Данас је 10.12.2007. године

Годишњица смрти: Алфреда Нобела, Николе Пашића, годишњица повлачења ЈНА из Загреба,... Да ли ће данашњи дан бити, као што неки очекују, значајан по нечему и бити слављен као годишњица? Ево, Већ колико данас ЕУ може одлучити да призна Косово и Метохију, шта ће бити наредних дана...?
 
e, pa, dust, prekriće...ali za kosovo se ne slažem...zamisli da je neko turcima pre 200 godina rekao da ih više neće biti u beogradu. samo bi odmahnuli rukom, a ipak ih nema...mislim da će tako biti i sa šiptarima....
sve se vraća, sve se plaća, što kaže ona odvratna šlagerčina.
 
Bojim se da je pre 200 godina situacija bila drugačija, jer su nas Rusija i velike zapadne sile podržale, da bi potisnule Turke iz Evrope. To su uradili, jer su Turci i dan-danas odlični vojnici (pojedinačno), a što kaže ona vulgarna izjava: "Najlakše je tuđom guzicom sesti na trnje", tako su oni svoje interese platili time što su dobili Srbiju na Balkanu (pa da je to zaista bio nefinansiran narodni pokret, izbio bi on najkasnije u XVII veki, ne u XIX!). Pokušali su da nas uklone u Prvom Svetskom ratu (ti isti), ali su nas Francuzi tada spasili! Sada su im svima na Zapadu interesi okrenuti ka Kosovu, ne znam tačno zašto, ali i sam vidite kako im je stalo da se KiM otcepi...
 

Back
Top