Mico,vidim te...

plastic-bags-planet.jpg


Vraćam se umoran sa posla, razmišljam spuštene glave, kad odjednom nešto prolete pored mene i razbi se o zemlju svom silinom. Pogledam a ono se jedna žuta plastična kesa raspala a iz nje izletele konzerve piva,tetrapak,kore od banana... Ma nije što se razletela na sve strane nego mi nešto izmasti pantalone? Pogledam u moju zgradu,nema nikoga na prozoru,neko bacio svoje smeće pa pobego.Dok brišem nogavice prilazi mi komšija,penzioner, sa petog i kaže video sam ko je bacio kesu. Ko pitam ga, što šapućeš...danima kaže čekam da vidim ko nam pravi ovaj lom oko zgrade,vidi u šta smo se pretvorili,obično smetlište....dobro komšija sad mi reci ko ovo baca ako si već video. To doleće sa terase onog novinara,taman posla da mu kažemo nešto, odma će nas turi u novine. Gledam ga, ne znam dal' da mu verujem a znam da je dobar čovek, nikad niko nije imao problema sa njim. Opet čudno mi da je gospodin novinar bacio kesu,možda je neko od njegovih? Juče sam čitao u našim gradskim novinam njegov tekst o ekologiji i njegovoj borbi da se lokalna deponija izmesti sa sadašnje lokacije jer ugrožava stanovništvo.

More znaš šta komšija, imaš li ti možda jednu praznu kesu...imam spremno odgovori,nosim je u dzepu da se nađe i stavi mi je u ruku kao da je znao šta ću da uradim. Ja pokupih sve ono što se rasturilo iz kese pa pravo sa mojim komšijom sa petog na novinareva vrata. Otvori čovek a ja šta drugo da mu kažem, nego, evo komšija pala vam kesa sa terase,verovatno će te hteti da je odnesete do kontejnera. Pocrvene čovek,zbuni se,ne može da se pomeri, jedva nešto promrmlja kroz zube,nešto kao, izvini, vetar...ma nema problema komšija, vetar je dosta jak ovih dana...doviđenja, doviđenja, zatvori covek vrata a onda čuh grmljavinu iz njegovog stana...Micoooooooo...
Moj komšija sa petog cupka u mestu imam utisak da će da poleti, kaže hvala ti komšija neće žena da mi veruje kad joj budem ispričao...neće vala komšo ni moja, samo moramo da požurimo,jak je vetar, bojim se da ne padne neka kesa i sa naših terasa a onda možemo slobodno da beremo kožu na šiljak...
 

Prilozi

  • 1499577_563480163740292_1757108204_n.jpg
    1499577_563480163740292_1757108204_n.jpg
    30,2 KB · Pregleda: 1
Pa naravno, mislim da si ga postideo i naucio tome...A o bacanju da ne govorimo...Ih, ekolog...pa ja znam pedagoge koji ne znaju da vaspitaju svoju decu...Zanimanje je nekad jedno a realni zivot drugo...
 
Довољно учињено и на прави начин ,да људи схвате да КЕСЕ не лете само преко тераса већ и врата умеју да отворе и чак у секунди и промене боју и намену.Успешна мисија за једну КЕСУ а колико их још има???????:ok::ok::ok:
 
:) a jedna devojcica pre nego je naucila na nosu, uhvatio je neki stid od pelena, i cim vidi zamotuljak i mamina ledja uzme zamotuljak i baci ga kroz prozor. Mama trzi po sobi, gde li je poturila napunjene pelene al ih nema:confused: Nagne se kroz prozor, kad divnog li prizora. Trebalo je citav mesec dana da odviknu devojcicu od bacanja pune pelene kroz prozor. Srecom, nije se desilo da je nekog pogodila.
 
А знаш ли колико је таквих КЕСА бацило те КЕСЕ????Схватила сам јако добро Шта је порука е сад још КЕСЕ да схвате сем што малко поцрвене....
 
Bravo za tebe nustrašivi ,Tigre.....kao velikog borca za zdravu ekologiju
Možda te posle ovoga proglase za počasnog..Konunalnog Rendžera
Šalim se,druže,naravno..priča je jednostavno lepa...a napisati jednostavnu i lepu priču je ipak umetnost....

:ok::bye:
 
Podseti me tvoja prica na cuveno pismo Poglavice plemena Sietl,iz kojeg cu citirati dve po meni kljucne recenice....on ih je bio svestan jos tad ,upoznavsi belog coveka,a mi nismo svesni ni dan danas,vec se trudimo da jos i ubrzamo procese samounistenja.
"Samo prljajte svoj lezaj,pa cete se jednog dana probuditi u valastitom izmetu........Pravom zivljenju je kraj,nastupa borba za opstanak."
Kao i uvek,dobar tekst i dobra tema....svakodnevica na tvoj nacin,pomalo sarkastican,ali citak.Samo nastavi.... :ok: :klap: :)



Pg-08-plastic-bags-_139542s.jpg
 
Ti si bre Tigre neki baksuz. Te naletis u autobusu na manijaka sto te izvacari, te kesa puna smeca ispred tebe. Sta li je sledece.
Mica mora da je neka dama koja hoda gradom dignute glave, samo je teska ruracina izgleda.....ali u dusi.
Ko bi rekao da ljudi jos uvek to rade.
 

Back
Top