TARABIĆI-KREMANSKO PROROČANSTVO

TARABIĆI

Kremansko proročanstvo

Na ovim prostorima nije bilo većih proroka od Miloša i Mitra Tarabića iz Kremana.

Ono što su prorekli to se i ostvaruje što ukazuje na to da je dar koji su imali od Boga.

Sve što su prorekli ostvarilo se. Dio njihovog proroštva ostvaruje se danas, a dio će se tek ostvarit.

Dva nepismena seljaka iz Kremana, pod planinom Tarom predvidjeli su sve značajnije događaje prošlog vijeka:

Nisu govorili neodređeno i nejasno. Njihove poruke su nisu ostavljale nikakvu dilemu kada će se što dogoditi i kako.

Na pitanje prote Zaharija zašto toliko vremena provodi sam u šumi, Miloš bi odgovorio:

"Vidiš, moj kume Zarija, ja ti tamo u gori gledam... Gledam, sve vidim i čujem... Tako doznajem što će biti sa svima nama , ovijem narodom i ostalim svijetom... Kako ja to sve gledam i čujem , ne umijem ti ovijem jezikom objasniti... Ne znam koju riječ da nađem"

Na pitanje svog kuma Zaharija otkud on sve to zna, Mitar bi mu odgovorao:"Tako mi je kazato".

Previdjeli su sve bitne događaje u Srbiji. Ovdje iznosimo samo dio tih proroštava koja se odnose na događaje koji su poznati većini ljudi:

"Slušaj kume, pošlje prvog rata nestaće Austrije, te će Srbija biti velika ko carevina. Mi ćemo se združit s našom braćom"

"Nekoliko ljeta naš narod će živjeti u slozi, ljubavi i izobilju. No to neće dugo potrajati. Ući će u narod nekakva omraza te će sudovi biti puni parničara. Tužit će otac sina, brat brata, kum kuma. Onaj što bude na prestolju naše crevine, poginuće od dušmanske ruke. Za sobom će ostaviti udovicu i svoju nejačad. Na prestolje će doći njegov srodnik....

Na njegovo prestolje doći će dijete našeg poginulog cara i vladat će samo nekoliko dana....

Svu našu carevinu zaposjednuće tuđinska, dušmanska vojska, a cijela Jevropa biće pod vlašću krivog nekrsta.

Rusija jošte neće ratovati, ali čim dušmanska vojska krene na nju, ondakarće ona stupiti u boj. Ondaj će na njenome prijestolju vladati crveni car....

Rusija će se sjediniti sa carevima preko mora, te će š njima zajedno spalititaj krivi nekrst i osloboditi svo roblje Jevrope"



"Ondakar će biti mir, a čitavim svijetom iznićiće nove države, crne, bijele, crvene i žute. Izabrat će jedan izborni sud, te neće dati ljudima da ratuju jedni protiv drugih. Taj izborni sud će biti nad svijem carevima"

"Pošlje drugog velikačkog rata ljudi takom silom neće ratovati za dugo vremena... Biće ratova ali nekako malijeh; jopet će ginuti hiljade i hiljade ljudi, ali u tijem malijem ratovima , ali velikačkog neće biti;

Biće nekoliko ratova blizu carstva judejskoga, pa će, malo po malo i tamo nastupiti mir...

Sve te ratove i bune činiće velikačka carstva od svoje čiste zlobe i pakosti, a oni što budnu ratovali ubijaće jedni druge zbog svoje manite pameti"
 

Back
Top