Mlado praseće al' bez...

Pig_roast.gif


Dobra hladovina na terasi "Kod Milutina". Pričamo a sve vreme merkamo prase koje se okreće na ražnju. Miris koji se širi prosto nas mami. Svaki čas zapitkujemo Milutina hoće li skoro... hoće,kaže,samo da znate da nemam prasetine. A šta je to pitamo ga...pogledajte u jelovnik. Šta mu pade na pamet, promenio ime i sad je zove "mlada prasetina bez gripa". Kad malo bolje razmislim ima čovek pravo. Setih se da sam skoro u jednim novinama pročitao reklamu neke mesare u kojoj je pisalo "sve od svinje" pa onda ređaju a sve lepa imena: svinjski but, krmenadle, svinjska kobasica, svinjska pršuta, kulen, kulenova seka, svinjske kolenice, čvarci, kavurma, švargla, svinjski šol, slanina... a još kad bih se prisećao i lepih imena jela koja se prave od svinjskog mesa pa to bi tek bio spisak.... ovoliko lepih imena vezanih za svinju a oni mu dali ime "svinjski"...sta bi falilo da se zove "slaninski ili kulenov grip", nekako mi lepše zvuči.....

Stvarno su mogli da izmisle neki drugi naziv za taj grip, zašto baš ovaj. Sećam se krenuli su od ovce preko "ludih krava", "ptičjeg gripa" i trenutno smo na "svinjskom". Koja li je životinjka sad na redu? Mora da bude il' velika il' krvožedna, od ovih domaćih živuljki se nekako baš ne uplašismo. Mada ja mislim da bi najviše odgovaralo da su mu umesto ovog prasećeg dali ime "ljudska brljotina trt1 mrt1"
 
Cudi me da nisu izmislili ajkulin grip :think:
vreme mu je nekako.....mislim cisto,da se narod ne
brine sto ne moze na more decu da odvede...ili,mozda bi bio efektniji riblji grip,generalno ...bez trt...:zcepanje:
Tigre......da znas da si EL Tigre Blogovski :ok:
 
Tigre...interesantno je ovo razmisljanje Rev, za ajkulin grip ali onda bi u Jadran morali pustiti ajkule, da se narod uplasi i ne brine sto ne ide na more...Ja mislim da su oni sve te viruse isprobali na tim zivotinjama i takvo im i ime dali...a ovaj svinjski na svinjama...
Treba im predloziti da isprobaju ubrizgavanje virusa na nekoj štetočini...A ime? AMER GRIP? (imali smo i Amer čaj)...
:zper::whistling:
 
Posmatrala sam pre par meseci mladica kako pregleda fotografije biljnih stetocina tacnije onih koje napadaju voce i njihovo dejstvao na voce. Malo po malo mi se oci zalepile za to neverovatno "prirodno bogatstvo", i pitam ga: "pa jel to uvek postojalo?" Kaze: "Da, ove sve vrste sto vidis muva , osa,... postojale su i ranije, ali nisu bili stetocine. Covek je unistio njihove biloske neprijatelje i oni su postali stetocine.":eek:
Tako nesto moze da dodje u obzir i sa tim "zivotinjskim" gripovima.
Ako dajemo predloge, moj bi bio "grip u ocajanju", traga za svojim neprijateljima :D
 
Ima kod Miwke u blogu album pa na njemu one slike od "kvadratica" crnih i zutih il belih, ne bitno pa to kruzi.... I neko ga tamo pita sta je i on odgovara nesto tipa da je to zivot.
Uspeh, neuspeh; lepi trenutci i bolni zivotni trenutci; ... Mi se cesto zalecemo da tako delimo ono sto je nedeljivo; da razdvajamo
Mogu li se dva bijoloska neprijatelja razdvojiti :lol:
Od kada sam procitala ovo tvoje pitanje ne prestajem da mislim na jedan trenutak kada mi se ucinilo da su nam i radosni i bolni dani jednako dragi jer se vise ne mogu ponoviti, prolaze. A kakve to veze ima sa gripom:hahaha: veze nemam
 
Poslednja izmena:

Back
Top