Zlo pesmu ne voli

1237576135drawingattack.gif




Velika je to muka kad se zlo useli u čoveka. Sve više srećem osoba koje su opsednute zlom.
Prilike učiniše da se ljudi promeniše. Svega tu ima po malo.Ovi nesrećni ratovi iznedriše sirotinju, bedu, nemaštinu, samoću, zavist, ljubomoru...nakotilo se toga mnogo i što je najgore teško se izboriti sa tom nesrećom. Tu pošast zvanu zlo srećem na svakom koraku.
Evo kad uključim televizor neko zlo mi odmah uskoči u kuću,iz komšijskog stana izlazi zlo,na ulici sve zlo do zla, na fudbalskoj utakmici zlo u autobusu opet zlo u samousluzi sačuvaj Bože od zlih cena, odeš na odmor a kad se vratiš zlo ti od praznih dzepova, ma gde se okreneš ono nasrće

Mislim se šta da uradim da pobegnem od zla. Kad me ono ščepa za ruku treba li da je odsečem? Neću, za početak ću kao i uvek kad mi je teško da krenem sa pesmom.Zlo pesmu ne voli:

 
Svega tu ima po malo.Ovi nesrećni ratovi iznedriše sirotinju, bedu, nemaštinu, samoću, zavist, ljubomoru...nakotilo se toga mnogo i što je najgore teško se izboriti sa tom nesrećom.

____________________________________________________________

Kad vidim politicare mogu samo reci da TaT(d)ica (od milja ga tako zovem jer on prestavlja srbiji sto je nekad tito cjeloj ex-jugi) i Dodika koji je po srbiji nakupovao dosta toga bice da je za peMziju (iako to sve pokusam da ignorishem jer ipak odradi po srpski tamo u onom zelenom sarajevu klepajuci tihica po ushima)

u RS-u tacno znam ko prije rata nije imao cestito hleba da se najede a sad ima vilu sa kamerama i neke nazovimo ih firme pitam se odakle to sve? sto je najgore politicari danasnjice to sve i podrzavaju!

I mene necudi sto ima ljubomore i zavisti nazalost sad svaka republika bivse juge ima po jednog josipa broza (to je ta stara skola dzaba ti sve) ili novokomponovane demokrate koje prodavaju sve zarad boljeg sutra lazeci sebe pa i narod svoj kao da nemaju blage veze da covjek koji prodaje svoje to jest Vjeru, narod identitet nikad i nece imati UGLEDA na zapadnjackoj politickoj sceni jer je on "prodata dusa, izdajica"

http://www.dverisrpske.com/
 
Našim uključivanjem u "obećano društvo" (kapitalizam) a koje su osmislili i direktno sproveli (na silu, na prevaru, zavađom, podmićivanjem...) vrli protagonisti tog istog društva, mnogima će na vrata kucati samo zlo i svakim danom sve veće i gore.

Sa Titom se pjevalo i igralo od Triglava do Đevđelije. Istinski. Sad se većini kuka i plače.

P. S. I tebe sam počeo čitati na pohvalu druih. Jezgrovite su ti priče. Kratke. Jake poput Hemingvejeve rečenice. :ok:
 

Back
Top