Taština riba

2509493sw3.gif


Ne znam zašto ali koristila je svaku priliku da mi kaže nešto zajedljivo, dobaci,pecne,zakoluta očima. Tako i ovoga puta dok uzimam štap za pecanje. Odmah tu uz samu kuću teče reka. Kad imam malo slobodnog vremena sedim uz obalu sa tim štapićem i uživam u tišini. Izlazim iz kuće a iza sebe čujem ciničan osmeh i reči, "al' će večeras biti dobra večera"..

Krv mi je odmah proključala,besan sam a ništa nisam odgovorio. Stojim uz obalu i besomučno bacam varalicu sa pogledom okrenutim ka nebu i molbom da mi dozvoli da upecam samo jednu ribu. Varalica samo klizi kroz vodu a moje molbe postaju sve jače.Vreme prolazi a ništa se ne dešava. Prolaze komšije,.zapitkuju ima li šta a ja samo ćutim,odmahnem rukom i mislim se kako će tašta da uživa kad se budem vratio praznih šaka.. Još jedan zabačaj i idem kući,sav razočaran ...odjednom osetih udarac. Imao sam ribu na najlonu. Molim te Bože samo da se ne otkači. Uspeo sam da izvučem na obalu jednu malu štukicu, tu negde oko kila a možda i manje. U tom trenutku ona je meni ličila na zločestu ajkulu.

Nisam je skinuo sa štapa,onako sam je uneo u kuću dok se još praćakala... rekoh gospođo evo Vaše ribe, molim vas spremite nam večeru i prođoh pored nje. A onda sam pobednički uskliknuo, Bože,hvala ti i podigoh vosoko ruke.
Kasnije sam imao dobrih izlova ali mi ni jedan nije bio tako važan niti sam se obradovao kao toj maloj štukici. Verovatno sam tada potrošio tu vrstu radovanja

A zvao sam je gospođo ... nikada mi neće biti jasno zašto se ljutila zbog toga...a čini mi se nije ni znala za onu narodnu "volim zeta zbog svog deteta"
 
Ташта моја је фина

ал једно давно код деде док је би долмаш на Тарашкој скели на Тиси
Био ја 12 година тата ,кум и чика (стриц) мој били
кум и чика иду да кошарају(то је фатање рибе у плићаку са корпом од прућа) тата мој их зеза
Шта ви уфатите ја ћу живо да поједем
И кум кошара чика и ја на обали бара велика ,Тиса се управо повукла
Кум виче Лале(чик ми се тако зове) дај џак ево нешто велико
док чика није стиго куму слети обад на рам он га пљесне једноим руком,притисак кошаре пупусти а у другој му остане огромна шкрга од шарана
сви попизидли
а поред нас био један глувонеми иде кроз бару и фата рибу рукама мали комади али фата
кад у једно момоенту извади шарана од 6-7 кила
и не би то била трагедија да му није фалила шкрга са леве стране једва смо савладали кума да му га не отме
а кда смо стигли на чуварницу(кућа чувара долме)
и донели само шкргу једну то зезеање од мог бабе нико није могао да преживи

Тако да разумем величину твог улова ,мислим да је био највећи на свету
 
Миле саКлисе - мој улов био огроман,знаш само колке су му очи биле? И ова твоја прича лепа,животна

М верујем да су јј очи биле ко тањири од кафе ако не и већи
а зуби ко тестере
Величина као и лепота се налазе у оку посматрача
 
Ops tigre...prvi put nisam odusevljena temom...;) jer i ja cu biti tasta...:zcepanje: U pravu si za ono: volim zeta zbog mog deteta ali...;) postoje zetovi koji se daju voleti, i te kako. Mada, nikada mi nece biti jasno zasto je u narodu takvo misljenje, da se najvise mrze svekrve i taste? I to je zaista tako...Salim se ja malo za temu, vidis da me okupirala bre...Dao si me na muke...;)
 
Poslednja izmena:
gagili - znam ja jos po neke o tasti a' nije im mesto bas ovde. Mnogo je lepo sto ces biti tasta i to je pogresno sto se misli o mrznji ja moju nikad nisam mrzeo al' je nisam ni voleo,postovao sam je
 
Znam da im nije mesto ovde i vec sam se pokajala sto sam ga ispricala...Znas ono...prvi utisak, prva pomisao...a posle ti bude krivo...Cak sam pre par minuta htela da brisem komentar a ti odgovori...U svakom slucaju, nisam ni ja mislila na pravu mrznju, nego ne voljenje...da tako kazem...Sto se tice poštovanja, mislim da je ono najvažnije od svega...Svaka čast tigre...i ipak cu izbrisati deo komentara...To nisam ja, samo me malo pogodilo...:)
 

Back
Top