UTISCI SA JADRANA

Boravim na Jadranu, i to ne obicnom, vec Crnogorskom Jadranu. Volim Petrovac vec petnaestak godina . I ...
Crnogorci nas po difoltu, ne vole, ali zato do imbecilnosti vole nasu kintu. Prosto im je zao, za sve sto naplate, zasto nisu mogli jos malo da zavuku prstice u nas dzep. Usput, na svakom koraku propagiraju svoju drzavnost, nevesto recitujuci vesto ispisane brosure na temu - Kako razgovarati sa turistima !
Duboko su svesni da od Rusa vajde a bome ni para nema ! Budva je poluprazna, Hercegnovi- nacisto prazan, Kotor- pa ni on se ne moze pohvaliti ! Ili ja pamtim neko drugo vreme. Jedino je Petrovac pun rusa i ruskinja i malih ruscica a znatan je broj i deviznih bosanaca. Ima i po nekog hrvata, kaze... jeftinije je.
Usput, hrvati ne mare ocima da nas vide, ali to nije nista novo !
Citam crnogorsko izdanje nekih novina - Lepota i zdrvlje i lepo pise naslov - Kako crnogorka uziva u seksu ! Ceo dan sam se smejala ! Valjda jos nisam navikla !
Nekako je sve drugacije, nesto se desava a ja... neupucena ! Rekose mi juce u muzeju da mi na tabli sve lepo pise na crnogorskom ! Eto....
Stariji, mnogo stariji , mestani zale iskreno ali potajno za nama i to samo kao turistima, Kazu - srbin zasnji dinar ovde ostavi, nema gosta ko srbina, kazu i konobari, jer ostali valjda nisu jos culi za napojnicu.
Uput crnogorci se dive albancima, kazu da su kulturni i da umeju da naruce pravo pice, npr, viski ! Od nasih para odose na jesen da posete Albaniju !
Ne politizujem stvari, samo primecujem i ... pisem da ne zaboravim. Trebace mi za dogodine !
Inace, Jadran je jos plav i prelep.
 
Ko zna zašto je dobro nešto što nije dobro!
Kako se odlučiti za neko drugo more
ako ne zbog omrza i poniza.
Eto šanse za odvike od navike.
Možda na nekom drugom kraju sveta
čeka neka školjka lepša...
il' sirena nasmešena
fantasy-mermaid-24.gif


1796545588_4ae5ed2981.jpg
 

Back
Top