Ples

Volim da plesem,volim da igram...I kazu da to dobro radim...Cim zacujem muziku moje srce ne da mi mira,ne drzi me mesto....U mladosti igrala sam folklor u KUD,isla na plesnu skolu u svom gradu..Mali grad,a jedna plesna skola...Brzo sam savladala korake,a partneri nisu bili problem,cim primete da dobro igras,otimaju se ko ce da plese sa tobom...Isla sam nekoliko godina zaredom u tu plesnu skolu,jer nisam imala gde na drugom mestu da plesem tango,valcer...Zao mi je samo sto nas profesor nije pokazivao i latinoamericke plesove,njih posebno volim,jer su puni dinamike i strasti:salsa,rumba,samba,ca ca...Mastam da nekada odem na cuveni Karneval u Riju,da plesem danima..Ne znam precizne korake latinoamerickih plesova,a nemam prilike da ih negde savladam....Ali osecaj za ritam i ljubav prema plesu naprave improvizacije koje naidju na aplauze i odobravanja....Obozavam da igram i nadam se da ce me noge sluziti dobro i da cu igrati jos dugo,dugo...Kada vidim Tinu Tarner u sedamdesetim kako vrca od energije na sceni pozelim isto, i kazem sebi bicu bas ovakva,samo nek me zdravlje posluzi,a iako ne budem mogla pravicu zurke u starackom domu u kolicima,ali plesacu...
Sta me ponelo da ovo napisem?Jedna divna melodija Celin Dion koju vrtim vec dvadeseti put veceras...Zelim da uz nju plesem sa NJIM jedne noci,da uzivam u njegovom narucju,da naslonim glavu na njegovo rame i pustim da me vodi....ka novom zivotu i sreci...Da li trazim mnogo?


 
0a-900-moonlight_dance.jpg
 

Nekada davno uz ovu pesmu plesala sam sa svojom velikom mladalackom ljubavi...Zivot nas je odneo na razlicite strane i od ljubavi ostalo je divno prijateljstvo....Ali kad god cujem ovu melodiju setim se,taj ples pamticu celoga zivota...

 

Back
Top