Pre nas niko nije bio mlad

moja baka, na primer, nikada nije imala osamnaest. ona je rođena negde sa pedeset godina, a malo posle toga sam se rodila ja.

moja mama je tek tad i počela da živi tek kad sam se ja rodila, nije se nikada prvi put zaljubila, napila na žurci i ljubila sa nekim tamo likom. nije nikada trčala posle faksa kod dečka, pila kafu na pauzi, vrištala od smeha, išla u kupovinu sa drugaricama. a-a!

moj tata nikada nije pevao na koncertima i pio pivo iz plastične čaše od pola litra u nekom tamo studentskom domu, i nikada nije prespavao kod neke drugarice koja je pravila žurku u stanu.

Patrijarh je oduvek imao bradu, i oduvek je sed. niko od mojih profesora nije imao bubuljice, niti retke, tek porasle brčiće.

samo moja generacija je mlada, samo mi pijemo i pevamo, samo mi spavamo jedni kod drugih po petoro u krevetima, sedimo na podu, pušimo ispod znaka "zabranjeno pušenje" i stavljamo "magareće uši" jedni drugima na fotografijama. samo se mi glupiramo na časovima, i samo smo mi lagali razredne u srednjoj. samo mi umemo sa kompjuterima, samo se mi držimo za ruke, samo se mi ljubimo na Kalemegdanu.

i pre nas niko, niko nije bio mlad.

(inspirisano http://picasaweb.google.com/kstplaneta)
 
"moja mama je tek tad i počela da živi tek kad sam se ja rodila, nije se nikada prvi put zaljubila, napila na žurci i ljubila sa nekim tamo likom. nije nikada trčala posle faksa kod dečka, pila kafu na pauzi, vrištala od smeha, išla u kupovinu sa drugaricama. a-a!

moj tata nikada nije pevao na koncertima i pio pivo iz plastične čaše od pola litra u nekom tamo studentskom domu, i nikada nije prespavao kod neke drugarice koja je pravila žurku u stanu."
agree
ali shto je tuzhno,moji stvarno to nikad nisu radili,pa me shodno tome ne mogu razumeti.
 
dobro se sećam svoje mladosti....to može da potvrdi svako ko me zna...zato nisam stroga prema svojoj deci. ali, roditelji samo pokušavaju da vas spreče (koja glupa intencija) da se dočepate nečeg iz čega se posle nećete izvući bez posledica...mislim, oni vas vole i to rade samo radi vas.
a mladost treba proživeti...i ne treba misliti da se život završava sa 17 godina.
zaboga, on nije ni počeo kako treba...
 
Dobro.
Sto se tice mladosti, zemlje Srbije/Jugoslavije ili kako god je se bila zvala... Smatram da je to vreme 60-ih/70-ih koliko bilo dobro, toliko i lose.
Covece, gomila mladih ljudi koja se plasila da se suprostavi roditeljima, sistemu i svemu tome.
Danas, naprtov imamo gomilu mladih ljudi koji se ponasaju kao olos. Bez mrvice postovanja ka roditeljima, ka svemu oko njih.
Jbm ti extremisticku zemlju...

Takodje smatram da je vrlo malo slobodoumnih ljudi sto se tice umetnosti, i tada i sada...
Evo, svaki put kada gledam neki stariji domaci film se iznerviram zato sto ga sprckaju i ne lici ni na sta... Ima domacih klasika, ali oni su retki i zato su klasici. Danas, sto je jos gore, nema nikakvih filmova.

U svakom slucaju... Oba vremena su totalne gluposti.
Ne volim ni matore, a ni mlade. Isti su mi nekako... :D

Naravno nije bas sve toliko crno-belo... ali me mrzi da trazim to malo boje na ovom ogromnom crno-belom nebu...
 
Pesimisto najgori :P Ja kad pomislim na yugu pomislim na yu bendove... i zazalim sto nisam zivela tada da idem na svirke... :( Ali hvala bogu ima i dan danas ljudi koji cene nas yu rock i koji ga sviraju tako da nema nista lepse za mene od 4 sata skakanja uz pesme kao sto su: srce na cesti, na zapadu nista novo,zuti kisobran itd. itd. Da ne nabrajam a ne smem da izostavim grupu sa nasih prostora i naseg vremena Van Gogh koja stvarno ima dobr pesme...
 
Dobro, naravo da su bilo dobrih grupa... Azra, EKV, Smak, Galija, Atomsko Skloniste, Prljavo Kazaliste...
Ali opet... sta znam... Menjam misli... Ko zna sta cu sutra misliti...
Mozda, ako nadjem neku lovu i krenem u snimanje filmova i komponovanje, smirim malo istrosene zivce... :lol: :D
 
Eeeee... Film! Ne ljutite se da malo evociram uspomene?
Uvek sam voleo Film. To je valjda zbog energije koju su posedovali, narocito Jura.
Imali su neki fazon marginalaca i coskarosa, momaka iz kraja, bez pretenzija da pevaju o velikim stvarima, tragicnim ljubavima, politici i socijalnoj bedi.

I tako, 1982, siguran sam da je to bila ta godina, Film je imao koncert u Pinkiju.
Posto smo halu jako dobro poznavali, drugari i ja smo usli na sluzbeni ulaz, pa kroz poslovni deo, pa kroz neke hodnike, pa sve do jednih vrata koja su vodila do loze. Naravno, ispod casti je bilo da lokalni momci placaju ulaznicu za koncert koji se odrzava na njihovom terenu.
E, ali koncert...
Jura se pojavio u tirkiznoplavom sakou na sljokice i sa velikim spotom u obliku topa kojim je obasjavao publiku. Ko zna kako Stublic izgleda, zna da je ovaj ima onu svoju frizuru sa uvojkom preko cela.
Jura je uvek bio saban, ali saban sa stilom, ako razumete sta hocu da kazem. Nije se trudio da bude nesto sto nije, makar je takav moj utisak.
E tako... I u toku koncerta se presvlacio nekoliko puta, kao da je Zdravko Colic. I svaki put je izlazio u garderobi bljestavijoj od prethodne. Samo sto nije izasao obucen kao Elvis.

Ne znam sta bih jos napisao... Imao sam silnu zelju da nesto kazem o grupi Film, ali sad vidim da nema mnogo da se prica. A nije bas ni zanimljivo...
Al' nema veze, neka ide... Enter.
 
nikad nisam mogla da se odlučim između filma i azre...zavisilo je od raspoloženja...da li je štulić, po tvojim rečima, šaban sa stilom...ili je bez stila?
Ne mislim da je Stulic saban uopste, ali stoji da nisam uspeo da proniknem u njegovu dubinu - sto ne znaci te dubine nema.
Mislim, ako svi koji ga slusaju ili poznaju tvrde da je covek suvi genije, onda tu verovatno postoji nesto.
Nisam poklonik njegove muzike, ali mogu da je slusam. Nisam bas obozavatelj ni grupe Film, ali kod mene budi vecu emociju.
Svideo mi se samo prvi album Azre, sa pojavom Novog talasa, a onda je krenula ona cuvena multiprodukcija, gde mi je sve izgledalo kao jedna beskonacna pesma.
Molim fanove Azre da ne skoce da mi vade oci zbog evidentnog slepila za njihovu omiljenu grupu.
Priznajem da postoji mogucnost da sam jednostavno glup.
 

Back
Top