Ženče,pogodi sta sam ti kupio

leftmenu.jpg


Preko novina gledam u Radu koja suzama puni svoju šoljicu kafe dok joj se preko usana valja bujica reci ....

Gde li su ti oči bile Rado, budalo jedna, govori sama sebi i grcujući nastavlja priču. Zamisli Maki,priča mojoj ženi, malopre otvara Bubiša vrata i onako kako samo on to ume, kaze "ženče pogodi sta sam ti kupio". A mene Maki neka milina oblila,odmah sam videla mašinu za veš,znaš dvoje dece a ovo malo još u pelenama,ne mogu ženo da se naperem. Vidi moje ruke kako su ispucale,lepše su bile kad sam kod oca okopavala kukuruz.
Pritrčim,poljubim ga i kažem,znam,kupio si mi veš mašinu. Ih bre Rado kaže Bubiša, kakva veš mašina, nešto bolje. Za mene nema ništa bolje od mašine.
Imaš li ti Rado malo mašte pita me on...nemam kažem,maštam samo o veš mašini ništa mi drugo ne treba.
Da nisi mozda kupio šporet,ljutnuh se, da se ne patim više sa ovim rešoom,Sramota me više da ti pečem gibanicu u komšiliku. A on kaže to ću da ti kupim sledeći put, nego hajde potrudi se malo...neću da se trudim kažem ljutito,to što si kupio mozeš slobodno da zavučeš sebi tamo gde svetlosti nema......

Njih dvoje su se upoznali u čekaonici jednog psihijatra. Zašla malo u godine,nije se udala, ozbiljnu vezu nije imala i Rada zapala u blagu krizu. Zaposlena,daktilografkinja prve A klase,vreme joj za udaju al prilike nema. Tog dana zaluta i mladi moler,lep ko slika kako kaže Rada, došo da se dogovori da moluje doktoru stan. Reč po reč,osmeh za osmehom,sastanak i njih dvoje se venčaše.Dođe i dete vrlo brzo,odmah za njim i drugo, probleme koje je imala Rada zaboravi ali dodjoše novi. Njena plata mala a on donese kući samo kad ima posla i to samo jedan deo, ostalo popije u kafani,kao svaki moler. A mnogo dobar moler,kad on izvuče crtu ispod plafona ima samo da stojiš i da joj se diviš a kako tek boje ume da složi.......
I čovek je dobar,voli decu a i deca mu se uvek obraduju...ma voli on i mene kaže Rada al voli i časicu..

........ne mogu Bubiša da pogodim nemoj više da me mučis, kaži mi ako hoćeš... žence,znaš šta sam ti kupio a osmeh razvuko preko ušiju,kupio sam ti bure rakije, odneo sam ga dole u podrum. Meni poče ona njegova linija da se okreće oko glave, ne znam da li da se smejem ili da kukam na glas. Tako ti Rado i treba u šta si gledala u brkčiće......Prsla sam Maki ko staklo, ugurala sam ga u kupatilo,gurnula mu one prljave pelene u ruke i eno ga ostade da pere ćuteći a ja došla da se isplačem kod tebe....hebala ga rakija ......
 
:lol: ja sam pukla od smeha kad je reko bure rakije

ova recenica sija : "A mnogo dobar moler,kad on izvuče crtu ispod plafona ima samo da stojiš i da joj se diviš a kako tek boje ume da složi......."

ps. samo si na samom pocetku nekako nejasan, tesko citalac na samom startu rascevrlja ko je muz a ko zena :lol:
 

A Tigre nemoj biti skroman!
Ti znaš, ja znam, mi znamo, oni znaju
da je tigar hrabar, a Sibirski još hrabriji...

Siberian%20Tiger.jpg


(Sibirski tigar je dug od vrha njuške do kraja repa 3,2 m. Visina do ramena može biti do 1 metra,
što ga čini najvećim i nasnažnijim među tigrovima. Može težiti od 200 do 250kg.
Sve osim kilaže je naj , naj...)
:zper:

Strpljivo čekam drugi deo priče,
kada budeš mogao
i poželeo da nam je doturiš. . .
Biću zahvalna za još jednu podeljenu životnu priču.
 

Back
Top