Tuga...

Tuga....moj verni pratilac zadnjih dana...Pogodi me pesma,misao,stih,svuda se pronalazim...Da li je prekasno za nove pocetke,da li je smesno verovati u ljubav u ovim godinama?Ponekada....sama sam sebi smesna....I bude me stid mojih zelja i ocekivanja...Cemu se nadas,imas 44 godine ,kazem sebi...Ne budi smesna,mislim dok pisem sms poruku onom koga volim....Nekad je posaljem takvu,punu romanticnih i lepih reci....Pa se pokajem,jer cemu,nikada necu dobiti slicnu od njega..Jer dok ja lebdim u oblaccima,on je cvrsto na zemlji....A nekada izbrisem i napisem ono sto ocekuje od mene....Predstavim se onakvu kakvu me zeli i ako u tom momentu to nije ono sto bih rekla...
Zasto to radim,da li je to strah od samoce,od gubitka onoga do koga ti je stalo,a znas da buducnosti nema?Da mora doci kraj kad tad,da se ne moze ovako beskonacno....
Zaboli me i sama pomisao na taj dan,pa odmah uzimam jos jednu dozu tebe,onoliko koliko mi das...Zasto nisi jak dovoljno da ovu bitku izguramo zajedno,da se suprostavimo svima, nasom ljubavlju?Koga to zavaram ne mogu voleti za dvoje...Mogu,ali to nije dovoljno....
I kada me pozoves danas pravicu se da sam vesela,necu pricati dugo da ne primetis moju tugu...
Nije nam vreme i nikada nece biti...


 
Lagano umire onaj koji ne putuje, onaj koji ne čita, onaj koji ne sluša muziku, onaj koji ne nalazi zadovoljstvo u sebi.
Lagano umire onaj koji uništava vlastitu ljubav,
onaj koji ne prihvata pomoć.
Lagano umire onaj koji se pretvara u roba navika, postavljajući sebi svaki dan ista ograničenja,onaj koji ne menja rutinu,
onaj koji se ne usuđuje odenuti u novu boju,onaj koji ne priča sa ljudima koje ne poznaje.
Lagano umire onaj koji beži od strasti
i njenog vrela emocija;
onih koje daju sjaj u očima i napuštenim srcima.
Lagano umire onaj koji ne menja svoj život kada nije zadovoljan svojim poslom ili svojom ljubavi,
onaj koji se ne želi odreći svoje sigurnosti radi nesigurnosti, i koji ne ide za svojim snovima;
onaj koji neće dozvoliti, niti jednom u svom životu, da pobegne od smislenih saveta.......
Živi danas, učini danas, reskiraj danas!
Ne dozvoli lagano umiranje!
Ne zaboravi biti srecan!


Pablo Neruda
 
Prelepo je......i mnogo tužno.:(
Ne znam kako bih pomogla, olakšala, za ovo......ja nisam stručna........ako ikako mogu pomoći, ako smisliš nešto, znaš gde sam :heart:
 
Znam...znam kako je to...i nisi stara...za ljubav..niko nije!imalo 100 godina imao 5...jednostavno je lako...ako pocnes tako mislis onda tu ljubav i ne zasluzujes...a zasluzujes je plesna..VERUJ MI...ako sam nekoga upoznao ovde ko je zasluzuje to si ti...:heart: I naci ces je,odnosno pronaci ce te...;)

R.....
 
Je li ovo ljubav, ili bolna jedna
Potreba da ljubim? Ova zelja plava,
Je li zelja srca mocnoga i cedna?
Ili napor duse koja malaksava?

Je li ovo zena koju ljubim, zbilja?
Il' sen na prolasku preko moga puta,
Tumaranje misli bez svesti i cilja,
I sve delo jednog bolnoga minuta!

Ne znam; no na medji toga sna i jave,
Vidim moje srce da cezne i pati.
I suze kad dodju, rane zakrvave -
Ja ni onda od tog nista necu znati.

Jovan Ducic

 
Prijatelji moji,divni ste....Tigre nasao si pravu pesmu...:heart:

...Je li ovo ljubav, ili bolna jedna
Potreba da ljubim?

...Ne znam; no na medji toga sna i jave,
Vidim moje srce da cezne i pati.
I suze kad dodju, rane zakrvave -


Nezeljena hvala na podrsci...:cmok2:
 
...tuga je moj verni pratilac ceo zivot,
a ceo zivot se smejem,i jos uvek biram da volim....mislim da cu do kraja zivota tako
.....ako ti nesto znaci...i ja sam starija od tebe.....
i ako je i to neka uteha ....nisi sama ....mnogo nas ima,
mozda i previse.....


