenike svojim simbolima i parolama. Unakazeno je puno spomenika, a jedna agencija za zastitu ljudskih prava osudila ovaj cin. Slazem se sa njima. Ne bih nikoga da uvredim, ali zar nije pomalo debilno slediti nacisticke ideje u 21. veku- veku tolerancije. Nije mi jasno kako neko moze i dalje da se drzi tako zaostalih stavova i kako ljudi ne mogu da shvate da boja koze, nacionalnost i poreklo nije bitno... Zvucace kao klise, ali moram da kazem da treba da zivimo u miru i toleranciji jer ce nam zivot tako biti bolji. Prestanimo vec jednom da sledimo ljude koji su odavno mrtvi i pocnimo da zivimo svoj zivot.
Nemam vise vremena da se posvetim ovoj temi, ali mislim da je i ovo sasvim dovoljno da ljudima predocim sta se sve desava. Cekam komentare.
 

Back
Top