Kriva je baba

10838863952na7h1.jpg


Došlo meni vreme za ženidbu. Ona koja se meni dopada ni da me pogleda. One koje mi srce neće, nasrću. Šta da radim? Ne znam? Noćima ne spavam, prevrćem se po krevetu, ćutim, uzdišem i u plafon zurim. Majka se sekira, stalno ponavlja, jadno moje dete,vidi na šta liči,prepolovio se. Otac kaže pusti bre barabu vidiš il' mu došlo vreme za ženidbu il' mora u aps. Mislih ja mislih,vidim nema drugo rešenje no da krenem kod baba Dostane po savet. Zna bre baba sve,mogla bi da bude i.....

Baci Dostana pasulj i kaže ovako. Da ideš da uvatiš jednog slepog miša. Da uzmeš od njega samo levo krilo i dobro ga osušiš. Onda čekaj noć punog meseca i kad naiđe devojka koja ti je za srce prirasla samo je pogledaj kroz krilo. Videćeš, tvojim mukama će biti kraj. Skočih da ljubim Dostanu od sreće jer znam šta ona kaže to mora tako da bude...a ona me tera od sebe...idi kaže, još jednom sam ovo isto rekla...

Kako sad da uvatim slepog miša? Pitam druga Danila ima li on kakvu ideju?... ih, reče Danilo, na pravog si naleteo,imam ja to krilo. Izvadi iz novčanika jedan brižno upakovan papirić. Evo ovde ti je krilo,upotrebi ga i odmah da mi ga vratiš, trebaće on još nekom. Sreće li moje...

Ja sam danas srećno oženjen i to baš sa onom što nije htela da me pogleda. Ako ima neko da mi veruje nek potraži Danila možda još uvek ima ono krilo?

Požali mi se juče komšinica kako ćerka nikako da joj se uda. Taman joj se učini da je našla pravog a ono ispadne ili da je oženjen ili homoseksualac. Šta ću,vidim ženu pritisle muke te joj ispričah ovu priču. Kad se žena uhvati za glavu pa na glas poče da kuka.
Pa što mi nisi to ispričao ranije. Baš nam sinoć ulete jedan kroz prozor, jedva ga isterasmo a da sam znala....odjuri žena kući, kaže evo pada noć idem da otvorim sve prozore...

A Mika Antić piše ovako:

Onda treba da se ima neko
ko je triput kumovao na svadbi
prošle jeseni

Kum ovako kaže:
"Da vračamo u domali.
Domali je prst za prsten.

To je prst za srce.
To je prst za pamet.
To je prst da sanjaš.
To je prst od raznih trava.
To je rođak od doktora"
 
Hehe,bas nesto kontam da se bacim na lov slijepih miseva...pa da pravim biznis od toga...ionako kradem bogu dane...a toliko je nesretnih oko mene....
Super si Tigre....
 

Back
Top