Sva ta glupiranja oko NG

Kako me nerviraju sve ove gluposti oko Nove Godine... Ne postoji poznanik kojeg kad sretnem na ulici ne pita 'A gde si planirala za novaka?' A onda drugarica obavezno 'A jel imas isplanirano sta ces da obuces?'
Ma da... Ja sam ti puna spiskova sta cu da radim, danas, sutra prekosutra... Nemam pojma gde cu za NG. I to me tako nervira kad kazem jer svi onda ucine ovo :-o i kazu 'Pa ostalo je jos samo dve nedelje'.
Naaaah... Dobro da se ne lazemo i ja sam pre neke 3 godine bila u fazonu da planiram mesec dana unapred, sta cu obuci, sa kim cu ici, gde cu ici... Ali onda su se tu desili svi ti drugovi, hvala bogu na muskarcima, koji tako ne mare za sutra, jer danas je lep dan, hajde da uzivamo u njemu, sto da se nerviramo oko sutra...
A kazu s kim si, takav si... Sigurno je lepo biti muskarac... Ali meni je lepo i biti zena (?!?) ok devojka, po nekim devojcica, i imati sve te preparate i sve te strucnjake koji se trude da mi ostanemo lepe... A onda lepo je ici onim putem kojim je malo koja zena isla... Recimo ja sam dobila ponudu za vojnu akademiju... nije, nego... Razlozi zbog kojih bih volela da idem u vojnu nisu mi dovoljni da bih otisla...
A razlozi protiv su mi sasvim dovoljni da ne idem... Mislim jeste li vi videli kakve su im uniforme? A tek cipele? :-D Ne mogu sebe da osudim na setanje u takvim krpicama, previse sam skromna :) I sad se ja pitam kako sam sa teme o proslavi novaka dosla do Vojne Akademije... Naaah who cares? Uglavnom sto se teci planiranja za ovu Novu Godinu sve to prepustam onim mojim ludacima, a ako stvar postane toliko ozbiljna da kazu NS,TRG,COLA onda cu da intervenisem :) A vi? Gde cete vi za NG? hehe
 
eto, tako ja svake godine mesec dana ranije razmišljam o NG, ali najozbiljnije, i već peti put idem na trg.
od opreme: čizme za planinarenje i moja jakna poznatija kao "tufna", jer je oooogromna, punjena perjem i tako tim čudima, a kratka. sva je smešna. obično kupim nove minđuše ili šnalu za tu priliku.

a pre toga ćemo dragi i ja da pravimo klopicu&pijanku za društvance (od negde 2 popodne, pa dok ne krenemo) i after aur&doručak za posle one zimoće na trgovima.
 
Tz, to je zato sto ti imash dragog, da ja imam dragog, a da to nije kucni ljubimac :), znas kako bi provela NG? Verovatno kuci, u njegovom zagrljaju sa mnogo kojekakvih grickalica i slatkisa, ispred kompa gledajuci neke filmove... i isprobavajuci novogodisnji poklon, hehe :) Ne stvarno, uvek mi se desavalo da bas tu noc, kad se toliko sredim, i kad toliko ocekujem bude njesra... Zato bih je iskulirala sa dragim... A posto ga nemam kao sto sam i navela, jednostavno ove godine necu nista da ocekujem nista pa mozda ispadne ok...
 
prošle ng, izašli on&ja na trg, bili od 11:30 do 12:30 i smorili se, i otišli kući da se mazimo :trep:

a jeste to prokltestvo, kad god nešto veliko očekuješ, ispadne skroz bezveze. zato je najbolje prvo nacirkati se, pa onda sve ostalo :) onda ništa ne može da te skenja.

a, da, i nikako ne ići na velike žurke.
1) gužva
2) dimčina
3) pijane budale
4) nemaš gde da se skloniš ako te neko smara
 
gutar babe .. stavka broj 4 . Pa jes' , nemash gde da se sklonish ako ti se s nekim k ara , al ti kao chuvar urbanog duha , EJ ! Moras naci neko reshenje , tipa haustor , podrumske prostorije , atomsko sklonishte , vatrogasne stepenice , priznaj da se na istim nikad nisi palaTR ;) !? Minaqua bashtini egzotiku ( bash kao i ti urbani duh ;) tako da ona je verovatno probala CHAK i na lijani ;)
 
minaquo ;) ma pali na trg , sve je za dz , a i masa greje ;) ******* kad si plitkog dzepa dobra je i ceca il ko ce vec da peva od tih radodajki .. E moje devojTJice , kako je vama lepo
P.S minaquo , je l imash prijatelja ( prijateljicu) ok , da ti kazhe da NEMASH POJMA sa pisanjem ? Ali stvarno , ok si riba ( na slici ovo shto se vidi , realan sam chovek ) al da pishesh ne umesh .. mada chitam te , jer glupost uveseljava neretko ;)
 
I imam profesoricu Srpskog jezika koja je da, tako kazemo, visoko obrazovana zena, i koja ceni moje radove i ono sto cuje od mene. Tako da ako mislis da ce me komentari od coveka koji je ocigledno isfrustriran zbog necega, da ne kazem iskompleksiran, dotaci, gresis...
 
hehe...a moji komentari jel te dotiču?...;)
inače novu godinu planiram kao Pera...:lol: ..ma svejedno mi, ako niko ništa ne organizuje (pošto ja nema šanse da se cimam ni 1% ) otiću na trg..ipak peva Čola (tj. čitaj: biće gomila devojaka...8) )...:lol:
 
minaquo ;) ako mi te ne budesh chitala ostadoh bez chitalaca je bo te .. ;) Pazi devojTJice , ja sam samo iskren , al ..tebe istina vredja , ne znash da pishesh devojko , mislim , znash , al loshe je to , a srpski ti predaje keva , strina tetka , ujna .. komshinica .. ?
A da , ono oko frustracija , komplexa i sl .. pa vidish NAUCHNA ISTRAZHIVANJA kazhu da za uvredama tipa " iskomplexiran" i sl NAJVISHE POSEZHU upravo takvi , e sad ako ne razumesh o chemu se radi pitaj neko da ti simplifikuje , mislim , SIMPLIFIKUJE , pitaj Vujakliju ako ne znash , il profesoricu ;)
 
aj posto sam krenuo da ti iscitavam blog (jelda, ti si procitala moj, osecam se nekako moralno obaveznim da uzvratim), da bacim komentar i ovde.
hah. ne znam gde cu za novaka :P
mada 2 nedelje ume da bude puno... ko zna sta ce sve da iskrsne u medjuvremenu...
 

Back
Top