Seks uvod u razvod

1233091219efff43f.gif



Bože blagi kako su se samo voleli Mirka i Milanko. Upoznao sam ih još dok su bežali iz škole na klupu u susedni park i tu u tišini jablanova snevali svoj san. Jednog dana su se venčali i doselili u moj komšiluk. Nekako ubrzo došla su i deca pa se oboje zaposliše, sve im je teklo kao voda a njih dvoje i dalje u neraskidivoj ljubavi. I onda jednog dana fleš.

Ne mogu da verujem da iz njihovog stana čujem svađu, plač se useli u taj dom. Mala sredina sve se brzo sazna. Milanko je u međuvremenu počeo da švrćka sa koleginicom sa posla. Zaljubio se...niko to nije znao niti ih je ikad video. U jednom trenutku nova prijatreljica ga ostavi jer nije hteo da se razvede od Mirke ali ne daj vraže, umesto da ćuti on se poveri Mirki za svoj problem i savet šta da radi.... i bi šta bi.

Mirka povređena, ranjenog srca krene da mu se osveti pa ode sa prvim koji ju je poželeo a kandidata je bilo mnogo, mogla je da ih bira. Za nesreću vide je neko od Milankovih drugova te svađe u toj kući postadoše deo svakodnevice.

Proslo je više godina od tada, njih dvoje su se razveli,žive na suprotnim krajevima grada, jedno drugo više ni na ulici ne poznaju a ja znam da se njih dvoje i dalje vole.

U životu sam svašta čuo i video ali mi nikada nisu bili jasni,niti mogu razumeti ljude koji kad naprave takvu brljotinu utehu traže od svog supružnika. A ima ih dosta....
 
Сви браљве ,добро можда не сви

али увек је било правило једно

"КОМЕ БРЕ ТИ ВЕРУЈЕШ ?
МЕНИ ИЛ СВОЈИМ ОЧИМА"

породица се чувати увек треба , па по цену да
ти уђу и муда у менгеле
 
:(
ja znam za jedan brak, isto tako velika ljubav, tri sina;
i, on krene na sluzbeni put, a neko anonimno dojavi supruzi da je on tamo otisao sa tom koleginicom sta li da... i ako oce da proveri da saceka kad se budu vracali tamo i tamo; i ona saceka i vidi njega u kolima sa tom zenom da se vraca, mada nista drugo nije videla; trk nazad, spakuje mu osnovne stvari u kofer i frljakne kroz prozor, nije htela da ga pusti na vrata. Ali, ona je mislila samo da se svadja, nije joj na pamet palo da ce on da se naljuti. A on se opasno naljutio, jer od te svrljancije valjda uopste nista nije ni bilo i nikada se nisu pomirili, to je bilo kada sam ja bila tek rodjena
A sad, jedan kada sam ja bila vec stasala:zper:
Sretnem maminu prijateljicu, super zena super porodica, ona sva nikakva, i malo da prodjemo zajedno, pa malo da sednemo na klupu, pa ona meni: Ja se razvodim. Sta !?, kako !?
On isao na sluzbeni put, i uopste nije odseo u hotelu u kom je rekao da je odseo nego je ko zna gde odseo i to garant sa onom koju je vodio na selo, jer tamo su ga videli sa nekom. Pitam ja "A kako ti znas da on tamo nije odseo?" "Zvala sam tamo u hotel u kom je rekao da ce da odsedne." A kazem ja njoj "E na svasta li djavo nagovori zene! :evil:" A ona izbecila na mene, kako to mislim, pa svi su je podrzali, pa i na poslu su joj sve koleginice rekle da on garant ima drugu... "A sto mislis sto to njih zanima sto on ima drugu? Znas li ti bre kakav je to covek, pa sta i da je proseto neku, mozda nije mogo da joj se izgovori " I ja sve ko ljuta na nju kako je bila u stanju da zove i proverava, a nista nisam lagala za njega, stvarno je covek lafcina, cudo od coveka bre. A ona gleda i gleda,... i pomirise se :D
 
Da, inace je u cutanju sigurnost (Andric, je li?)
Ili kineska poslovica (ako je kineska :)) : "najsladja rec je progutana rec".
(Mada, meni-ne!)
Ipak, skoro sam procitala (uh zaboravih ko je to rekao): "Coveku je potrebno skoro dve godine da nauci da prica, a citavih 50 da nauci da cuti..." Imam jos vremena da naucim, to me raduje!
U svakom slucaju, lepa je prica, Tigre :D
 
Poslednja izmena:
U životu sam svašta čuo i video ali mi nikada nisu bili jasni,niti mogu razumeti ljude koji kad naprave takvu brljotinu utehu traže od svog supružnika. A ima ih dosta....

Samo prava ljubav moze preziveti sve bure i oluje koje zivot nosi.
Ako se jedna veza zeli odrzati,ne zbog ne znam kojih i kakvih razloga,vec zbog onog sto ih je u vezu i spojilo,onda je iskrenost neizostavna.samo,postoji jedan mali problem kod mnogih,sto ne pribegnu razgovoru sa svojim supruznikom na vreme,onda kad osete da ce vrag odneti salu,vec onda kad je kasno.Ima i onih koji mudro cute,ali po meni je to mnogo tezi vid prevare i ....,pa,na neki nacin i ponizenja,jer onaj ko je prevaren blazeno zivi u iluziji da nije,....i ako ikad slucajno sazna,bude razoren iznutra kao atomskom bombom.....shvati da je ziveo kao obicna budala.
Problem je u tome sto ljudi danas u zajednici sve manje razgovaraju....a razgovorom se mnogo toga na vreme moze spreciti.
 
SibirskiTigar;bt43764:
REVELIN - apsolutno si u pravu. Razgovor je resenje za mnoge probleme ali ne kod svih ljudi.U ovakvim situacijama mnogi u potpunosti izgube razum

Slazem se....samo ,ja podjednako krivim i one koji nisu na vreme primetili i osetili da neko pocinje da gubi razum.A opet,i to je posledica medjusobnog otudjivanja,i opet nedostatka razgovora,ali ne onog koji se svodi na razmenu informacija o tome sta mora da se kupi uradi ili slicno.
 
Cutanje je licemerno !
Razgovor pomaže ako smo na istim talasnim dužinama.
Ocigledno je da su se talasne dužine dobro razišle i konci pogubili.
Po meni svaku vezu ( poslovnu, komšijsku, rodbinsku... pa i ljubavnu) treba NEGOVATI, posvetiti joj se, baviti se njome. Mislim da je tu ključ.
Klasika je da nas život odvuče, sve postaje rutina, pa i međuljudski odnosi u braku. I onda smo iznenađeni, šta to bi ! Kucu skucili, decu podigli, karijeru stekli, ime, ugled.... a gde je ljubav prethodnog života! Pa ostala u prethodnom životu, izgubila se jer smo u novi život koji je započeo brakom, dobili novu postavku - novu decu, nove obaveze i novi život koji nam je odvukao pažnju sa prethodnog . Pažnju i snagu usmeravamo na novitete jer smo brakom zaokružili pricu o lljubavi, ona je tu i nemamo vremena da joj se daje posvecujemo.
Kao tinejdžerka uočavala sam žene koje su sebe više davale mužu nego deci .
Ja to nikada nisam uspela , a ni htela!
 

Back
Top