I TAKO BOG STVORI ŽENU

I tako Bog stvori ženu
i podiže joj cenu
na terenu

Od kada je sveta
i veka
i od kada je žena
rodila čoveka
nemilosrdni rat se vodio
ko je u stvari koga
prvi rodio

Ipak jedna ga je rodila
i za ruku vodila
a druga veruje
sa velikim pravom
da može misliti
njegovom glavom

I tako Bog stvori ženu
i posadi je kao antenu
na zvezdanu stenu
a čoveku ostavi mesto
u mračnom suterenu

ovu pesmu posvećujem svojim virtuelnim prijateljicama
 

Prilozi

  • 0012.jpg
    0012.jpg
    14,5 KB · Pregleda: 5
Sve se razmisljam i ne ide mi nikako u stihu da ista napisem, a opet, posvetio si je nama. Mnogo je tesko postati zena :D. To je Bozije nedovrseno delo, verovatno tako i muskarac. Rodis se, i dok si dete stvari nekako idu, nisam kao dete primecivala bas razliku u polu nesto da se setim znacajno, jesam polnost ali taj neki poseban identitet ne, i verovatno tako svi. A onda vreme ide i :eek: i dalje je bilo vrlo slicno. Da bi se pol ugradio u bice (ovo je filozofija u pokusaju:lol:, ne znam jell to moze da se razume) to je problematicno. I taj film sa Brizit Bardo, cini mi se, jako dobro to prenosi. "I Bog stvori zenu". Ona postaje zena tek kad je osetila muskost, a do tada, ona je do tada tako unezvereno besciljno bice, sta god bilo spolja, da je to toliko zapanjujuce, da su se razni mislioci usudjivali da kazu razne besmislice o zeni, a da pritom ne znaju da pisu o ljudskoj jedinki kojoj nije uspelo da postane zena.
 
Da, ima tu jos nesto. Oko nje, te uloge u filmu, oko Brizit Bardo, ima mnogo muskih figura, ali na nju ostavlja "pecat" samo onaj muskarac koji je voli. Valjda da se to istakne taj je junak onaj od kog bi se to najmanje ocekivalo. Kao u onim bajkama sa tri brata pa uvek ostvari zadatak onaj kog svi smatraju glupim:lol: Sad ovo i nema veze, al uglavnom, izgleda da samo ona ljubav kojoj nije cilj pol e upravo ona ostvaruje taj pol, i sebe sam zbunila :lol:
 

Back
Top