More

Na odmoru sam,ali ne putujem na more ove godine...A nedostaje mi tih nekoliko dana...Nikada nisam imala novca za luksuzne odmore,vec privatan smestaj,spremanje obroka kao kod kuce,pranje i cicenje....Ali sam se ipak radovala odlasku tamo....Deca se raduju,a i meni prija promena sredine...A najvise od svega ispijanje jutarnje kafe na obali mora,to mi je posebno zadovoljstvo....Gazdaricina kuca je kraj same plaze,pa ujutru poranim dok deca spavaju,skuvam veliku solju gorke jake kafe, pa na plazu...Nekada sedim na klupici,nekada na zidu,udisem miris mora,slusam sum talasa i uzivam...A zauzmem i mesto za suncanje ispod jedne lepe smokve...
Prosle godine prvi put sam isla sama na more...Sin je letovao sa ocem,cerka otisla sa deckom...Nisam se ni nadala da mogu ici i ja,jer nisam imala novca za sebe...Onda iznenada sestra me zove,dobila je kreditnu karticu,podigla novac i uplatila mi na tekuci racun...Kaze mi:''Ima da ides ,svasta si preturila preko glave,odmori se i ti malo,vratices mi kad budes mogla''...(Pocetkom godine muz i ja smo se razisli i bilo je puno mucnih i teskih trenutaka)...
I tako krenem...Neobicno mi,nemam da vucem puno stvari,ne nosim hranu...Isti ritual:kuvam kafu,ispijam je,ali vise ne trcim natrag da spremim dorucak,rucak,veceru....Opusteno lezim na plazi...Prvi dan sam skakala na svaki deciji glas koji doziva mamu,tek posle shvatim da sam sama...Prijalo mi je to,odmor,pravi odmor ,bio mi je neophodan...Ali,ipak su mi nedostajala moja deca,culi smo se svaki dan...
Jedan dan sam cak i otisla brodicem na izlet do Kotora...Malo me bilo sramota,idem sama,u gazdaricinoj kuci sve porodice sa kolima,idu zajedno,nije lepo da se namecem nekom...Ali bilo mi lepo,upoznala sam tom prilikom i svog virtuelnog prijatelja sa Krstarice koji zivi tamo,popili smo pice,popricali i bilo mi je drago da se moje misljenje koje sam stekla o njemu prilikom nase prepiske ovde,nije promenilo...Toliko ljudi se na ovaj nacin moze upoznati i zbliziti,a koje nikada ne bismo imali prilike da sretnemo...
I blizi se dan odlaska kuci,treba da platim i da krenem...Gazdarica nece ni da cuje...Ove godine za tebe je besplatno,kaze...Pocinjem da placem,koliko su me ganule njene reci...I uzalud se ubedjujem da ipak hocu da platim...Ne popusta...Krijuci, na stolu u mojoj sobi ostavljam pola sume koju sam trebala da platim,da ispostujem na neki nacin njenu zelju,ali da ipak platim bar nesto...I krecem peske na magistralu na autobus,ona me stize i kaze:'' nesto si zaboravila''i kroz ogradu mi vraca novac....Sta reci,zanemela sam pred njenom dobrotom....I ovakvi gestovi ti ulepsaju zivot,jos ima dobrote medju ljudima...Na kratko sam zaboravila i sms poruke kojima me svaki dan boravka tamo, obasipao bivsi muz,pune uvredljivih i pogrdnih komentara...Zeleo je da mi pokvari odmor,ali nije uspeo...Napunila sam baterije,kao da sam znala da me cekaju teski trenuci...




 
Nekada je najbolji drug coveku on sam sebi a da toga nije ni svestan.
Vazno je da si se ti odmorila,uzivala,ojacala neka prijateljstva. Za tako kratko vreme malo li je a sad sa punim baterijama i osmehom napred.
Lepi trenuci podeljeni sa nama.:ok:
 
Eto koliko ti je prijao taj odmor od prošle godine i samoća...u tom trenutku. A što si to sećanje, obako lepo napisala o nama podarila, samo govori o tome da ti je medju nama lepo.........a to mi je najdraže......hvala :heart:
 
Sibirski,u pravu si...Mada ponekad sam sama sebi najveci neprijatelj...I zapitam se:''Dokle bre,luda glavo''I obecam sebi da cu misliti na sebe vise,da cu manje verovati ljudima...Pa nastavim po starom,jer to sam ja...A cerka mi neki dan kaze:''Pobogu mama sta god ti ko kaze ti u svemu vidis samo dobre namere,pogresno ti je to...''
 
Neka ovo letovanje bude veliki početak kvalitetnog života.
Nedaj se lsecret1983 , nedaj!!!
Imaš sva prava ovog sveta da budeš sretna ispunjena i zadovoljna.
3D%20Smiles%20(209).jpg

Čestitam Ti novi početak dobra!

8a9a8625331267ea4cc2fd4853d35e5b_main.jpg
 
Draga Isecret....niko ne zasluzuje ruzne i teske trenutke,ali ih zivot nametne ,kao neko iskusenje ...ili nauk.Nauci da volis sebe,nauci da svaki covek treba da bude pomalo sebican,jer ako ne budes umela sama sebi priustiti zadovoljstvo,niko se drugi potruditi nece.
Zivot je more......*plivaj* punim plucima draga....i uzivaj u *letovanju* !!!
:heart::)
 
O moj boze....sta reci,rasplakali ste me,toliko pozitivne energije na jednom mestu...Od srca vam svima hvala na lepim i mudrim recima,na podrsci,na vasim dusama punim lepote....
Revelin,izabrala si prave reci....''Procitala si me''....U petoj deceniji ja tek ucim da volim sebe...Da svoje zelje nekada stavim ispred ostalih....I shvatam da to ne umem bas najbolje,da jos mnogo moram da ucim...Nadam se da cu i ovaj ispit poloziti bar sa prelaznom ocenom....
Prosla godina iako teska bila je bolja jer sam donela vrlo vaznu zivotnu odluku i sprovela je u delo,ova godina,i dalje teska,ipaj je bolja od prethodne...Nadam se da idem uzlaznom putanjom...
Jos jednom veliko hvala dragi prijatelji....
 
Draga,...procitala sam *knjigu* koja mi je tako dobro poznata...
..i ja sam u petoj deceniji,ali nikad, bas nikad nije kasno ,za pravu stvar.



 
Lepo si ovo napisala....Eto,ja da ti poželim još puno lepih odmora koje ćeš da provedeš u lepom društvu....baš sa onim koji ti treba i koga zaslužuješ.
 

Back
Top