...suze za osmehe...

Potrebno mi je da ispricam svoju pricu...Da podelim svoje iskustvo,da izbacim to iz sebe i pustim tu reku suza da istece iz mene...
Bilo mi je potrebno da prebolim,zaboravim i nestavim dalje...Tako sam se nasla ovde,medju nepoznatim ljudima koji ne znaju nista o meni,o mom zivotu,mojim uspesima,promasajima,razocarenjima...Otvorila sam dusu svim strancima koji su zeleli da cuju.Kako je neke najbitnije i najintimnije stvari lakse reci neznancima,bez straha od osude,odbacivanja...jednostavno pricamo i pustamo ih da prozive nas zivot sa nama,da pljuju po njemu ili da nas tese...sve jedno je.Bitno je da izgovorimo,da prevalimo to preko usana i rascistimo u svojoj glavi...
Da se ispraznimo da bi jednom ponovo mogli da se napunimo...da napravimo mesta za nove ljubavi i nova razocarenja.Pre toga je potrebno da zaboravimo ona stara,da zaboravimo ko smo i sve sto znamo,sta smo u sebi gomilalai godinama i dopustimo da nam se desi nesto novo...
Ne zalim,ne kajem se...samo se nadam da cu umeti zaboraviti staro kada bude doslo vreme za novo iskustvo...I zato sam ovde...da ispricam sve one ruzne price koje mi ne daju da dozivim nesto lepo,da se oslobodim razocarenja i ukusa gorcine koji nosi promasaj...
Svaka suza vredi koliko i jedan osmeh...Da bi znali ceniti osmehe moramo prvo nauciti ceniti suze...Ovo su moje suze...sada teku da bih se jednom ponovo smejala...
 
Neka komentar bude sadrzan u stihovima............ :)

NAGOVESTAJ

Da li si ikada, nagovestaj suze
u ocima necijim, ugledati htela
To radjanje suze, sto ih neko uze
da bi ocaj svoj, tkanjem zala plela..............

Na ivici oka, odsjaj tame, trena
zacetoga placa, sto se cuti nece
Obrisat ce strepnja svih dusevnih sena
noseci odsjaj otrgnute srece

Tren se taj videti ne da
on je samo po slutnji znan
Cednost tela, dragom kad se preda
tek naceti, nikada dovrseni san...............

Moja suza u odsjaju oka
potekla je i lagano tece
Snagom mirna i umrla toka
dok niz lice veselo me pece.............

ZK
 

Back
Top