Ironija, Satira, Cinizam...

super tema ali jbt gde je sadržaj?

postoji više vrsta ironije, jedan vid je kad kažeš jedno a misliš suprotno od toga i svojom izjavom zapravo podvlačiš ono suprotno... npr nekom kažeš bravo kad nešto pogreši...

postoji li neka stručna literatura o iriniji i cinizmu, a da nije vikipedija? voleo bih da čitam naširoko o tome...
 
Нема на Википедији... Иронија је један од мојих омиљених начина изражавања и то знам... Сатира може, а не мора да има везе са тим... А цинизам... Волео бих да мени неко објасни...
 
Po meni cinizam je slichno licemerju...m0zhda greshim :-)
/АААААА!!!! Кад сам кренуо да истражујем шта је цинизам, кренуо сам од претпоставке да то НИЈЕ лицемерје../-Dust.
 
Poslednja izmena od moderatora:
cinizam nije ni nalik licemerju,ja ne podnosim licemerje,niti je jedna od mojih osobina,ali kako prijatelji kazu nepopravljivi sam cinik,tako da to nije to!a ako vas bas zanima sto je cinizam,definisat se moze ovako "cinik zna za cijenu svega ali nezna za vrijednost nicega"!a tipican primjer iz svakodnevnog zivota...pa...neka bude npr ovako pita vas neko dali je murat bio muslimanske vjeroispovjesti?a vi mu odg "ne on je bio srbin pravoslavne vjeroispovjesti...jao je li moguce dam cuo\la tako glupo pitanje",znaci nalik ironiji,samo kad se radi kod ironije,ovaj drugi dio recenice ne postoji.U svakom slucaju cinizam se u jednu ruku podrugava,sadrzi dozu ironije,a na kraju istice pravo misljennje o svemu tome!
 

Back
Top