Osvajaci

Caos!
Osvajaci su ex yu i srpska hard rok/heavy metal grupa,osnovana u kragujevcu 1990.god
Grupu su osnovali:[pevac] Zvonko Pantovic-Cipi,gitarista Dragan Urosevic,klaviajturista nebojsa Jakovljevic,bas gitarista Sasa Popovic,i bubnjar Misa Raca
U rad benda bip je ukljucen i basista Dejan Dacovic,kao imkalvijaturista Laza Ristovski koji je povemeno nastupao sa Osvajacima...
Na sboja prva dva albuma pretstavili su se glam metal zvukom,a najveci uspeh postigle su njihove balade S kim cekas dan i Mozda nebo zna...............
............................pesme poput "maska[sam];gde da pobegnem;tiha predaja;dusa kad izneveri;kad me ostave svi;s kim cekas dan;mozda nebo zna;......i danas su veliki hitovi...
osvajci su izdali svoj prvi album,ja msm u prolece '91-Krv i led
drugi album nosio je naziv "SAM" i izdat je '95.
'97.su izdali kompilaciju "The best of" i te godine su prestali sa radom.
Cipi je otisao iz grupe i osnovvao bend "prvi cin",Misa Raca se povukao iz muzike zbog problema sa drogom...
Osvajaci,nakon nekog vremena nastavljaju rad u novoj postavi:pored Urosevica i Popovica,u bendu je i Nenad Jovanovic[novi pevac],....bubnjar nenad Brankovic,i Basista sasa Marovic..
Oni izdaju album Vrelina i 2000.i rasali su se iste godine..
Ubrzo se Cipiju prikljucuje i Sone[nebojsa jakovljevic]
oni tada sa Banetom jelicem osnivaju bend Osvajaci ol stars i izdaju 3 album za grand produkciju,
2003.Cipi i Uros.su ponovo okupili osvajace.pored soneta tu su i mikica zdravkovic i dejan nikolic
u planu je novi album koji treba da izadje negde pred kraj godine...
Muzika je kao i uvek Uroseva,a autorstvo nad textovima potpisuje,naravno,Cipi...
Cip i uros se slazu da je ovaj nov albun logican nastavak albuma iz '90/-ih godina.... neke nove pesme zvuce poprilicno heavy................
ao neko zna vise o njima....nek napise
 

Back
Top