Zec i vuk

Vrućina.
Zec mrtav pijan ide šumom,
sretne vuka kako sedi u 'ladovini sa kapom na glavi i pomisli (sad ću da mu ***** kevu)
vu k-"zdravo zeko.."
zec- "šta ti meni zdravo..šta ce ti ta kapa na glavi..?"
vuk- "pa ja..ova vrućina udarila pa reko'.."(međutim zec ga iz momenta oplavi od batina)

Sutradan, zec opet letvosan..vidi vuka..sad bez kape..vuk,uz vidnu tremu.."zdravo zeko..k kako si?"..

zec-"..hmm...'de ti bre kapa?..i opet poče da ga mlati..

..i tako dan za danom..imaš kapu-nemaš kapu..uglavnom ubi boga u vuku.

Jednog dana, reče vidra zecu.."'ej bre,zeko..što ne promeniš malo priču..mislim,svima nam je drago da mlatiš vuka, al' daj nešto drugo brate..stalno imaš kapu-nemaš kapu..promeni malo"

I zec sledeći dan ide šumom, spazi vuka, ovaj drži kapu u ruci..nit' da je stavi na glavu nit' da je ne stavi, trese se..pa će zeka "de de..smiri se..pusti sad kapu..odi da popričamo malo..imas jednu cigaru..?"

"cigaru?.nemam zeko..." (i ovaj ga tu opet ubije od batina)

Sledeći dan..
zec-imaš cigaru?
vuk-imam zeko
zec-sa filterom 'il bez filtera?
vuk-sa filterom
zaec-a znači nemaš bez filtera?! ( i..znate već)

Sutradan..kupio vuk cigare i sa filterom i bez filtera...poneo i kapu i sve pripremio..tek nailazi zec - jeli ti..imaš cigaru?
vuk-imam zeko!!
zec-daj mi jednu sa filterom..
vuk- sa zutim ili sa belim zeko?

zec-.opa..vidi ti njega.. pripremio si se jel'?
Vidim.. tu su cigare..tu je kapa..
pa eto..zeko..ja..tako..reče vuk sav ponosan.
zec - aa..dobro dobro...aa.. gde ti je malj?!

rabbit_lemon_hammer.gif
 
Jes' pricha smeshna kao vic, ali 'ajde je prilozi u stvarnom zivotu... Recimo- nasilje u shkoli... Milion puta sam vidjala bash ovakve sluchajeve. I, kako se mi odnosimo prema tome? Turamo te priche u vic... Uzas... Uzas koliko nismo spremni da se suochimo sa istinom...
 
ta fora sa kapom se dobro primila u narodu tj kod dece.
mi smo u osnovnoj (osim toga) voleli da se igramo da je uš'o šejtan u Strahinju. i onda mi isterujemo šejtana... a Strahinja beži- ne zna da mu pomažemo:twisted:
mislim, svima se to dešavalo, ono kao kad kažeš nešto glupo ili se kurčiš, ali Strahinju je šejtan voleo više neg' drugu decu
 

Back
Top