 
Poslednja izmena:
Pomoći ti ne mogu, ali mogu ovo

MOLITVA

O Bože, snage joj daj
jer hrabrosti već ima,
da jasno vidi od gustoga dima.

Da iz bitke izadje sa rana što manje,
da ljubav zatekne i sa one strane.

O Bože, snage joj daj
jer hrabrosti već ima,
da dočeka ono o čemu sniva.

Voditi borbu sa tobom ne mogu,
Ali ruku prijatelja pružiti ti mogu.

O Bože, snage joj daj
jer hrabrosti već ima,
da u mojim pričama napokon uživa.

Posvećeno jednoj jako hrabroj ženi
 
Bio sam pao,sve ladje potopio,u tugi davio,dok nisam shvatio,nije život jedna žena.Zašto da bude srećan neko ko nam je toliko bola naneo,a mi koji smo sebe za ljubav dali,pognemo glavu i utonemo u svet tuge i bola.
Rekao sam sebi,da to neću više nikad dozvoliti,promenio sam navike,sve loše ostavio iza sebe i krenuo napred dalje,i priznajem ,lepo mi je,shvatio sam da sam i ja poželjan i da mogu i te kakao biti voljen.
 
Kucka, grebucka, doziva
na prozor srca tvog ,
ljubavi glasnik tanani zrak.
04.gif

Okreni glavu , oči suzne podigni sa zalupljenih vrata nemara,
sa iluzije da ljubav je tamo izašla i zauvek nestala.
To privid slike ljubavi beše,
to ljubav nije,
to zanos slep bejaše,
to žudnja uskrsla neobuzdana,
to nevera dušu ti vara i užsava.
*
Obriši suze osmeh pripremi i novoj sreći prozor otškrini!
35.gif
 
Pely hvala ti na ovoj pesmi podrske....Sjajna si....
Just men....hvala,prijatno sam iznenadjena tvojim komentarom...U pravu si,svi imamo iza sebe neke teske trenutke....Drago mi je da si smogao snage da ih prevazidjes i da krenes dalje i divno je sto si srecan i voljen....Nadam se da cu i ja jednom,mozda.....
 
lsecret1983;bt38308:
Pely hvala ti na ovoj pesmi podrske....Sjajna si....
Just men....hvala,prijatno sam iznenadjena tvojim komentarom...U pravu si,svi imamo iza sebe neke teske trenutke....Drago mi je da si smogao snage da ih prevazidjes i da krenes dalje i divno je sto si srecan i voljen....Nadam se da cu i ja jednom,mozda.....

Pardon :telefon: ja sam
ooo.gif



plate_washing.gif
 
Tuga

Tuga.Tuga tolika,da bih razbio casu.
Namesto Case,ja Srce drobim,do sitnih delova.
Posekle me reci,nesto se cedi-
i ne znam dokle ce.
Slepa je Pesma,k`o ovo Vece,
k`o ona Ptica raspeta u mom glasu.
Tuga.Tuga tolika,da bih postao jablan
u nekom jos nenadjenom Polju.
Bio bih Sam,
ali Vetar-Izdajnik oteo bi mi iz nedara
sva pritajena Pisma
i odneo ih Njoj
k`o golub pismonosa.
Tuga.Tuga tolika,da bih napustio Sebe.
Tuga,tolika da me lagano,
sekund po sekund presecaju reci.
Nesto se cedi.Nesto Otice...
Na kraju,u krvi,Ime...

Petar Jevtovic

Tuga i ja smo najbolje drugarice...osecam tuge i boli...Samo tuga moze da iznedri reci poput tvojih.

:heart:
 
Samoca

Tugu ne mozes opisati.
Ona je poplava koja nosi sve pred sobom
podriva kuce,
rije nasipe,
valja bregove.
Covek je premlaceno pseto nikom potrebno.
Mrzim tugu.
Tugu ne mozes izraziti.
Ona je pozar koji tinja godinama
i bukne,
ocas planu sume,
nestanu gradovi.
Covek je vaseljenski les koji niko
ne moze poznati.
Mrzim tugu.
Tugu ne mozes suditi.
Ona je uvek kamen o vratu davljenika
zanavek vezan.
Smiraj je samo na dnu
koje se izmeriti ne da.
Covek-plamen
vraca se u kamen.

Dusan Matic

Ko od nas ne mrzi tugu ? Dobije nas cesto...i ostaje u nama. Hrabri smo,mozemo mi to...pokazacemo joj put ka bespucima,daleko od nas...

Isecret...jaka si...Tuge dodju i prodju...:heart:
 

Back
Top