RURAK

thumb_seljak.png




Ne osetismo kako nam se u svakodnevni govor ušetaše neke nove reči, tiho, polako a mi ih ćuteći prihvatamo.
I ko je kriv za to?...najviše televizije,ne vode ni malo računa o jeziku. Doduše nisu samo one krive evo baš pre neki dan jedan od ministara na sednici Skupštine promeni ime narodnim poslanicima u zakonske zastupnike. Alo, gospodine ministre, po Ustavu ove zemlje mi smo na zvaničnim izborima birali narodne poslanike.
Možemo da pričamo da li nam se dopada ono šta rade i kako se ponašaju u Skupštini ali ne možeš da ih zoveš narodnim zastupnicima!

Isto tako počeše da dele Srbiju na gradske u ruralne oblasti. Ruralna bi trebala da bude seoska sredina. Nikako mi nije jasno šta fali kad se kaže seoska...možda ne zvuči dovoljno evropski ili šta?
I što reče Raša Popov, pošto se sad zove ruralna sredina onda više nemamo seljaka nego ruraka....

Mogu samo da zamislim kad nekog budem nazvao rurak kako će sočno da mi odgovori: "uvatiš me za kriv*k"
 
Povodljivci, zavodljivci. . . pomodari,
neznaju šta čine sebi a Boga mi i drugima.

Izgovorena reč ima silnu kreativnost, a njena ispravna upotreba od životne je važnosti za ispravan uspešan život.
Da bi zaista bila i delotvorna , ta izgovorena reč mora imati ispravan temelj.
Princip otkrivanja ispravnog temelja za izgovorenu reč je jedna od najvažnijih tačaka istine.:rtfm:

Pagde je istina sada?

Eh, ehhhhh
 
Tako je tigre...pomodarstvo i nista drugo...Svi danas misle da su mnogo pametni ako izgovaraju strane reci iako nekada ne znaju ni njihovo pravo znacenje, pa cesto pogrese u izboru, a to je tek zlo...:lol:Opet 5 za izbor teme...iako je ona za siroku raspravu...:klap::klap:
 
Slazem se u potpunosti, ali moram nesto i da dodam, kada sam na faxu predavala seminarski rad iz sociologije koja je podeljena izmedju ostalog ja kao predmet napisem sociologija sela (pored opste), ono medjutim dobijem od asistentkinje takav minus da ja nisam slusala tu soc. nego RURALNU sociologiju...
 
sayitright - asistentkinja samo zeli da prikrije da je iz sela ili da je sisla sa neke planine.Naravno da ja nemam nista protiv tih ljudi ali ima onih koji se stide da kazu odakle su...to je njen problem
 
krsto.gif



Draga jelo
Zasto ne pises?
Kako si? Kako djeca? Kako punica?
Kako kuca? Kako susjedi?
Cujem da saras *ebo ti pas mater!
Kad dodem kuci strgat cu ti kosti!
Voli te tvoj Krsto iz Njemacke!


-------------------------------------------------------------

kao sto vidis mi ovamo imamo sasvim druge probleme
 
NidjeVeze®SpetljanaUZivot;bt38849:
krsto.gif



Draga jelo
Zasto ne pises?
Kako si? Kako djeca? Kako punica?
Kako kuca? Kako susjedi?
Cujem da saras *ebo ti pas mater!
Kad dodem kuci strgat cu ti kosti!
Voli te tvoj Krsto iz Njemacke!


-------------------------------------------------------------

kao sto vidis mi ovamo imamo sasvim druge probleme

E, nemam reci...bas me nasmeja danas...:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
.."uvatiš me za kriv*k"

Tigre....idi bre covece :zcepanje::zcepanje:
podseti me na moju baku ,koja je bila seljanka i najteza psovka joj je bila "e do kriv*ka" :zcepanje:
...kako ti samo padne na pamet :zcepanje:
 
Meni je sve to jasno ....
Mislim,
koliko si ti u pravu[za ovo postavljeno]
Ja bih moderne seljake ostavila sa ovim izrazom iz rzloga shto zaboravishe pretke.Ruraci jedni neprimereni i kompleksirani....
A domaceg ."ortodoks seljaka ostavila izrazom da "brani"zdravu inteligenciju....na svoj nacin...
Ili bi ove ruarne pojela poshto si ti tigar...imao bi da jedesh ove sa kurakom...bar duze vreme...
Pozdrav...
 
Ha ha tigre dobar si majke mi. Rurak??! Da, verovatno im rec seoska zvuci malo " seljacki" pa ajde da je izbace , kada vec mogu.
Ma to su ti sve, kako bi rekli sad tamo neki, " ruralna posla".
 

Back
Top